Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) na Phuket.

Dzień 2

Przylot na Phuket. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Z Phuket udamy się promem na Wyspy Phi Phi, uważane za najpiękniejsze wyspy Morza Andamańskiego.
Uwaga! Należy przygotować torbę na bagaż podręczny, który zabiorą Państwo ze sobą na wyspę Phi Phi (bagaż główny zostanie przewieziony z Phuket bezpośrednio do Krabi). Na jednej z wysp Phi Phi spędzimy 2 noce, korzystając z uroków tutejszych plaż. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią motorową po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz lekki lunch na jednej z plaż (cena wycieczki wraz z lunchem ok. 2600 THB/os lub ok. 80 USD/os.).

Dzień 5

Po śniadaniu popłyniemy w kierunku Krabi, prowincji w południowej Tajlandii położonej nad Morzem Andamańskim, która od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. Wyjątkowy krajobraz Krabi tworzy wybrzeże usiane małymi, urokliwymi wyspami, zadziwiające formacje skalne, jaskinie, wodospady, a przede wszystkim przepiękne białe plaże. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko jednej z najpiękniejszych plaż Krabi - Ao Nang. Czas wolny na plażowanie i samodzielne odkrywanie uroków okolicy. Możliwość skorzystania z wycieczki kajakowej w lasy namorzynowe (dodatkowo płatna ok. 45 USD/os). Wieczorem polecamy przejażdżkę tuk-tukiem wzdłuż plaży do centrum turystycznego z licznymi sklepami i restauracjami. Kolacja i nocleg w hotelu (Trasa ok. 30 km).

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, a następnie wykwaterowanie i przelot do Bangkoku. Następnie przejazd do Parku Narodowego Erawan. Przy wejściu do parku znajduje się kilka małych restauracji gdzie można spróbować tajskiej kuchni – płatne we własnym zakresie. W Erewan zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach). Kolacja i nocleg w hotelu nad rzeką w pobliżu Kanchanaburi. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Następnie przejedziemy do Kanchanaburi i  zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Opcjonalnie lunch na tratwie pływającej po rzece Kwai. W dalszej kolejności zobaczymy słynny most i przejedziemy autokarem na oddaloną o ok. 45 km stację kolejową. Tu wsiądziemy do lokalnego pociągu, który przewiezie nas fragmentem historycznej linii kolejowej. Po zwiedzaniu powrót do Bangkoku. Kolacja i nocleg w hotelu (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot na Phuket. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Po śniadaniu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - czas wolny w wybranym hotelu na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski.

Dzień 10-15

Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - wypoczynek w hotelu (wyżywienie: śniadania). Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Do wyboru między innymi zwiedzanie regionu, lekcja gotowania, wizyta w sanktuarium słoni, wyprawa trekkingowa oraz rejs na jedną z okolicznych wysp by wypocząć na rajskiej plaży i pływać z rurką podziwiając rafę koralową.

Dzień 16

Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - po śniadaniu transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Zakwaterowanie w wybranym hotelu na Phuket. Opisy poszczególnych hoteli w katalogu.

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.


Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.


Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.
Test przed przyjazdem nie jest wymagany.
Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.
Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

 

Świadczenia

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 160 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.

Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Katowic).

Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).

Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket linią rejsową Emirates i wrócić z Phuket do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Warszawy).

Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).


Miasto aniołów i niebiańskie plaże południa

6.0/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Miasto aniołów i niebiańskie plaże południa
Galeria (9)
Miasto aniołów i niebiańskie plaże południa
Miasto aniołów i niebiańskie plaże południa
Miasto aniołów i niebiańskie plaże południa
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bangkok i Szmaragdowy Budda • wodospady Erawan • most na rzece Kwai • tropikalne krajobrazy Krabi • wyspa Phi Phi • pobyt w wybranym hotelu na Phuket lub Khao Lak

Długość lotu

10 godz. 35 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 160 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 1 dni.
Zdjęcie Hotelu
Nocleg na Phuket po objeździe
Tajlandia: Phuket

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Nocleg na Phuket po objeździe
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.5
Pilot
4.5
Program wycieczki
6.0
Transport
5.5
Wyżywienie
5.8
Zakwaterowanie
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ania 21.03.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Wakacje w raju

Wycieczka była bardzo udana. Program ciekawie zorganizowany, można było spróbować kilku różnych rzeczy: trochę aktywnie, trochę kulturowo, trochę smacznie ;) Myślę że osoby w dość sporej rozpiętości wiekowej dały by sobie radę. Chociaż w wielu przypadkach (w przypadku objazdu) trzeba było wcześnie wstać. Hotele bardzo dobre. Zielone, ciekawie usytuowane, czyste. Często blisko plaży czy innych ciekawych miejsc. W wielu można było wypatrzeć jaszczurki. Jedzenie smaczne i czyste - zarówno te na objeździe jak i te wykupione we własnym zakresie podczas wypoczynku. Nie ma się czego obawiać. Na plaży Kata polecam SKA Bar. Małe rozczarowanie przeżyliśmy po skosztowaniu owoców - nic lepsze niż u nas w Polsce. Albo nie trafiliśmy na sezon, albo tak to już jest. Pogoda dopisała! Jedyne zastrzeżenia mam do przewodnika (pilota?).. osoba miła, potrafiła ciekawie opowiadać, w tych kilku chwilach w których była okazja. Niemniej jednak mieliśmy wrażenie, że zupełnie nie interesuje się powierzonymi jej osobami. W większości przypadków nie sprawdzała czy wszyscy są, szła nie patrząc czy wszyscy nadążają (nie zawsze tak było), pytania czasem ignorowała, bądź nie wiedziała co na nie odpowiedzieć (i nie były to pytania z wiedzy rzeczowej). Wszystkiego pilnował tajski przewodnik - bardzo fajny człowiek, zainteresowany, pomocny, uśmiechnięty. Kontaktu z rezydentkami już na wypoczynku nie utrzymywaliśmy - nie było potrzeby. Fajne wycieczki fakultatywne - gorąco polecam odwiedzić słonie! Co jeszcze zauważyłam, chociaż nie dotyczyło bezpośrednio nas.. Bangkok. Spędziliśmy w nim ułamek dnia i dla wielu było to za mało - ja oceniam go jako przereklamowany i zdecydowanie nie narzekam. Niemniej wycieczkę bardzo polecam.

6.0/6

Mariusz 28.03.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Świetnie zorganizowana wycieczka, piękne widoki oraz tętniący nocnym życiem Bangkok

Wycieczka pełna różnorodnych wrażeń i cudownych widoków. Zwiedza się najważniejsze i najpiękniejsze turystyczne perły Tajlandii. Od urokliwych i dziewiczych wysp Phi Phi, gdzie spaliśmy w orientalnym kurorcie zlokalizowanym przy cudownej, kameralnej plaży, przez tętniące życiem Krabi, malowniczo usytuowany wodospad Erewan na północy, do miasta Aniołów, które nigdy nie zasypia. Podróżowaliśmy samolotem, statkiem, speed boatem, pływającą restauracją, pociągiem oraz tuk tukiem. Wszystkie noclegi na objeździe (poza jednym w Kanchanaburi) zlokalizowane były w bardzo dobrych jakościowo hotelach, usytuowanych bezpośrednio przy plaży bądź w centrum miasta. Program był intensywny, ale nie bardzo męczący. Zawsze przewidziany był czas na samodzielne zwiedzanie i odpoczynek. W moim odczuciu najlepsza wycieczka na poczucie ducha Tajlandii i poznanie wszystkich najpiękniejszych miejsc, jakie ona oferuje! :)
Pokaż wszystkie opinie

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Phuket - pogoda

Marzec

28

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Tajlandii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem