Opinie o Phuket, Bangkok i perły Morza Andamańskiego
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
3.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
opinia dotycząca wycieczki obiazdowej
Alicja 21.12.2025 | Termin pobytu: listopad 2025 | Tagi: do 25 lat, w parzeWycieczka objazdowa niestety nie spełniła naszych oczekiwań. Już na etapie podróży pojawiły się problemy organizacyjne - brakowało jasnych informacji dotyczących lotu przesiadkowego, tego gdzie udać się po przylocie oraz numeru kontaktowego do osoby na miejscu. W sytuacji, w której klient płaci za kompleksową obsługę, takie braki są bardzo niekomfortowe i stresujące. Jednym z największych rozczarowań była jakość hoteli. Już podczas rezerwacji byliśmy zapewniani, że noclegi będą odbywać się w obiektach o dobrym, sprawdzonym standardzie. Niestety rzeczywistość znacząco odbiegała od tych deklaracji. Hotele były wyraźnie przestarzałe, często zaniedbane, a ich stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Pokoje sprawiały wrażenie niedokładnie sprzątanych, wyposażenie było zużyte, a komfort pobytu niski. W kilku przypadkach standard obiektów bardziej przypominał tanie noclegi tranzytowe niż hotele oferowane w ramach wycieczki objazdowej. Zamiast miejsca do odpoczynku po intensywnym dniu zwiedzania, noclegi często potęgowały zmęczenie i frustrację. Na plus zdecydowanie zasługują przewodnicy - byli kompetentni, zaangażowani i bardzo dobrze przygotowani. Niestety sam program wycieczki był przeładowany tzw. „zapychaczami”, które nie wnosiły większej wartości i sprawiały wrażenie sztucznego wypełniania czasu. Decydując się na tę wycieczkę, zapłaciliśmy dużą kwotę, licząc na to, że cała logistyka będzie dopięta na ostatni guzik i że nie będziemy musieli martwić się organizacyjnymi detalami. Niestety tak się nie stało.
2.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka nie warta ceny którą zapłaciliśmy
TM 26.01.2026 | Termin pobytu: grudzień 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWycieczka beznadziejna. Aby dostać się do Bangkoku spędziliśmy w podróży aż dwa dni. Przesiadka na Phutek wydłużyła tylko podróż do Bangkoku o jeden dzień. Opiekę rezydentki musimy niestety ocenić na totalne zero. Już podczas przesiadki na Phuket do Bangkoku pani rezydentka nie sprostała temu wyzwaniu. Uczestnicy pogubili się na lotnisku. Część z wielkim trudem dotarła o czasie do odprawy (bez pomocy pani rezydentki). Na dodatek pani rezydent nie przypomniała nam o tym, że w bagażu podręcznym nie można mieć płynów. Prawie wszyscy z nas zrobili zakupu na strefie w Polsce, więc miało to istotne znaczenie. W związku z tym wywiązały się zatory i zamieszanie przy odprawie do samolotu do Bangkoku. Podczas całego pobytu na objeździe pani rezydent wykazywała niewielkie zainteresowanie uczestnikami wycieczki. Jeśli ktoś nie dosłyszał informacji przez nią przekazywanej i prosił o powtórzenie - odmawiała powtórzenia. Mówiła "Mówię tylko raz i nie będę powtarzać!". Jak sama nam powiedziała, przed zatrudnieniem w Rainbow pracowała w szkole i tak już ma. W wyniku działań pani rezydentki dochodziło w grupie do konfliktów. Zdarzyło się nawet, że napuściła na nas grupę, gdy poprosiłam o bilety do parku narodowego Phang Naga. Oczywiście biletów nam nie dała. Zdarzało się że do sali, w której mieliśmy kolację na objeździe przychodzili ludzie nie należący do naszej grupy. Najedli się i wyszli z sali . Pani rezydent, i rezydent Tajladzki nie zareagowali. Spokojnie jedli sobie kolację i nie zwracali uwagi na to, mimo, że część grupy zwróciła uwagę na zaistniałą sytuację. Na objeździe do naszego autokaru wchodzili obcy ludzie. Tu też nie było reakcji ze strony rezydentów. To cud, że nic nie zginęło z autokaru. Jednak niegrzeczna, niekompetentna i niekulturalna rezydentka to nie wszystko. Biuro pobiera od każdego uczestnika 230 dolarów na koszty związane z biletami wstępu / napiwkami podczas objazdu. Kwota ta naszym zdaniem jest znacząco zawyżona. Część obiektów oglądana jest tylko z zewnątrz, a za takie zwiedzanie nie trzeba płacić (np. most na rzece Kwai). Do części miejsc dotarliśmy z opóźnieniem, w związku z tym nie mogliśmy kupić pamiątek. W części hoteli bagaże musieliśmy wnosić sami. Pani rezydent odmawiała rozdawania biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Dla nas miało to znaczenie ponieważ akurat zbieramy bilety. Chcieliśmy odwiedzić wyspy Phi Phi, jednak tego program nie przewidywał, a szkoda. Podsumowując nie polecamy tej wycieczki. Rezydent - totalne zero. Wcześniej kilkakrotnie braliśmy udział w wycieczkach objazdowych organizowanych rzez Biuro Podróży Rainbow i wszystko było w porządku. W Tajlandii byliśmy drugi raz. Program tej wycieczki nasz rozczarował. Opieka rezydenta również. W hotelu na pobycie okazało się że winda jest dopiero od pierwszego piętra (faktycznie była to wysokość naszego drugiego piętra). Do windy trzeba było walizki wnieść osobiście. W pokojach czysto. Baseny również ok. Pokój ładny, czysty, codziennie sprzątany. Kolacji sylwestrowej nie polecamy, szkoda pieniędzy. Miejscowość Karon nas nie zachwyciła. Przed wyjazdem na Phuket słyszeliśmy, że jest tam zachwycająco, my tam tego nie znaleźliśmy. W przyszłości jeśli polecimy do Tajlandii to raczej na kontynent, już na pewno nie na wycieczkę objazdową. Objazd zorganizujemy sobie sami.
1.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Phuket Bangkok i perły Morza Andamnskiego
Marlena Anna, Dębienko 28.01.2026 | Termin pobytu: styczeń 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parzenie polecam , autokar wynajęty przez Rainbow bardzo przestarzały, hotele 3 gwiazdkowe , ale nie zasługują na nie, brudne , zarobaczone . dwa ostatnie dni objazdówki totalnie bezsensowne - przyjazd o godz 16 do Phuket -samodzielne zwiedzanie Starówki nocleg w obrzydliwym hotelu a w następnym dniu oczekiwanie do godz 12.20 na kolejny autokar który rozwoził do docelowych hoteli.
0.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
nie polecam wycieczki
MALGORZATA MARIA, LODZ 24.11.2025 | Termin pobytu: listopad 2025 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymimoja opinia jest negatywna. wycieczka nie warta tych pieniędzy. program słaby. zamiast wodospadów czy mostu na rzecze Kwai lepiej być w Bangkoku dzień dłużej i więcej zobaczyć i poczuć miasto. uważam że te pozycje plus pałac Ramy to takie zapchajdziury , trochę jeżdżę i mam porównanie, więc dla mnie program byle jak zaplanowany.