ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
[object Object]
Macedonia, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
[object Object]
Macedonia
[object Object]
Kiedy?
[object Object]
Kiedykolwiek
Ile osób?
[object Object]
2 osoby, 1 pokój
[object Object]
Skąd wyjazd?
[object Object]
Skądkolwiek
Typ Transportu
[object Object]
[object Object]
Samolot
[object Object]

Macedonia Last Minute

[object Object]

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Macedonia
[object Object]
[object Object]
Samolot
[object Object]
Last minute
[object Object]
[object Object]
[object Object]
państwo krajobraz
flaga Last minute Macedonia

Podróż do serca Bałkanów – Last Minute w Macedonii

Będąca nieco na uboczu szlaków turystycznych Macedonia to kraj niezwykle ciekawy, prawdziwy raj dla miłośników zabytków i kultury ludowej. Znajdziemy tu bowiem masę urokliwych zakątków, ukrytych w miastach, wioskach czy górskich szlakach. Poznajcie niezwykle cuda natury, pradawne zabytki i perełki sztuki oraz przekonajcie się jak smakują Bałkany! Last Minute w Macedonii to niezwykła okazja, aby poznać ten region od środka.

Last Minute w Macedonii – magiczne krajobrazy

Natura jest niemalże nieodzownie wpisana w charakter Macedonii. Ogromna ilość terenów zielonych, pokrywających doliny, jak i łańcuchy górskie to jedna z charakterystycznych cech macedońskiego krajobrazu. Jednym z najbardziej widowiskowych cudów natury jest Kanion Matka, który zachwyca wspaniałymi skalnymi urwiskami, ginącymi w wodach wąskiego jeziora. Zlokalizowany blisko Skopje, stanowi jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Macedonii. Last Minute w tym kraju to także parki narodowe, m.in. Park Galiczica wraz z Górami Galiczica oraz Park Narodowy Mamrowo i Góry Korab. Miejsca te są prawdziwą ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt, oczarowując przy okazji górskimi krajobrazami w tle.

Klimatyczne miasta – Last Minute w Macedonii

Eklektyczne Skopje znane jest ze swoich oryginalnych połączeń. Z jednej strony mamy tu zabytki, z drugiej nowoczesne budynki, z jednej monumentalne rzeźby i pomniki, z drugiej dość kiczowate, nawiązujące do antycznych fontanny czy fasady budowli. Skopje to jedyna w swoim rodzaju stolica, miejsce, którego próżno szukać gdzie indziej. Leżąca u stóp gór Galiczica Ochryda zachwyca swym pięknem i bogactwem zabytków. Tutejsze liczne cerkwie, ruiny bazyliki i twierdzy oraz starożytny teatr należą do prawdziwych cudów architektury. Latem Ochryda gości różne festiwale, m.in. folkloru bałkańskiego czy teatralny. Zafascynowani historią mogą ją poznawać na żywo, przechadzając się po ruinach Stobi – największego miasta starożytnej Macedonii. Dzięki prowadzonym tu od lat wykopaliskom udało się odkryć m.in. trybuny dużego teatru, fundamenty okazałej bazyliki episkopalnej oraz resztki willi zamieszkałej przez możnych tego miasta. Last Minute w Macedonii będzie więc najlepszą okazją, aby z bliska podziwiać cuda natury oraz kunszt budowniczych.