wypoczynek

Wczasy na Malcie - co musisz wiedzieć?

  • O Malcie
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Malty

Malta

Stolica:
Valletta
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
316 km2
Liczba ludności:
445 426

Malta–skuś się na wczasy z blichtrem

Dla marzących o wyspiarskim klimacie południa Europy i tęskniących za egzotyczną historią krajów arabskich, Malta będzie najlepszym wyborem, łącząc w sobie wysoki standard bazy hotelowej z bogatą ofertą zabytków. Malta kocha kino, a kino kocha Maltę. Tak można określić zainteresowanie przemysłu filmowego tym niezwykłym miejscem. Świadczy o tym umiejscowienie w tym właśnie państwie-mieście akcji wielu znanych produkcji filmowych jak chociażby „Hrabia Monte Christo”, „Troja”, czy „Gladiator”. Nie dziwi więc fakt, że stolica kraju Valetta, została w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a jej mieszkańcy mogą pochwalić się dobrą jakością życia. Dla łaknących luksusów swoje podwoje otwiera komercyjne miasto Sliema, z kolei uchodzące za centrum rozrywki i plażowe San Giljan, daje odetchnąć zmęczonym zakupami turystom. Olbrzymią zaletą tychże miejsc jest ich bliskie położenie, co pozwala wczasowiczom zachować energię na poznawanie innych atrakcji regionu, w tym portów, uroczych rybackich miejscowości, czy ciekawych budynków z piaskowca.

Wakacyjne labirynty historii na Malcie

Historia powstania stolicy kraju nieodłącznie związana jest z Zakonem Kawalerów Maltańskich. Joannici mieli decydujący wpływ na kształt zabytkowej dzielnicy miasta i jego katolickość, porównywalną z samym Watykanem. Również dawna stolica Mdina nie zawiedzie miłośników historii i architektury. Nazywana Cichym Miastem, zapewnia wczasowiczom atmosferę niezwykłego spokoju, dzięki minimalnemu ruchowi ulicznemu. Malta może poszczycić się także budowlami starszymi od egipskich piramid, jakimi są świątynie megalityczne, zlokalizowane na wyspie Gozo. Artefakty okresu rzymskiego zobaczymy w muzeum Domvs Romana, a przy okazji możemy zajrzeć do jednego z wielu kościołów, pałaców, czy zajazdów i fortyfikacji. Od ogromu historycznej wiedzy zabytków Malty, pomogą odpocząć wczasowiczom piaszczyste plaże Gnejna Bay, Golden Bay i Paradise, poprzecinane wydmami, w otoczeniu klimatycznych klifów Dingli oraz Ta’ Ċenċ.  Podczas spływu łodzią, naszej uwadze nie ujdzie niesamowity widok systemu podziemnych korytarzy skalnych nad taflą morza, zwane Błękitną Grotą, ale także liczne tu jaskinie i naturalne mosty skalne. Z kolei samotna lokalizacja Błękitnej Laguny zachwyci nas spokojem i krystaliczną czystością wód. Wodnym wakacyjnym atrakcjom nie będzie końca w delfinarium morskiego parku rozrywki, w którym można stanąć oko w oko z lwem morskim, czy żółwiem.

Malta. Wczasy ze smakiem.

Zasmakować w Malcie to odwiedzić najpopularniejszą wioskę Marsaxlokk, z jej niedzielnym targiem rybnym i pocztówkowym symbolem wyspy. Stara łódź rybacka upstrzona kolorami tęczy, z okiem Horusa lub Ozyrysa na dziobie, od zawsze stanowi wdzięczny obiekt fotografowania. Choć to niepozorna wesoła budowla morska, to swym kształtem i kolorem nawiązuje do czasów fenickich. Dopełnieniem wczasów na Macie będzie uczta z udziałem Lampuki, ryby dorady oraz Mqaret, ciastka nadzianego daktylami. Zwiedzaj, uwieczniaj i wypoczywaj–to naczelne hasło wakacyjnych wojaży po Malcie.

Opinie o Malcie

Malcie
5.0 /6

Malta, wyspa na południowym krańcu Europy

Malta jak w przedstawionym wcześniej komentarzu jest wyspą wartą odwiedzenia, ciepły klimat, piękne widoki, przyjaźni mieszkańcy, warto rozważyć możliwość bycia tu i delektować się atmosferą, rodzimą kuchnią, z uwagi na wielkość wyspy i rozbudowaną komunikację miejską/transport publiczny dotarcie z krańca na kraniec wyspy nie zajmuje zbyt wiele czasu.. krótko podsumowując naprawdę warto..
Dodał(a):
Krzysztof, Szczecin, 18.09.2021
4.5 /6

Dobrze,że byłam...

Dzięki tej wycieczce wyrobiłam sobie zdanie na temat Malty i wiem że to nie moja bajka. Dzięki temu nie będę planować dłuższego pobytu na tej wyspie.
Dodał(a):
Mirosława, Warszawa, 21.07.2021
5.5 /6

Malta

Na Maltę jechaliśmy autokarem 2 godz plus kolejne 2 godz statkiem.Wyjazd udanny.Wszędzie przestrzegane reżimu sanitarnego.
Dodał(a):
Katarzyna , Elbląg, 28.07.2021
6.0 /6

Nieudana wycieczka

Piękny i ciekawy kraj szkoda że nie udało sie spędzić więcej czasu aby poczuc prawdziwa atmosferę i poznać mieszkańców .
Dodał(a):
BARBARA, WARSZAWA, 12.09.2021
6.0 /6

Tajemnicza Malta

1 dzień na Malcie w trakcie objazdu Sycylii wzmógł "apetyt" na ponowne odwiedzenie i odkrycie jej uroków
Dodał(a):
Grzegorz Witosławski, 27.07.2021
6.0 /6

Malta- polecamy

Mała wyspa ale z wieloma możliwościami. Oferuje dla każdego coś dobrego. Mamy i krajobrazy i zabytki.
Dodał(a):
Ryszard, 03.08.2021
5.0 /6

cudna

miejsce które trzeba zobaczyć, szczególne wrażenie robi moment wpływania do portu. urokliwe zakamarki, słoneczne uliczki...
Dodał(a):
Magda, 02.02.2020
4.0 /6

Malta

Krótko ale ciekawie i pięknie.Połowa czasu to podróż katamaranem . Powinny być tam 2 dni do spędzenia
Dodał(a):
Waldemar, CZĘSTOCHOWA, 02.10.2019
6.0 /6

Malta

Kraj który trzeba odwiedzić.Poznać historię i zabytki. Polecam wszystkim.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
Artur, Lipowo, 27.09.2019
5.0 /6

Malta we wrześniu

Interesujący kraj na południowym skraju Europy o bogatej i długiej historii, z dobrą bazą turystyczną.
Dodał(a):
LESZEK, WARSZAWA, 24.09.2019
6.0 /6

Malta - do odwiedzenia ponownie

Trzeba jeszcze tam raz przyjechać - zobaczyć dokładnie Vallete i życie nocne. Jeden dzień to za mało .
Dodał(a):
Grzegorz, Kraków, 22.09.2019
5.5 /6

Ok

Bardzo ładne miasta z przepiękną architekturą. Klimatyczne uliczki wychodzące naprzeciw turystom. Niezapomniane widoki.
Dodał(a):
WLODZIMIERZ, Warszawa, 19.09.2019
5.5 /6

Malta

Bardzo interesująca historia wyspy. Przepiękna architektura. Maltańczycy są bardzo towarzyscy, uczynni i serdeczni. Wyśmienite jedzenie
Dodał(a):
Barbara, MIŃSK MAZOWIECKI, 15.09.2019
4.0 /6

Warto pojechać

Malta do bardzo ładna wyspa na której jest na pewno dużo miejsc do obejrzenia ale ważny jest program i oczywiście pogoda
Dodał(a):
GRAZYNA, WARSZAWA, 15.09.2019
6.0 /6

Polecam

Sympatycznie, w sierpniu gorąco bardzooo. Wycieczka ciekawa. Program na luzaka. Dobra komunikacja publiczna
Dodał(a):
Maciej, 04.09.2019
6.0 /6

gorąca, nieco kamienna

Warto zobaczyć Maltę.Ciekawe zabytki,zwłaszcza Mdina i katedra. Było to najbardziej gorące miejsce-było 42 stopnie C, mało roślinności. Podróż wodolotem była komfortowa.
Dodał(a):
Mirka, 29.08.2019
5.6/6 Ocena ogólna Malcie

Pogoda w Malcie

Klimat na Malcie charakteryzuje się dość łagodnymi zimami oraz długimi, nierzadko upalnymi latami. Letni sezon trwa przez ok. 6 miesięcy, ale również wczesną wiosną i późną jesienią temperatura nie spada poniżej 20°C. W wakacje termometry wskazują natomiast od 30 do nawet 35°C. Według rankingów na Malcie panuje najlepszy klimat na świecie, zaś jej stolica – Valletta to najbardziej słoneczne miasto w całej Europie.

Malta: co warto wiedzieć przed podróżą?

Malta to istny raj dla wielbicieli historii, sportów wodnych, plażowania i zabawy w nocnych klubach. Kto by pomyślał, że na tak małej powierzchni, można spędzać czas w tak różny sposób. A jednak! Na Malcie jest to możliwe. O tym, co jeszcze można robić podczas wakacji na tej wyspie, przeczytasz na blogu Rainbow.

Dość wylegiwania się na plaży! Spędź urlop aktywnie! TOP 5 miejsc na aktywny urlop

Wakacje nie muszą ograniczać się do wylegiwania się na plaży. Jeśli na co dzień większość czasu spędzamy za biurkiem, wskazane jest wręcz, by spędzić urlop bardziej aktywne. Oto 5 miejsc, które nie dość, że zachwycają swoją wyjątkową kulturą, pozwolą Wam także popracować nad kondycją.

Regiony basenu Morza Śródziemnego

Odkryj piękno krajobrazu malowniczych regionów basenu Morza Śródziemnego. Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl