Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Goa: początek przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice-Goa. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Goa: tropikalne raje Indii krzyżują się z europejską historią

Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu i zakwaterowanie we wczesnych godzinach południowych, gdzie zostawimy tam bagaże, a następnie udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja żeby zobaczyć świątynię hinduistyczną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Dzień 3

New Delhi: spotkanie ze starym i nowym miastem

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Goa i przelot do New Delhi. Następnie zwiedzanie Delhi. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate – słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi, którego sercem jest bazar Chandni Chowk oraz największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid. Zobaczymy też Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 4
Dzień 4

Shekhawati: w galerii sztuki pod gołym niebem w Rajastanie

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do prowincji Shekhawati – krainy słynącej z handlu opium, bawełną i przyprawami. Obszar półpustynny, nazywany rajastańską galerią sztuki pod gołym niebem. Podziwiać tu można unikatowe malowidła będące ozdobą wewnętrznych i zewnętrznych ścian haveli (rezydencji kupieckich), a także świątyń i fortów. Przyjedziemy do miejscowości Mandawa i popołudniowy spacer ulicami kupieckiego miasta założonego w XVIII w. Ze względu na bogatą zabudowę, pokrytą pięknymi freskami, region ten zwany jest również „krainą malowanych miast”. Obiadokolacja i nocleg w Mandawie. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 5

Bikaner i pustynna przygoda na wielbłądach

Po śniadaniu , wykwaterowanie i przejazd do Bikaner. Po przyjeździe obiad. Po obiedzie podjedziemy na obrzeża pustyni Thar i spróbujemy jazdy na wielbłądach ( około 15-20 min) . Dojedziemy na wydmy i zakwaterujemy się w namiotach. Wieczorem kolacja na terenie obozu urozmaicona pokazem tańca Kalbeliya oraz lokalną muzyką na żywo. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 6
Dzień 6

Bikaner i Jodhpur: spotkanie ponad miastem

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Bikaner. Po drodze odwiedzimy słynną na całe Indie 600-letnią świątynię Karni Mata, którą zamieszkuje tysiące otoczonych czcią szczurów. Następnie w Bikaner zwiedzimy górujący nad miastem Fort Junagarh, który kryje w sobie przepiękne pałace i świątynie. Przejazd do Jodhpur, "błękitnego miasta” . Zwiedzimy górujący ponad miastem fort Mehrangarh, który wznosi się na 125-metrowej skale. Z murów obronnych otwiera się pocztówkowy widok na stare miasto. Po południu zobaczymy Jaswant Thada – miejsce kremacji władców Jodhpuru. Będzie czas na zakupy na lokalnym bazarze i spacer wąskimi i krętymi uliczkami fortu. Przejazd do hotelu w Jodphur, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Jaipur - starożytne obserwatorium i Pałac Wiatrów

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Jaipur. Po przyjeździe zobaczmy Pałac Miejskiego, siedziby Maharadży i wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar. z poł. XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów oraz kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu Jaipur obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Dzień 8

Przez fort Amber do bogatej w zabytki Agry

Śniadanie i wykwaterowanie tego dnia zobaczymy – fort Amber (wjazd do fortu jeepami), zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie kolacja i nocleg. Wieczorem możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo).

Dzień 9
Dzień 9

Najpiękniejsze zabytki Agry

Śniadanie i zwiedzanie Agry. Spośród atrakcji miasta zobaczymy fort w Agrze największy i najlepiej zachowany mongolski pałac oraz Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahajahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, zbudowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Przejazd na lotnisko w Delhi, przelot na Goa i transfer do wybranych hoteli.

Dzień 10
Dzień 10

Odkrywanie słonecznego Goa

Pobyt na wybrzeżu Goa. Śniadania i obiadokolacje. Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, a także zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 11 lub 11/12

Relaks nad Morzem Arabskim

Czas wolny na wypoczynek na Goa, kąpiele morskie i słoneczne, a także zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13
Dzień 12 lub 13

Powrót do Polski z Goa

Śniadanie, transfer na lotnisko w Dabolim Przelot samolotem czarterowym na trasie Goa- Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Warszawy/Katowic.

Uwagi do programu

Ważne informacje dla podróżujących do Indii

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki. Limity bagażu na przelotach wewnętrznych wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 5 kg (bagaż wewnętrzny).

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne: świątynie w Galcie (ok. 20 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa: Hotele *** wg kategorii lokalnej. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Goa (1), New Delhi (1), Mandawa (1), pod namiotami w ok. Bikaner (1), Jaislamer (1), Jodhpur (1), Jaipur (1). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu.

Część pobytowa: 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych. Zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Wypoczynek Indie Goa”. Opisy hoteli w katalogu i systemie rezerwacyjnym R.pl.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 80zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przeloty wewnętrzne na trasach Goa – New Delhi– Goa (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 290 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu

Udostępnij
Dodaj do schowka
Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu
Galeria (29)
Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu
Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu
Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Zabytki Starego Goa • Delhi i Brama Indii • Shekhawati – „rajasthańska galeria sztuki” • Mandawa – malowane miasto • safari na wielbłądach • Taj Mahal – niesamowite mauzoleum • Jodhpur i Fort Mehrangarh • Puszkar – miasto hippisów • Jaipur i Fort Amber • złote plaże Goa
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przeloty wewnętrzne na trasach Goa – New Delhi– Goa (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 290 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
Dona Sa Maria
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
Nazri Resort
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
Sterling Goa Varca
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
The Golden Crown Hotel
Indie: Goa

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Dona Sa Maria
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem