Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Skopje samolotem rejsowym. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek; kolacja(fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Ochrydy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym położonym wyjątkowo pięknie, kaskadowo na wzgórzu, a jednocześnie przytulonym do jeziora Ochrydzkiego mieście odwiedzimy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaošnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuela górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy pocztówkowym widokiem na cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowaną na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Czas wolny. Przejazd do Kaliszta - zespołu cerkwi i cel mnichów, wykutych w skałach nad samym brzegiem jeziora. Następnie przejdziemy do wioski Vevcani, by zobaczyć ukryte w zieleni kaskady Vevcanskiego Potoku. Wioska słynie także z proklamowania samozwańczej „republiki” oraz hucznego karnawału. Powrót do hotelu; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, przedpołudnie wolne na odpoczynek i kąpiele w krystalicznie czystych wodach Jeziora Ochrydzkiego. Po południu dla chętnych (dodatkowo płatna ok 50 EUR/os.) wycieczka - rejs statkiem do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Powrót do hotelu; kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, kąpiele w jeziorze Ochrydzkim i plażowanie. Dla chętnych w ciągu dnia możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji. Ekscytujący trekking w Parku Narodowym Galicica a po nim wspólne gotowanie tradycyjnego posiłki (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os.) - to będzie dzień pełen różnorodnych wrażeń – wszystkie zmysły w gotowości! Z niedalekiej wsi Elszani rozpoczniemy przyjemny około godzinny trekking po ścieżkach Parku Narodowego Galicica, towarzyszyć nam będą osiołki, z których wieś Elszani słynie – każdy gospodarz ma przynajmniej jednego! Następnie gospodarze zaproszą nas do wspólnego przygotowywania lokalnych potraw macedońskich w tradycyjny sposób: mešano meso, lokalne pity, sałatki etc. Nie zabraknie lokalnej rakii i wina! Wspólnie przyrządzony posiłek zjemy na zielonym tarasie z widokiem na malowniczo położoną na wzgórzu wieś i jezioro Ochrydzkie, pośród mieszających się odgłosów natury i kapeli przygrywającej skoczny macedoński folklor. Dla chętnych możliwość przyodziania się w ręcznie robione stroje macedońskie! Natomiast dla miłośników adrenaliny proponujemy niezwykle widokowe loty paralotnią w tandemie – ze wzgórz Parku Narodowego Galicica nad Jeziorem Ochrydzkim (dodatkowo płatne ok. 85 EUR/os.;sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne). Loty są dozwolone dla osób od 5 roku życia. Loty w tandemie nie wymagają specjalnego przygotowania, tylko stosowanie się do zaleceń instruktora, z którym lecimy. Należy być odpowiednio ubranym – długie spodnie, bluza, buty trzymające się stopy. Możliwość wykonania skoku jest uzależniona od pogody. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Galicica i nad Jezioro Prespańskie, gdzie będziemy mieli czas na relaks nad wodą, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy mieszkające tam pelikany. W Bitoli odwiedzimy cerkiew św. Dimitrija ze słynnym rzeźbionym w drewnie ikonostasem. Główną ulicą Szirok Sokak, przejdziemy do placu z pomnikiem Filipa II Macedońskiego z wieżą zegarową i meczetami z XVI w. (Evi i Isak). Zwiedzimy także dawne greckie miasto Heraclaea Lincaestis z fragmentami świątyń oraz pięknymi mozaikami oraz etno muzeum Podmocani, gdzie zaskoczy nas niesamowita i bogata prywatna kolekcja strojów ludowych. Powrót do hotelu. Wieczorem proponujemy spotkanie z macedońskim folklorem. Cały region Bałkanów słynie ze swojego niesamowitego folkloru, muzyki i doskonałego jedzenia. W niewielu miejscach na świecie jeszcze sztuka ludowa jest tak żywa jak tutaj, w Macedonii. To nie relikt przeszłości, to się dzieje tu i teraz. Taniec, śpiew to nieodłączny element lokalnej kultury. Zakosztujmy takiej atmosfery i my! Przy wspólnym stole, przy rytmach bałkańskiej muzyki. (dodatkowo płatne, ok. 40EUR/os.).W tym dniu nie ma fakultatywnej kolacji w hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6

Dzień 6

Wczesny wyjazd z hotelu (pakiety śniadaniowe) do Albanii, której odkrywanie rozpoczniemy od stolicy – Tirany. Ten ciągle bardzo tajemniczy i fascynujący kraj, do początku lat 90-tych był właściwe odcięty od świata. Współcześnie Tirana – tętniąca życiem, skutecznie próbuje nadrobić stracony czas. Rytm ulicy miesza się z rytmem codzienności, do życia leniwie budzą się uliczne biznesy, a mieszkańcy Tirany w swoich mercedesach, ulubionej tu marce samochodów, niespiesznie wyruszają do codziennych obowiązków. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta – zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Następnie przeniesiemy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębimy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów (niedawno odkrytym i udostępnionym dla zwiedzających) schronie atomowym okrutnego satrapy. Następnie udamy się do położonej w pobliskich górach Kruji, albańskiego Krakowa, miasta-symbolu i niegdysiejszego bastionu walki z Turkami. Wybrukowana uliczka poprowadzi nas kocimi łbami przez lokalny bazar, pełen rękodzieła i kunsztownego filigranowego srebra, a nad kramami unosić się będzie duch albańskiej smykałki do handlu przemieszany z tradycją gościnności i uprzejmości. Nad miastem górują ruiny twierdzy Skanderbega, a przy nich jej współczesna wersja – muzeum tego największego wojownika, Jerzego Kastrioty. Panorama okolicy urzeka swoją malowniczością. Powrót do hotelu; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do stolicy kraju – Skopje oraz do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego malowniczo na rzece Treska. Popłyniemy łódkami w rejs po rzece, co pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną jeszcze przyrodą tego miejsca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV w. W Skopje, zwiedzanie rozpoczniemy od twierdzy Kale. W przeszłości była to prawdopodobnie siedziba Justyniana I. Następnie przejazd na największą czarsziję w Europie, gdzie w labiryncie uliczek zobaczymy orientalne budowle z okresu panowania tureckiego, takie jak meczet Mustafy Paszy, największy w kraju oraz karawanseraj Suli An. Podziwiać będziemy również rezultat projektu „Skopje 2014” - współczesnej aranżacji nowej części centrum miasta. Zobaczymy połączenie historycznych elementów, takich jak Kamienny Most, z nowymi budynkami stylizowanymi na klasyczne, a także pomniki symbolizujące postaci i zdarzenia znaczące dla historii Macedonii. Skopje to również miasto rodzinne Matki Teresy, zobaczymy Dom Pamięci jej poświęcony. Powrót do hotelu; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, wylot samolotem rejsowym ze Skopje.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
Ważne:
- Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 6 obiadokolacji (bufet lub zestawy serwowane do stolików), napoje dodatkowo płatne.

Wizy

Do wjazdu na teren Macedonii wymagany jest dowód lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Skopje, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide (kwota ok. 125 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu); obiadokolacji i napojów do obiadokolacji, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach oraz innych wydatków osobistych.

Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Perły "Macedońskiego Morza"

5.3/6 (115 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Perły "Macedońskiego Morza"
Galeria (10)
Perły "Macedońskiego Morza"
Perły "Macedońskiego Morza"
Perły "Macedońskiego Morza"
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Ochryd i jego perły (UNESCO) • odpoczynek nad krystalicznym Jeziorem Ochrydzkim •Kanion Matka • Skopje – stolica Macedonii i dom Matki Teresy • Wizyta w Albanii – Tirana i bunkry • Kruja – albański Kraków • Park Narodowy Galicica i Jezioro Prespańskie • niesamowity folklor Macedonii •
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Skopje, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide (kwota ok. 125 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu); obiadokolacji i napojów do obiadokolacji, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach oraz innych wydatków osobistych.

Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 501
Razem
7 002 zł
Zaliczka 30% 2 100 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Adrian, Zawiszyn 02.08.2018
Termin pobytu: sierpień 2018

Ciekawa wycieczka w piękne zakątki Macedonii i Albanii

Objazdówka dla osób, które chcą poznać Macedonie i liznąć kawałek Albanii ale się przy tym nie zmęczyć :) Program nie jest intensywny, jest kilka dni wolnych, w których można odpocząć albo skorzystać z dodatkowych wycieczek. Macedonia to kraj ciekawy kulturowo, który ma wspaniałych serdecznych mieszkańców. Pogoda w Macedonii lubi być zmienna wiec należy przygotować się na każde waruknki atmosferyczne (burza, deszcz a zaraz potem słońce). Jezioro Ochrydzkie czytse i o przyjemnej temaraturze. Jedzenie w Macedonii jest smaczne, choć śniadania w hotelu mi nie smakowały. Obiadokolacje wykupione w hotelu dawały radę, choć w menu, które restauracja oferowała były dużo ciekawsze pozycje i smaczniejsze. W restauracjach i sklepach w Macedonii jest tanio. Warto wziąć więcej pieniędzy na wycieczki fakultatywne, bo nie wszytskie są opisane w programie. Fakultety z których warto skorzystać to jeep safari, rejs statkiem, wieczór macedoński, lot paralotnią. Hotel położony jest w cichej i spokojnej okolicy. Albania również zachwyciła swoją historią i tym jak sobie dobrze radzi obecnie. Warto ją zobaczyć i za pewne ponownie odwiedzić na dłużej :) Lokalni przewodnicy byli bardzo kompetentni i z humorem :) Końcowo brawa dla Pani Pilotki za wiedzę oraz to w jaki sposób przekazuje ją podczas wycieczek. Kierowca autobusu (Gocze), który nas woził podczas wycieczki ma bardzo dobre umiejętności i sprawił że można było czuć się bezpiecznie na macedońskich i albańskich drogach. Dobry Pilot i Kierowca to podstawy udanej wycieczki objazdowej :)

6.0/6

Agnieszka, Lublin 01.08.2019

Polecam!

Hmmm.... praktycznie z każdego momentu tego wyjazdu jestem bardzo zadowolona, nie ma czasu na nudę, bardzo ciekawy program, zwłaszcza z fakultatywnych rejs statkiem. Polecam każdemu, kto lubi łączyć zwiedzanie z opalaniem. Wiele osób w okolicznych sklepach i hotelu mówi po polsku, nie ma problemów z dogadaniem się. Z minusów kamienista plaża i w sklepach wydają denary jak płaci się euro, ale to bardzo drobne minusy. Jest sporo taniej niż w Polsce, można kupić wiele produktów w bardzo niskich cenach. Nasza pilotka Joanna bardzo pomocna, z dużą wiedzą. Bardzo dobra organizacja pobytu na każdym etapie.
Pokaż więcej opinii (113)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem