Moskwa, kolej na Syberię i Bajkał - Pociąg na Wschód

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.4 /6 ( 7 opinii )
Kolej Transsyberyjska • Bajkał i wyspa Olchon • Kazań i Tatarstan • Wołga – największa rzeka Europy • Ural – granica Azji • dramat Romanowów w Jekaterynburgu • bania u Buriatów • Listwianka – syberyjski kurort • Moskwa – Kreml i Plac Czerwony

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Przylot do Moskwy, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Wczesnym wieczorem przejazd metrem do centrum Moskwy. Wieczorny spacer Arbatem – jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec  tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budynki Rosji prezentują się nocą. Nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum. Zwiedzanie stolicy Federacji Rosyjskiej zaczniemy od Kremla* będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski*, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny, spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zobaczymy również Zbrojownię* mieszczącą obecnie kolekcję przedmiotów będących dawniej własnością rodziny carskiej m.in. trony carów, regalia, stroje i powozy używane przez władców. Z Kremla przez Park Aleksandrowski i Plac Maneżowy z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego. Przerwę „na kawę” zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji dziś już nie poraża swoimi cenami i stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego i osławionej Łubianki. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela*. Kolacja. Wieczorem wyjazd nocnym pociągem do Kazania. Noc w pociągu (sypialne przedziały 4-os.).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** ( z wyjątkiem Olchonu - **) klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych ); 3 nocne przejazdy pociągiem: Moskwa – Kazań, Kazań – Jekaterynburg, Nowosybirsk - Krasnojarsk (wagony sypialne z przedziałami 4 – os.):
Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne oraz obiady lub kolacje.Kategoria lokalna: **/***
Wizy
Wiza
UWAGA! Procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta!

- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54)
* paszport z dwoma wolnymi stronami
* prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru)
* 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
- W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).
- W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.
- Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.
- Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy.
- Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów. .
Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Irkuck - Moskwa - Warszawa, przelot wewnętrzny z Jekaterynburga do Irkucka, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania oraz obiady lub kolacje jak w programie, 2 nocne przejazdy pociągami sypialnymi (wagony sypialne z przedziałami 4 – os.), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, zwyczajowych napiwków dla obsługi: łącznie ok. 280 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; oraz imprez fakultatywnych i dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Koleje rosyjskie:
Pociągi pozostają głównym środkiem transportu dla milionów Rosjan. Doskonale zorganizowana, godna zaufania siatka połączeń, pozwala na dotarcie do większości miast Rosji. Przedziały 4 osobowe z 4 łóżkami (zazwyczaj 2 na dole i 2 na górze). W przedziale dostępna pościel oraz ręczniki a także wrzątek bezpłatnie. Kawa oraz herbata płatna (około 3-5zł). W pociągach nie ma pryszniców, jedynie toalety.
Przeloty wewnętrzne:
UWAGA! Limit bagażowy na przelotach wewnętrznych to 15kg bagażu głównego oraz 5kg bagażu podręcznego.
 
 
 
5.4 Ocena ogólna tej wycieczki
5.7
Program wycieczki
4.9
Pilot
5.4
Transport
5.8
Zakwaterowanie
5.4
Wyżywienie
5.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.