Morawy - czeska Toskania

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 /6 ( 10 opinii ) -40% 100%
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
• Spacer do chmur • Kąpiele w wodach termalnych Velke Losiny • Niesamowite jaskinie: lodowa i aragonitowa • Zachwycająca Praga • Ołomuniec – historyczna stolica Moraw • motorówką po podziemnej rzece • światowej sławy przepaść Macocha • Morawy - czeska Toskania • ogrody kwiatowe • Valtice-Lednice - kompleks pałacowo - ogrodowy (UNESCO) • najlepsze czeskie wino • Pernstejn - największy gotycki zamek na Morawach • Morawski Kras • Stramberk i Kromieryż – urocze miasta morawskie •

Terminy i ceny wycieczki 14

1 189 zł
( za osobę / 7 dni )

Data wyjazdu: 28.04.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Czeska Toskania - tak określane są Morawy Południowe, gdzie łagodne wzgórza z uprawami winorośli, krętymi drogami i miastami z uroczymi zakątkami oraz pełnymi przepychu zabytkami przywodzą na myśl włoski krajobraz. To jeden z najbardziej malowniczych regionów Środkowej Europy - kraina bogata w lokalny folklor i pełna zabytków. Warto się tutaj na chwilę zatrzymać i odkryć piękno kraju naszych południowych sąsiadów.
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd na teren Czech, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie od Zamku Velke Losiny zbudowanego pod koniec XVI wieku, jednego z najpiękniejszych zamków na północ od Alp. W jego wnętrzach znajdują się wspaniałe oryginalne meble, dzieła sztuki i dywany. W obrębie zamku znajduje się także jedna z najstarszych papierni w Europie. Następnie dojedziemy do miejscowości Dolne Morawy, gdzie wejdziemy na konstrukcje powstałą w 2015 roku tzw. „Spacer do chmur”. Następnie przejazd na nocleg (Trasa ok. 300 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do znanego uzdrowiska termalnego Velke Losiny, gdzie odkryjemy właściwości lecznicze występujących tam wód, będzie to czas na relaks (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 18 EUR). Następnie przejedziemy do Kuks, niewielkiej wioski, w której znajduje się zachowany w dobrym stanie kompleks pałacowy. Ta ogromna XVIII-wieczna budowla z mnóstwem przepięknych barokowych rzeźb nie jest tak naprawdę zamkiem, a szpitalem, będącym pozostałością po ogromnym uzdrowisku. Cały kompleks składa się z pałacu, kościoła i ogrodów oraz przepięknych rzeźb dłuta słynnego M. Brauna, nazywanego "czeskim Michałem Aniołem". Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie małe, ale jakże malownicze miasteczko Hradec Kralove, położone nad Łabą u ujściu Orlicy. Otoczone murami, częściowo secesyjne stare miasto z trójkątnym Małym Rynkiem i Wielkim Rynkiem, na których znajdują się liczne kamieniczki m.in. „Kamienica pod Barankami”, charakterystyczna Biała Wieża, Katedra św. Ducha czy rezydencja biskupów. Następnie odbędzie się rejs po rzece parostatkami (stylizowane stateczki), w trakcie którego podziwiać będziemy miasteczko z perspektywy rzeki. Dla chętnych kolacja z regionalnymi przysmakami w jednej z tutejszych restauracji (płatna dodatkowo na miejscu ok. 25 EUR). Przejazd na nocleg w okolicach Hradec Kralove (Trasa ok. 260 km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Velke Losiny – 1, Hradec Kralove – 1, okolice Pragi -1, Lipno - 1, Brno - 1, Ołomuniec - 1).
Do dyspozycji gości
W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.
Pokoje
2 – os. (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, degustacji wina morawskiego, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR - ok. 190 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu. Dodatkowo (dla chętnych): wstęp na teren kompleksu wód termalnych Velke Losiny (ok.18 EUR), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 5 regionalnych obiado-kolacji na terenie Czech ok. 125 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu wg informacji w programie).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/morawy-czeska-toskania/zakwaterowanie-svg
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Program wycieczki
5.1
Pilot
4.7
Transport
4.8
Zakwaterowanie
4.9
Wyżywienie
5.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.