wypoczynek

Wczasy na Riviera Maya - co musisz wiedzieć?

  • O Riviera Maya
  • Opinie
  • Pogoda

Riviera Maya

Wakacje w raju w Imperiów Majów – Riviera Maya

Słoneczny wypoczynek przez cały rok! Położona w subtropikalnym klimacie Riwiera Majów to kraina wiecznego słońca i złocistego piasku. Temperatury latem osiągają tu 32 stopnie Celsjusza. Niewiele chłodniej jest zimą. Mieniące się odcieniami szafiru i turkusu wody Morza Karaibskiego zapraszają gości z całego świata do relaksujących kąpieli, a świecące przez ponad 300 dni w roku słońce kusi wszystkich fanów opalania się. Prawdziwy raj kryje się jednak pod wodą. To u wybreży Meksyku bowiem znajduje się bowiem największa na półkuli północnej, rafa koralowa. Dlatego też Riviera Maya to wymarzone miejsce na wakacje dla początkujących i profesjonalnych nurków, pragnących eksplorować pięknego podziemnego świata.

Wczasy pełne atrakcji na Riviera Maya
Riviera Maya, jak zresztą cały półwysep Jukatan to kolebka kultury Majów. Znajdziemy tu więc wiele tradycyjnych wiosek, w których przetrwały dawne sposoby życia, wierzenia, stare techniki rolnicze czy zwyczaje gastronomiczne. Przeplatają się one często z nowoczesnymi, turystycznymi miejscowościami, tworząc prawdziwie barwny krajobraz. Podczas wakacji na Riviera Maya warto z pewnością udać się do parku Xcaret w Cancun, który jest swoistym połączeniem zoo, aquaparku i wszystkiego co ma związek z kulturą Majów. Jest to więc niezwykle atrakcyjnie podany Jukatan w pigułce. Punktem obowiązkowym powinna być również wycieczka do stanowiska archeologicznego w Chichen Itza, które zostało uznane zostało za jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata (razem z Macchu Picchu, Koloseum czy Tadż Mahal). Wybierzcie się również do malowniczego Tulum. Położone pięknie na skalistym wybrzeżu ruiny ukazują niesamowity widok na Morze Karaibskie. Jeżeli planujecie rodzinne wczasy z dziećmi, odwiedźcie koniecznie Cozumel, wyspę położoną kilkanaście kilometrów od wybrzeży Riviera Maya. Tutejszy park wodny Chankanaab obfituje w fantastyczną florę i faunę.

Szmaragdowa woda, piaszczyste plaże – wakacje na Riviera Maya
Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Riwierę Majów są tutejsze plaże. Szerokie, piaszczyste, często z łagodnym zejściem do wody. Najpopularniejszą plażą w regionie jest Playa Carmen ze świetnym zapleczem hotelarsko-gastronomicznym. Na brak atrakcji nie można narzekać również w Punta Maroma, oferującej sporą ilość hoteli i klubów na plaży. Jeżeli poszukujecie jednak bardziej ustronnych miejsc, znajdziecie je chociażby małym miasteczku rybackim – Puerto Morelos, czy znaną z dziewiczego charakteru – Playa Secreto (nazwa plaży absolutnie nie jest przypadkowa).

Zobacz również oferty w innych regionach w Meksyku: Cancun Cozumel oraz informacje o Meksyku.

Opinie o Riviera Maya

Riviera Maya
5.0 /6

Słów kilka o wybrzeżu

W kwestii transportu po całym wybrzeżu od Playa del Carmen do Tulum co 10-15 minut jeżdżą busy Collectivo, których jakość jest różna ale z reguły aż klimatyzowane i co najmniej 3-4 tańsze od taksówek. Przy wycieczkach zorganizowanych zawsze się targuj i miej przy sobie jakieś drobne na napiwki dla kierowcy, obsługi ... generalnie ludzie tam z tego żyją
Dodał(a):
Maciej, Kraków, 22.06.2021
6.0 /6

Jeden z lepszych hoteli w jakich byłem

O tym jak dobry jest hotel nie świadczą czyste ręczniki, odnowiona fasada czy pokoje tylko jak się czujesz po powrocie do domu. Ja , dzięki temu hotelowi, czułem się jakbym z domu nie wyjeżdżał a po powrocie ciągle się łapię na tym że tęsknię za tym miejscem. To może była pierwsza wizyta w Riviera Maya ale na pewno nie ostatnia
Dodał(a):
Maciej, Kraków, 11.05.2021
6.0 /6

miejsce z pięknymi plażami i z pięknym kolorem morza

rozległa linia brzegowa i małe miejscowości to urok tego miejsca, możesz poruszać się samodzielnie samochodem bo drogi są bardzo dobre, a ludzie są w tym regionie bardzo życzliwi. Wskazany język hiszpański lub podstawy angielskiego- pomocne w komunikacji
Dodał(a):
Ewa Kraków, 24.05.2021
6.0 /6

Świetna baza wypadowa

Riviera Maya to idealna baza wypadowa do zwiedzania Jukatanu. Do większości głównych atrakcji jest stosunkowo blisko, co sprawia, że zwiedzanie nie staje się męczące. Piękne plaże i turkusowa woda zachęcają do długich, cudownych spacerów <3
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 15.05.2021
5.0 /6

Świetna infrastruktura hotelowa

Wysokiej klasy hotele sieciowe w ogromnych ogrodach , dzikie zwierzęta w zasięgu ręki , wspaniała roślinność, ciepła i lazurowa woda. Rynek trochę zepsuty przez wszechobecnych gości z USA, żądania napiwków na każdym kroku.
Dodał(a):
Mira, 19.05.2021
5.0 /6

Czerwiec 2021

Jukatan to region typowo turystyczny, przez co bezpieczny. Koniecznie należy pojechać do Chichen Itza, Tulum i Coby. Czerwiec to cześć pory deszczowej na 8 dni pobytu 4 dni padało, słonecznych było 3 dni.
Dodał(a):
Czerwiec 2021, 23.06.2021
5.5 /6

Ładnie

Region turystyczny z dużą ilością ciekawej flory i fauny. Normalnością jest spotykanie na drodze Iguan, Ostronosów i innych ciekawych osobników. Plaże bardzo ładne jednak brzeg często bardzo kamienisty.
Dodał(a):
Paweł, Łódź, 16.05.2021
5.0 /6

Luksusowo i z rozmachem

Bardzo dobrej jakości hotele ze świetną infrastrukturą, bogatą ofertą all inclusive, pysznymi owocami morza , zlokalizowane przy cudownych białych plażach i ciepłym morzu . Wymarzony odpoczynek !!!
Dodał(a):
Mira, 19.05.2021
6.0 /6

Raj w Meksyku.

Niezwykłe miasteczko wśród bujnej i kolorowej natury. Dzielnica wielu hoteli, plaże szerokie i białym piaskiem. Całość zabezpieczona gdzie czujemy się komfortowo i bezpiecznie.
Dodał(a):
Zofia, ---, 16.05.2021
6.0 /6

Riwiera Maya

Warto zobaczyć nocą Playa del Carmen szczególnie 5 aleję. Znajdują się tam kluby ,restauracje ,sklepy. A na ulicy można zobaczyć tańczących artystów oraz grających Mariachi
Dodał(a):
Piotr, Jaworzno, 02.05.2021
5.5 /6

Fascynujące miejsce

Jeśli ktoś lubi poznawać nieznane sobie kultury, wspaniałą przyrodę przepiękną architekturę tak bardzo różniącą się od europejskiej to powinien tu być. Polecam
Dodał(a):
Tomasz, Łódź, 06.06.2021
6.0 /6

Super

Idealne miejsce na wypoczynek ! Pięknie piaszczyste plaże, przejrzysta woda . Ogólnie naprawdę cudowne miejsce . Ale żeby się przekonać trzeba tam pojechać!
Dodał(a):
Ania , 31.05.2021
5.5 /6

Nic dodać nic ująć

Choć trudno mnie zaskoczyć to tym razem to się udało. Idealna pogoda, idealne miejsce, piękny hotel dobre jedzenie, cudne krajobrazy, mili lokalesi.
Dodał(a):
Jakub , Warszawa, 07.06.2021
6.0 /6

Playa del Carmen

Polecam wieczorną przechadzkę na 5 alei w Playa del Carmen. Na ulicy można spotkać grających i śpiewających Mariachi oraz wiele innych atrakcji.
Dodał(a):
Piotr, Jaworzno, 21.05.2021
5.5 /6

Wybrzeże morza karaibskiego

piękne jak każde w tym rejonie. Biały piasek, ciepła woda od zielonej do niebieskiej i palące słońce. Czego więcej trzeba na wymarzony urlop ?
Dodał(a):
Michał, Białystok, 24.05.2021
6.0 /6

Wspaniałe wybrzeże

Wspaniałe wybrzeże pełne hoteli dla ceniących ciszę i spokoj oraz miasteczka jak Playa Del Carmen w których można się świetnie bawić do rana.
Dodał(a):
Larisa, Warszawa, 18.05.2021
5.8/6 Ocena ogólna Riviera Maya

Pogoda w Riviera Maya