Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje możliwość zakwaterowania w budynku głównym (pokoje z widokiem na jezioro za dodatkową opłatą) oraz w willach-bungalowach przy basenie (pokoje z widokiem na jezioro za dopłatą).

Internet

Bezpłatnie w całym hotelu, również w pokojach (o ograniczonym zasięgu).

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania (07:30 - 09:30) w formie bufetu (napoje do śniadania wliczone w cenę), obiady (13:30 - 15:00) i kolacje (19:00 - 20:30) - wybór dań (zupa, sałatka, spośród: 2 dań głównych i 2 deserów) oraz 2 napoje bezpłatnie w ciągu dnia (lokalne alkoholowe -piwo, uzo, wino; lub bezalkoholowe - woda, kawa, herbata, napoje). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą Full Board Plus (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji.

Dodatkowe informacje

Wizy

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Macedonia – region Ochryda

Wiza

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Czas

Taki sam jak w Polsce.

Waluta

MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.

Elektryczność

230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.

Religia

Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)

Napiwki

Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.

Orientacyjne ceny

Piwo- ok. 70-90 MKD

Kawa- 70 MKD

Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD

 

MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE

Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)

Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.

Starożytny teatr

Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).

Majestatyczna twierdza

Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.

Symbol Ochrydy

Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.

Klasztor św. Nauma

Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.

Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”

Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.

Wczesnochrześcijańska bazylika

Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.

 

PRZYRODA

Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!

 

RELAKS

Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.

 

KUCHNIA

Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Mizo

4.8/6 (85 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Mizo
Last Minute!
Galeria (11)
Mizo
Mizo
Mizo
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Beztroska atmosfera wakacyjnej wioski w otoczeniu zieleni i bezpośredniej bliskości jeziora, sprawia że kompleks Mizo jest świetnym miejscem na udane wakacje. Dodatkowym atutem jest bliskość Ochrydy, jedno z najpiekniejszych miasteczek Macedonii.

Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Kompleks Mizo usytuowany jest przy plaży nad Jeziorem Ochrydzkim. Składa się z budynku głównego i willi - bungalowów, budynków składających się z kilkunastu pokoi – przypomina mini wioskę wakacyjną rozlokowaną na obszernym terenie. Do centrum Ochrydu tylko 1,5 km, do najbliższego lotniska ok. 9 km. Do Ochrydy warto wybrać się spacerem ścieżką wijącą się początkowo wzdłuż jeziora, a dalej prowadzącą na wzgórze Staromiejskie.

Mapa

Plaża

Hotel posiada własną żwirkową plażę (długość ok. 350 m) bezpośrednio przy obiekcie. Bezpłatne leżaki i parasole na plaży (brak ręczników plażowych).

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja w budynku głównym, bezpłatne sejfy przy recepcji, duży prostokątny basen (leżaki i parasole bezpłatne, brak ręczników plażowych),  Ponadto w hotelu restauracja śniadaniowa i restauracja główna z tarasem z widokiem na jezioro i bar.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa

Standard z widokiem na jezioro

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat Łóżeczko dla niemowlaka na zapytanie.

bez dopłaty

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Bungalow z widokiem na jezioro

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat Łóżeczko dla niemowlaka na zapytanie

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Standard z widokiem na jezioro)

Zmień
Za osobę2 301
Razem
4 601 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 34h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Mizo

4.8 / 6(85 opinii)
Atrakcje dla dzieci
2.6
Obsługa hotelowa
4.9
Plaża
4.8
Pokój
4.3
Położenie i okolica
5.7
Rezydent
5.7
Sport i rozrywka
3.3
Wyżywienie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anita, Magda i Igor 08.08.2018

Macedonia,, very good,''

Wszystko co dobre o hotelu Mizo napisano w poprzednich opiniach. Ja ze swojej strony dodam jeszcze, że mnie i osobą mi towarzyszącym (było nas 3) stres związany z pobytem w obcym kraju w hotelu Mizo zredukowano do minimum, a myślę że poczucie bezpieczeństwa na każdych wakacjach to podstawa. Hotel Mizo to przede wszystkim mili, serdeczni i otwarci ludzie. Myślę, że hotel ma najlepiej położoną własną plażę, blisko jest również do centrum Ochrid. Widok z tarasu restauracji bajka, z widokiem na jezioro w sam raz do spędzania wieczorów przy winie, piwie czy rakiji jak kto tam lubi czy woli.Ja osobiście nie zauważyłam by faworyzowano gości ze względu na pochodzenia. Obiady i kolacje rzeczywiście są na osobnej sali, ale daje to możliwość zjedzenia posiłku w spokojnej atmosferze (w restauracji o tej porze szczególnie obiadowej bywa tłoczno). Rezydent miła, sympatyczna i rzeczowa osoba. Wycieczki są organizowane przez lokalne biuro, godne polecenia.Przewodniczka przy wycieczkach uwzględnia potrzeby wszystkich uczestników i tych młodszych i tych starszych. My osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Atmosferę hotelu Mizo i Macedonii po prostu trzeba poczuć.

6.0/6

DOMINIK 28.06.2019

Wspaniały urlop w hotelu Mizo

Przemiła obsługa głownie kelnerzy w restauracji, bardzo dobre obiady i kolacje głównie kuchnia lokalna, śniadania standardowe każdy znajdzie coś dla siebie , głodny nie będzie :-) Lokalizacja hotelu świetna blisko lotniska oraz przepięknego miasta Ochrydu. Ogólnie Macedonia przepiękna nie zadeptana , piękna przyroda ( Park Galicica, sw Naum i rzeka Czarny Drim, wąwóz Matka), piękne zabytki w Ochrydzie, prawdziwy raj zakupowy i do tego bardzo tanio, taniej niż w Polsce. Bardzo polecam ten kraj jako destynacja wakacyjna oraz oczywiście hotel Mizo którym jesteśmy zauroczeni z całą rodziną. Duży bardzo czysty basen, piękna plaża nad jeziorem nad którym czujemy się jak nad morzem Adriatyckim i wszędzie blisko do miasta 15min. na piechotę. Gorąco polecam :-)
Pokaż więcej opinii (83)

Pogoda

Średnie temperatury w lipcu

28

/14

°C

Temperatura dzień/noc

11

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem