Morawy - czeska Toskania

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.3 /6 ( 18 opinii )
Spacer do chmur • Kąpiele w wodach termalnych Velke Losiny • Niesamowite jaskinie: lodowa i aragonitowa • Zachwycająca Praga • Ołomuniec – historyczna stolica Moraw • motorówką po podziemnej rzece • światowej sławy przepaść Macocha • Morawy - czeska Toskania • ogrody kwiatowe • Valtice-Lednice - kompleks pałacowo - ogrodowy (UNESCO) • najlepsze czeskie wino • Pernstejn - największy gotycki zamek na Morawach • Morawski Kras • Stramberk i Kromieryż i Nowy Jiczyn – urocze miasta morawskie • twierdza Hukvaldy

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Czeska Toskania - tak określane są Morawy Południowe, gdzie łagodne wzgórza z uprawami winorośli, krętymi drogami i miastami z uroczymi zakątkami oraz pełnymi przepychu zabytkami przywodzą na myśl włoski krajobraz. To jeden z najbardziej malowniczych regionów Środkowej Europy - kraina bogata w lokalny folklor i pełna zabytków. Warto się tutaj na chwilę zatrzymać i odkryć piękno kraju naszych południowych sąsiadów.
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Środkowa dla Wygodnych. Przejazd do miasta Stramberk, określanego mianem Wołoskiej Szopki. To górskie miasteczko, nad którym wznoszą się ruiny zamku Strallenberg, z drewnianymi domkami z przełomu XVIII i XIX w. zachowało swój dawny styl. Możliwość degustacji miodowego słodkiego pieczywa - tzw. Sztramberskich Uszu i drożdżowego piwa - Trubać w miejscowym browarze. Następnie odwiedzimy najcieplejsze jaskinie w kraju - Zbraszowskie Jaskinie Aragonitowe, w których panuje stała temperatura 14oC. Gorąca woda mineralna wytryskuje z dużej głębokości, tworząc oryginalną szatę naciekową. Podczas godzinnego zwiedzania zobaczymy stalagmity gejzerowe oraz kuliste nacieki aragonitowe o kształcie przypominającym pączki. Wytyczona tu trasa turystyczna obejmuje około 1/3 korytarzy jaskini mających łączną długość 1322 m. Następnie przejazd na nocleg w okolicy miejscowości Kromieryż. Zakwaterowanie. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania XIII-wiecznej miejscowości Kromieryż, będącej siedzibą biskupów ołomunieckich. To jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Zwiedzimy historyczne centrum z domami mieszczańskimi, wyjątkowe ogrody oraz monumentalny pałac arcybiskupi. Ze względu na swoje piękno i przepych miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do jaskiń z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżka łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzami jaskini, której głębokość osiąga prawie 140 m. (W przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). Po zwiedzaniu jaskini przejedziemy do najbardziej romantycznego na Morawach zamku - wspaniałej siedziby rodu Pernstejn. Spacerować będziemy po komnatach i wspinać się na baśniową wieżę. Pernštejn to nie tylko jeden z najważniejszych czeskich zabytków, ale także budowla, która ze względu na swą imponującą architekturę cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców z całego świata. Wspaniałe gotyckie zamczysko na przestrzeni dziejów nigdy nie zostało zdobyte. Stało się tak dzięki systemowi obronnemu, który zadziwia do dziś- strategiczna lokalizacja na wysokiej skale, głębokie fosy, mosty zwodzone i wysokie mury obronne z wieżami. Tego dnia możliwość wykupieni obiadokolacji w cenie ok. 23 EUR/os.. Przejazd na nocleg w okolicy Brna. (Trasa ok. 170 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Kromieryż– 1, Brno – 1, Czeskie Budziejowice -1, okolice Pragi - 1, Hrasdec Kralove - 1, Ołomuniec - 1).
Do dyspozycji gości
W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.
Pokoje
2 – os. (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, degustacji wina morawskiego, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 7 EUR/os (ok. 150 CZK) - ok. 180 EUR/os (4800 CZK) płatne u pilota. Dodatkowo (dla chętnych): rejs statkiem w Pradze z obiadokolacją ok. 35 EUR.os. (950 CZK), i obiadokolacja drugiego dnia ok. 24 EUR (650 CZK).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/morawy-czeska-toskania/zakwaterowanie-svg
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Dodaj opinię

4.3

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Czechach! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Wycieczki w tym regionie>

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon