Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Mińska. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Mińsku lub okolicy.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po południu wracając do Mińska zatrzymamy się jeszcze w Mirze. Zwiedzimy tu zamek - fortecę (lista UNESCO). W przeciwieństwie do pałacu Radziwiłłów całkowicie odrestaurowany zamek nie sprawia wrażenia autentyczności, jednak jego widok jest wciąż zaskoczeniem dla turysty przyzwyczajonego już nieco do białoruskich pól i drewnianych schludnych wiosek. Wnętrza mieszczą ekspozycje muzealne i hotel. Przed powrotem zrobimy jeszcze krótką wycieczkę autokarem po Mińsku. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Nocleg i kolacja w hotelu w Mińsku lub okolicy. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu czas dla miłośników motoryzacji: przejazd do Żodzina gdzie zwiedzimy fabrykę BiełAZ. Jest to jedna z wizytówek przemysłu Białorusi. Powstają tu największe na świecie ciężarówki zdolne przewozić ładunki o wadze 450 ton! Założona w 1948 r. fabryka odnalazła się w nowej rzeczywistości ekonomicznej a powstające tu gigantyczne pojazdy są eksportowane na cały świat. Powrót do Mińska i zwiedzanie miasta. Monumentalna, socrealistyczna architektura stolicy to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych: Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych – ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane „na starówkę” przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary. Podczas zwiedzania obiad (w zamian za kolację w hotelu). Nocleg w hotelu w Mińsku lub okolicy. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Kijowa. Po przylocie przejazd z lotniska do centrum miasta. Przed zakwaterowaniem odbędziemy jeszcze krótką wycieczkę autokarową po Kijowie – poznamy w ten sposób najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne miasta. Zobaczymy między innymi gmach Opery, Złote Wrota - dawną bramę miejską, którą legenda wiąże z Bolesławem Chrobrym i Szczerbcem. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. Wycieczkę zakończymy spacerem po głównej ulicy miasta – Kreszczatiku. Transfer do hotelu w Kijowie lub okolicy, zakwaterowanie oraz kolacja. (Trasa ok.50 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ukrainy. Zaczniemy od jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego* (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący, choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek, Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską* (UNESCO). Zespół świątynno – klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważnieszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna – zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. W trakcie zwiedzania obiad (w zamian za kolację w hotelu) w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wycieczka do Międzygórza. Zobaczymy tu słynną rezydencję* Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy złożonego z urzędu podczas „Euromajdanu” w lutym 2014 r. Już w okresie ZSRR było to miejsce wypoczynku dostojników partyjnych. Janukowycz zaczął uwłaszczać się tu od 2002 r., kiedy objął stanowisko premiera Ukrainy. Wybrany na prezydenta kraju oficjalnie uznał Międzygórze za swoją rezydencję. O bogactwie i przepychu tego współczesnego pałacu długo krążyły na Ukrainie legendy. Ukraińcy mogli zobaczyć posiadłość dopiero po ucieczce obalonego prezydenta. Kompleks obejmuje także przystań jachtową, pole golfowe, stajnie, strzelnicę, korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów a nawet fermę strusi i tereny łowieckie. Obecnie działa tu muzeum, które pokazuje stopień korupcji i demoralizacji na najwyższych szczeblach władz państwowych. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę Odessy. Trasa to ok. 500 km. Po obiedzie  (w zamian za kolację w hotelu) zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem – głównie przemytnicy. W okresie drugiej wojny światowej i okupacji Odessy przez siły rumuńsko – niemieckie, tunele wykorzystywał miejscowy ruch oporu. W czasach radzieckich właśnie temu okresowi poświęcano najwięcej uwagi. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Odessy, nocleg. Trasa ok. 550 km

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji ( w zamian za kolację w hotelu). Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie” i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka do twierdzy Akermańskiej. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, nie raz była też zdobywana i zmieniała właściciela. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękna panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami; lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic, produkcją markowego trunku. Oczywiście nie zabraknie też degustacji. Powrót do Odessy, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie). (trasa ok. 170 km)

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych od turystów oczekiwany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami (warto wziąć ze sobą). - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble białoruskie BYN i ukraińskie hrywny - UAH).
- Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu restauracja i bar.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet oraz 8 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad; napoje do posiłków dodatkowo płatne).

Zakwaterowanie

**/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty na trasie: Warszawa - Mińsk – Kijów oraz Odessa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach w Mińsku/Kijowie/Odessie lub okolicy (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8) oraz 8 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad; napoje do posiłków dodatkowo płatne), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w. realizowany autobusem lub busem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków oraz Tour Guide System ok. 135 EUR/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), biletów komunikacji miejskiej, imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych a także kosztów wizy białoruskiej

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Mińsk, Kijów, Odessa - Podróż sentymentalna

Udostępnij
Dodaj do schowka
Mińsk, Kijów, Odessa - Podróż sentymentalna
Galeria (7)
Mińsk, Kijów, Odessa - Podróż sentymentalna
Mińsk, Kijów, Odessa - Podróż sentymentalna
Mińsk, Kijów, Odessa - Podróż sentymentalna
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przeloty na trasie: Warszawa - Mińsk – Kijów oraz Odessa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach w Mińsku/Kijowie/Odessie lub okolicy (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8) oraz 8 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad; napoje do posiłków dodatkowo płatne), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w. realizowany autobusem lub busem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków oraz Tour Guide System ok. 135 EUR/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), biletów komunikacji miejskiej, imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych a także kosztów wizy białoruskiej

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem