WAKACJE W Omanie

31.10.2019 (czwartek)
wypoczynek
3 933 zł3 833 zł
za os. / 8 dni

Hotel posiada inne długości pobytu dla innych terminów

29.08.2019 (czwartek)
All inclusive
wypoczynek
4 666 zł
za os. / 8 dni
6 971 zł
za os. / 15 dni
31.10.2019 (czwartek)
objazd i wypoczynek
5 147 zł5 059 zł
za os. / 4 dni + 4 dni wypoczynek
31.10.2019 (czwartek)
objazd
5 726 zł5 639 zł
za os. / 8 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Ciekawi wakacji w Omanie?

Oman:

Stolica:
Maskat
Waluta:
OMR
Powierzchnia:
309 500 km2
Liczba ludności:
3 312 000
Oman, kraj na południu Półwyspu Arabskiego często nazywany jest Bramą Bliskiego Wschodu lub Złotą Bramą Orientu. To kraj, w którym tajemniczym Orientem będziesz się delektować w warunkach all inclusive. Przestrzeń, w której poznasz, na czym polega magia świata arabskiego. Wycieczka objazdowa pozwoli Ci poznać Oman w wielu odsłonach. Mieniące się barwami i zapachami arabskie souki, Jebreen – najładniejszy fort Omanu, śnieżnobiała stolica kraju czyli Maskat, Nizwa, dawna stolica tego niezwykłego kraju położona w niezwykłych górach Hadżar… Jest co odkrywać, prawda? A jeśli Ci mało, dodatkowo – także w opcji last minute – możesz ubogacić swój urlop wypoczynkiem w jednym z ekskluzywnych kurortów Emiratów Arabskich. Odkryj z nami smak i zapach prawdziwego Orientu!

Opinie o Omanie

6.0/6

Baśniowy Oman

Oman to piękne plaże, baśniowe forty, cudowna pustynia, niesamowite góry i wbrew pozorom fantastyczna przyroda. Jest to oczywiście kraj pustynny… ale już za czasów rzymskich tereny dzisiejszego ... Omanu i Jemenu nazywano Arabia Felix, czyli żyzna (dzięki docierającym tu monsunom). Tak więc nawet miłośnicy zieleni mogą znaleźć tutaj zachwycające miejsca… oczywiście nie o każdej porze roku. W większości dolin (Wadi), dzięki systemowi nawadniającemu jest bardzo zielono. Nawet na pustyni znajdziemy karłowate drzewka, trawy i drobne krzaczki walczące o przetrwanie. :)
Oman to kraj ciągle jeszcze nieodkryty dla masowej turystyki, nie ma tu tabunu turystów wylewających sią z autokarów, a niekiedy nawet dla miejscowych jesteśmy egzotyką i robią nam potajemnie zdjęcia :)
Już jadąc tutaj słyszałem, że Omańczycy są niezwykle mili. Na miejscu przekonałem się, że tak faktycznie jest. Na każdym kroku spotykałem się z uśmiechem, chęcią pomocy czy choćby zapytaniem skąd jesteśmy. I nie było to tak nachalne jak w Tunezji czy Egipcie.
Najbardziej zachwyciło mnie to, że większość Omańczyków chodzi w tradycyjnych strojach – mężczyźni w „diszdaszach” (przeważnie biała szata) oraz wyszywanych czapeczkach „kuma„. 
Niesamowite jest to, że kraj posiadający podobne zasoby ropy podążył zupełnie inną ścieżką niż Emiraty Arabskie, nie znajdziemy tu szklanych drapaczy chmur, megawypasionych hoteli, Oman pozostał naturalny, swojski i prawdziwy, większość sprzedawców czy personelu hotelowego stanowią Omańczycy, za to należą im się ogromne brawa.

Dodał(a):
Chris & Przemo, 09.02.2018

6.0/6

Prawdziwe

Oman jest taki "prawdziwy",nie sztuczny pod turystow,taki naturalny.

Dodał(a):
Anna, 19.01.2018

6.0/6 Ocena ogólna o Omanie

Pogoda w Omanie

Zwrotnikowy klimat Omanu charakteryzuje się bardzo zróżnicowanymi temperaturami. Latem temperatury wskazują zwykle 29-35°C, ale na pustyni słupek rtęci może ekstremalnie wzrastać nawet do 40-50°C.
Nieco łagodniejsza pogoda występuje na wschodnim wybrzeżu Omanu. Nad krajem mogą także pojawiać się cyklony tropikalne, które powstają nad Oceanem Indyjskim i przemieszają się ku północy.
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.