Opinie klientów o Perły "Macedońskiego Morza"

5.3 /6
116 
opinii
Intensywność programu
4.2
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Adrian, Zawiszyn 02.08.2018
Termin pobytu: sierpień 2018

Ciekawa wycieczka w piękne zakątki Macedonii i Albanii

Objazdówka dla osób, które chcą poznać Macedonie i liznąć kawałek Albanii ale się przy tym nie zmęczyć :) Program nie jest intensywny, jest kilka dni wolnych, w których można odpocząć albo skorzystać z dodatkowych wycieczek. Macedonia to kraj ciekawy kulturowo, który ma wspaniałych serdecznych mieszkańców. Pogoda w Macedonii lubi być zmienna wiec należy przygotować się na każde waruknki atmosferyczne (burza, deszcz a zaraz potem słońce). Jezioro Ochrydzkie czytse i o przyjemnej temaraturze. Jedzenie w Macedonii jest smaczne, choć śniadania w hotelu mi nie smakowały. Obiadokolacje wykupione w hotelu dawały radę, choć w menu, które restauracja oferowała były dużo ciekawsze pozycje i smaczniejsze. W restauracjach i sklepach w Macedonii jest tanio. Warto wziąć więcej pieniędzy na wycieczki fakultatywne, bo nie wszytskie są opisane w programie. Fakultety z których warto skorzystać to jeep safari, rejs statkiem, wieczór macedoński, lot paralotnią. Hotel położony jest w cichej i spokojnej okolicy. Albania również zachwyciła swoją historią i tym jak sobie dobrze radzi obecnie. Warto ją zobaczyć i za pewne ponownie odwiedzić na dłużej :) Lokalni przewodnicy byli bardzo kompetentni i z humorem :) Końcowo brawa dla Pani Pilotki za wiedzę oraz to w jaki sposób przekazuje ją podczas wycieczek. Kierowca autobusu (Gocze), który nas woził podczas wycieczki ma bardzo dobre umiejętności i sprawił że można było czuć się bezpiecznie na macedońskich i albańskich drogach. Dobry Pilot i Kierowca to podstawy udanej wycieczki objazdowej :)

6.0/6

Agnieszka, Lublin 01.08.2019

Polecam!

Hmmm.... praktycznie z każdego momentu tego wyjazdu jestem bardzo zadowolona, nie ma czasu na nudę, bardzo ciekawy program, zwłaszcza z fakultatywnych rejs statkiem. Polecam każdemu, kto lubi łączyć zwiedzanie z opalaniem. Wiele osób w okolicznych sklepach i hotelu mówi po polsku, nie ma problemów z dogadaniem się. Z minusów kamienista plaża i w sklepach wydają denary jak płaci się euro, ale to bardzo drobne minusy. Jest sporo taniej niż w Polsce, można kupić wiele produktów w bardzo niskich cenach. Nasza pilotka Joanna bardzo pomocna, z dużą wiedzą. Bardzo dobra organizacja pobytu na każdym etapie.

6.0/6

ANNA 20.07.2021

Warto zobaczyć Macedonię

Bardzo przyjemna i nie męcząca wycieczka. Program ciekawie ułożony ,a wspaniała pilotka Małgosia uprzyjemniła nam pobyt. Jezioro Ochrydzkie jest cudowne, można bezpiecznie pływać ,woda ciepła.Plusem było ulokowanie nas w hotelu nad wodą .Hotel niewielki ,ale wystarczający na objazd. Z powodu Covida nie było leżaków,ale obok w barach mozna było wynająć za 5 euro komplet( lub kupić w sklepie obok matę).. Hotel prowadzony przez miłą rodzinę, śniadania wystarczające , w recepcji byla wyłożona lista,na której można było wpisac sprzątanie ,czy wymianę recznikow etc. Przy hotelu mały sklepik. Nie zamawialiśmy obiadokolacji,ale w hotelu można zjęść smaczne dania z karty lub zjeść w innych barach. W czasie wolnym warto pojechać do centrum Ochrydy na zakupy.(taxi 3 euro). w Hotelu można wymienić pieniądze ,w sklepie można płacić euro. Polecam rejs do monastyru w. Nauma,a później zakupy(dobre wino i ajwar),to był cudownie spędzony relaksujący dzień.

6.0/6

Mariola i Karol 02.08.2018

Nieodkryta perła - Macedonia

Macedonia zaskoczyła nas już od pierwszych chwil po wylądowaniu na lotnisku w Ochrydzie (a nawet jeszcze wcześniej, podziwiając wierzchołki gór z samolotu) - niewielki port lotniczy, którego główne życie rozgrywa się na zewnątrz - lokalni mieszkańcy z drobnym handlem i kulinariami oraz grupki oczekujących turystów. Następnie Jezioro Ochrydzkie - zalew rozciągający się na przestrzeni 358 km², niezwykle malowniczy, ciągnący się aż do stóp gór po stronie albańskiej - w pełni zasłużył na miano "macedońskiego morza". Program wycieczki wydawał się dość napięty, jednak nie odczuliśmy tego niemal wcale, ponieważ każde nowopoznane miejsce zaskakiwało i dawało tyle energii, iż nie sposób było doznać znużenia. Punkty programu zawierały urozmaicone atrakcje - począwszy od pieszych spacerów, podczas których odwiedzaliśmy najważniejsze obiekty w danej miejscowości, jak cerkwie, meczety czy muzea, aż po transport lokalnymi "liniami" wodnymi. Nie zabrakło także momentów poświęconych degustacji tradycyjnej kuchni, w tym dobrej na wszelkie dolegliwości rakiji :) W trakcie niekiedy dość długich przejazdów autokarem bardzo kompetentna pani pilot dbała o to, by zaprezentować nam Macedonię (i w ciągu jednego dnia Albanię) od różnych stron. Opowiadała o historii, kulturze, przyrodzie, warunkach życia mieszkających tu ludzi, mieliśmy okazję posłuchać tradycyjnej muzyki oraz utworów w nowoczesnych aranżacjach, a nawet obejrzeć film z charakterystycznym bałkańskim klimatem Emira Kusturicy. Dużym plusem było też to, że zakwaterowanie obejmowało wyłącznie jeden hotel. To oszczędziło nam zmęczenia związanego z częstymi transferami oraz codziennym pakowaniem. Jednym słowem, Macedonia i Albania to kraje wciąż nie do końca odkryte o wielkim turystycznym potencjale, ale na szczęście jeszcze niezadeptane:) Natomiast ta wycieczka daje możliwość zobaczenia zarówno miejsc najbardziej znanych, jak i tych wciąż tajemniczych, w których można poczuć magię styku kultur i nasycić się urokliwymi krajobrazami. Zdecydowanie polecamy osobom preferującym aktywny sposób spędzania czasu, co wcale nie znaczy, że miłośnicy plażowania nie znajdą czasu na zażycie kąpieli i przywitanie się z ciepłym macedońskim słońcem:)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem