Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot na Goa: początek przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice-Goa. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Pierwsze kroki w egzotycznym Goa

Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu i zakwaterowanie we wczesnych godzinach południowych, gdzie zostawimy bagaże, a następnie udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja żeby zobaczyć świątynię hinduistyczną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3

Podróż do unikalnej krainy ruin - Hampi w Indiach

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd autokarem z Goa do Hampi. Po przyjeździe transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Po odświeżeniu się przejazd na zwiedzanie Hampi. Hampi jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Indiach i znajduje się w pobliżu miasta Hospet w stanie Karnataka. Hampi jest charyzmatyczne i ruiny przyciąga tam tysiące turystów każdego roku. Ogromne połacie usianych głazami wzgórz sprawiają, że tło Hampi jest wyjątkowe. Wokół wzgórz i dolin znajduje się ponad 500 zabytków. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg. (trasa około 350 km – 6/7 h przejazdu)

Dzień 4

Hampi: wędrówka przez starożytną przeszłość Indii

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Hampi, odwiedzimy miejsca, których nie udało nam się odwiedzić poprzedniego dnia. Piękne świątynie, ruiny pałaców, pozostałości struktur wodnych, starożytne ulice targowe, pawilony królewskie, bastiony, platformy królewskie, budynki skarbowe... lista jest praktycznie nieskończona. Hampi doceniają turyści oraz pielgrzymi. Praktycznie na każdym kroku znajdziemy tam pamiątki pięknej przeszłości. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5

Od fortu Chitradurga do Hassan: śladami starożytnych cywilizacji Indii

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Hassan. Po drodze zatrzymamy się zwiedzić fort Chitradurga. W forcie i wokół niego znaleziono wiele inskrypcji Chalukyas, Hoysalas i królów Vijayanagar. Inskrypcje te opisują historię fortu do okresu Aszokan. Skalne inskrypcje znajdujące się w pobliżu Brahmagiri wskazują na związek Chitradurga z Imperium Mauryan za panowania królewskich dynastii Rashtrakutas, Chalukyas i Hoysalas. Obszar, na którym obecnie znajduje się fort, zyskał znaczenie dopiero pod rządami dynastii Nayakas z Chitradurga lub "Paleygars" Po zwiedzaniu fortu przejdziemy do Hassan. Po przyjeździe zakwaterowanie hotelu i nocleg. (350 km/7 godz.)

Dzień 6

Hassan i Coorg: skarby architektury Hoysala

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Hassan - którego lata świetności przypadały na panowanie rodu Hoysala, którzy mieli swoją stolicę w Dwarasamudra, współczesnym Halebeed w Belur Taluk. Hassan jest znane z urzekającego naturalnego piękna krajobrazu, jest także prawdziwym skarbcem architektury i rzeźby Hoysala, których najlepsze przykłady znajdują się w Belur i Halebedu. W Shravanabelagola, w taluk Channarayapatna, znanym ośrodku pielgrzymkowym dla dżinistów zobaczymy zabytki związane z tą religią. Później odwiedzimy Halebid i Belur. W Halebid – siedzibę królestwa Hoyasala zobaczymy wielką świątynię Hoyaleshwara zbudowaną w typowym stylu architektury Hoysala. Gwieździsta podstawa z emblematem lwa i słoni symbolizuje stabilność i równowagę. Kolejeny punkt tego dnia to Belur - Jeden z najwspanialszych przykładów architektury Hoysala. Obejrzymy Świątynię Pana Channakeshava ozdobioną rzeźbami, które są traktowane jako unikatowe w skali świata. W dalszej części dnia przejazdziemy do Coorg . Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (110 km / 3 godz.)

Dzień 7

Coorg: między Dubare Elephant Camp,a malowniczymi świątyniami

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Coorg. Zobaczymy Dubare Elephant Camp, Nisargadhama, Złotą Świątynie i świątynię Omkareshwara oraz Bylekuppe. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8

Mysore: królewski urok Indii

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mysore. Mysore – położone na wysokości 770 metrów jest popularne wśród podróżników . Łagodny klimat ,duża ilość drzew dających cień, i zaskakująco dobrze utrzymana infrastruktura zachęca do odwiedzin Mysore. Miasto jest centrum rzemiosła. Do czasu uzyskania niepodległości Mysore było siedzibą maharadżów Mysore, książęcego stanu obejmującego około jednej trzeciej dzisiejszej Karnataki, a ich otoczone murem indosaraceńskia rezydencja jest główną atrakcją miasta. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Mysore. Zwiedzimy Pałac Maharadży zbudowany w latach 1911-12. Pałac jest harmonijną syntezą hinduskiego i saraceńskiego stylu architektury z łukami, kopułami, wieżyczkami, kolumnadami i rzeźbami, które są urzekają przyjezdnych. Odwiedzimy galerię sztuki a także wyjedziemy na wzgórza Chamundi, aby zobaczyć świątynię Chamundeshwari i panoramiczny widok na Mysore. Powrót do hotelu i nocleg. 120 km / 3 godz.)

Dzień 9

Podróż z Bangalore do Goa przez Srirangpatna

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bangalore. Po drodze zatrzymamy się w Srirangpatna. W Srirangpatna zobaczymy Jamia Masjid / świątynię Sri Ranganatha / pałac Lal Mahal / Darię Daulat Bagh. Po wizycie przejdziemy na lotnisko w Bangalore. Przelot na Goa i transfer do wybranch hoteli . (190 km / 4 godz.)

Dzień 10-11 lub 10-12

Relaks na plażach Goa

Czas wolny na wypoczynek na Goa, kąpiele morskie i słoneczne, a także zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Powrót do domu: z Goa do Polski

Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych) i transfer na lotnisko w Dabolim. Przelot samolotem czarterowym na trasie Goa- Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa: Hotele *** wg kategorii lokalnej. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Goa (1), Hampi (2), Hassan (1), Croog (1), Mysore (2). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu.

Częśc pobytowa: 3 lub 4 rozpoczętych dób hotelowych. Zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Wypoczynek Indie Goa”. Opisy hoteli w katalogu i systemie rezerwacyjnym R.pl.

Wizy

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.


Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.


Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?


Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przeloty wewnętrzne na trasach, przelot wewnętrzny na trasie Bangalore - Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 235 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp. W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

Magiczne południe Indii

Udostępnij
Dodaj do schowka
Magiczne południe Indii
Galeria (20)
Magiczne południe Indii
Magiczne południe Indii
Magiczne południe Indii
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Zwiedzanie Starego Goa • Hampi z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO • Fort Chitradurga • indyjskie świątynie • Pałac Maharadży w Mysore • złote plaże Goa
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przeloty wewnętrzne na trasach, przelot wewnętrzny na trasie Bangalore - Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 235 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
Dona Sa Maria
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
GRACE SUITES
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
La Grace Resort
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
Coconut Grove Beach Resort
Indie: Goa

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Dona Sa Maria
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem