wypoczynek

Wczasy w Gozo - co musisz wiedzieć?

  • O Gozo
  • Opinie
  • Pogoda

Gozo

Jedna z najbardziej zadziwiających plaż na świecie i widoki, które nie mają sobie równych? Oto Gozo – wyspa kościołów, Odyseusza i… miłośników plażowego relaksu. Wakacje na Malcie nie mogą odbyć się bez wizyty na Gozo, gdzie czekają przepiękne, rajskie plaże – w tym najpopularniejsza z nich, czyli Plaża Ramla, gdzie lazurowa woda uderza o brzeg z pomarańczowym piaskiem.
Doskonały widok na tę plażę rozciąga się z punktu widokowego przy Grocie Kalipso – nimfy, która wg. mitów uwięziła tu Odyseusza. Co jeszcze warto zobaczyć na Gozo? Starszą niż egipskie piramidy świątynię Ggantija, ukryte pośród skał miejscowości Marsalforn oraz Xlendi, plac It-Tokk czy cytadelę, która niegdyś chroniła wyspę przed piratami. Zarezerwuj wakacje last minute na Gozo i odkryj urok maltańskich wysp!

Opinie o Gozo

Gozo
3.5 /6

Godne obejrzenia

Gozo trochę przereklamowane ale też warte obejrzenia. Muzeum bardzo skromne w zasadzie wszystko co warto zobaczyć jest na świeżym powietrzu dlatego bardzo ważna pogoda
Dodał(a):
GRAZYNA, WARSZAWA, 15.09.2019
5.5 /6

Gozo

Na tej niewielkiej wyspie znajduje się najstarsza wolno stojąca świątynia - neolityczny kompleks Ggantija. Krajobrazy niemal biblijne. Wiele zachwycających obiektów.
Dodał(a):
Barbara, MIŃSK MAZOWIECKI, 15.09.2019
6.0 /6

Malta inaczej

Malta inaczej😊. Dobrze że jest w programie wycieczki. Warta zwiedzenia nawet bez Malty. W sierpniowe upały przyjemniej niz na samej Malcie.
Dodał(a):
Maciej, 04.09.2019
6.0 /6

Malta we wrześniu

Kameralna wyspa, o znacznie mniejszym natężeniu ruchu turystycznego niż wyspa Malta, godna polecenia na dłuższy pobyt.
Dodał(a):
LESZEK, WARSZAWA, 24.09.2019
6.0 /6

Gozo

Wyspa którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Malcie. Mniej zamieszkana ale piękna wyspa . Polecam!!!
Dodał(a):
Artur, Lipowo, 27.09.2019
5.0 /6

Gozo - miniaturka

Maleńka wyspa, ktora pokazuje istnienie jeszcze miejsc spokojnych ale pozwalajacych żyć radośnie

Dodał(a):
ALEKSANDER, POZNAŃ, 05.05.2019
6.0 /6

Gozo 2018

Piękne miejsce.

Dodał(a):
Ela, 04.10.2018
6.0 /6

Wypad na sąsiednią wyspę

Będąc na Malcie warto wybrać się również na Gozo. Na własne oczy przekonać się, jak wyglądają pozostałości po lazurowym oknie oraz jak wyglądają ruiny megalitycznych świątyń starszych od piramid. Wyspa tak samo piękna jak Malta.

Dodał(a):
Aleksandra M., 23.05.2018
5.5/6 Ocena ogólna Gozo

Pogoda w Gozo