Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie przygody: przelot do Windhoek

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Windhoek.

Dzień 2
Dzień 2

Windhoek: kontrasty stolicy Namibii

Przylot do Windhoek. Stolica Namibii położona jest w malowniczej dolinie, a obecnie jest miastem wielu kontrastów – nowoczesne drapacze chmur przeplatają się z zabytkami pamiętającymi czasy, gdy Namibia była kolonią niemiecką. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. budynek parlamentu, zwany Pałacem Atramentowym, zabytkowe zabudowania dworca kolejowego, Pomnik Jeźdźca, a także Fontannę Meteorytów Gibeon. Fontanna składa się z 30 z 77 meteorytów, które spadły nieopodal miejscowości Gibeon w Namibii w 1838 r. w czasie największego deszczu meteorytów w historii Ziemi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 3
Dzień 3

Piękno pustyni Namib: podróż na Płaskowyż Centralny Namibii

Po śniadaniu przejazd w kierunku Sossusvlei. Podczas kilkugodzinnej podróży będziemy odkrywać uroki niezwykłego i zjawiskowo pięknego Płaskowyżu Centralnego Namibii, aż dotrzemy do pustyni Namib. Ze względu na ciekawe kształty oraz cudowne, pastelowe, ciągle zmieniające się kolory, pustynia jest ucztą dla oka i niezwykłą gratką dla amatorów fotografii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sossusvlei, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 4
Dzień 4

Pustynna przygoda: tajemnice Namibii

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień spędzimy na najstarszej i jednej z najbardziej suchych pustyń na świecie. Średnia roczna suma opadów w pasie nadbrzeżnym nie przekracza tu 25 mm, a głównym źródłem wilgoci jest rosa i poranne mgły. Namib jest znana z pięknych wydm, zmieniających swą wysokość w zależności od pory roku i kierunku wiejących wiatrów. Zatrzymamy się przy najsłynniejszej z nich, Dune 45, której piasek nanoszony jest aż z Kalahari, a wiek szacowany jest na 5 mln lat. Czas wolny na wspinaczkę na wydmę oraz zdjęcia. Następnie przejedziemy jeepami do słynnego Deadvlei, znanego również jako Martwe Bagno – regionu położonego między najwyższymi wydmami na świecie mierzącymi nawet do 400 m wysokości, który uległ nagłemu osuszeniu. Wyschnięte drzewa stworzyły niepowtarzalny pejzaż, który jest najbardziej rozpoznawalnym krajobrazem Namibii na świecie. Odwiedzimy kanion Sesriem, wyżłobiony 30 m w głąb ziemi przez rzeki okresowe, bardzo szybko wzbierające po opadach deszczu w górach Naukluft. Występujące na tym obszarze rośliny i zwierzęta przystosowały się do życia w surowych warunkach, a niektóre nauczyły się nawet spijać kropelki rosy. Po drodze będziemy mieli szansę zobaczyć zebry górskie, żyrafy pustynne lub anytopy: oryksy czy skoczne springboki. Następnie przejazd do kurortu Swakopmund. Po drodze zatrzymamy się przy Zwrotniku Koziorożca oraz w Kuiseb Moon Valley, aby podziwiać jej księżycowy krajobraz. Przyjazd do hotelu lub lodgy w godzinach późnowieczornych. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Dzień 5

Rejs po Zatoce Wielorybiej i spacer po miasteczku Swakopmund

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Walvis Bay, skąd wyruszymy w rejs po Zatoce Wielorybiej, który będzie okazją do obserwacji zwierząt żyjących w zimnych wodach Prądu Bengalskiego m.in. delfinów, fok czy toninów (endemiczny gatunek delfina), a także wielorybów, kaszalotów i orek. Przybrzeżne tereny zatoki zamieszkuje także wiele gatunków ptaków, m.in. pelikany, flamingi i egzotyczne szablodzioby. Zobaczymy farmę ostryg, gdzie będziemy mieli okazję spróbować tych luksusowych owoców morza, budzących skrajne emocje. Zobaczymy również latarnię morską na Pelican Point. Następnie proponujemy przystanek przy Dune 7, gdzie skorzystać będzie można z dodatkowych atrakcji jak: przejażdżka quadami lub zjazd na desce snowboardowej po piaszczystej wydmie (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.); Sandwich Harbour – spektakularne jeep safari (przejazd w miejsce, gdzie pustynia Namib dociera wysokimi wydmami do brzegu oceanu, w programie także solniska, podpatrywanie flamingów oraz lunch, cena ok 120 USD/os.); loty widokowe nad pustynią Namib (cena uzależniona od trasy i ilości chętnych, szczegółowe informacje u pilota).
Tego dnia w programie także spacer po Swakopmund. Miasto położone jest prawie idealnie na Zwrotniku Koziorożca. W czasach kolonialnych pełniło głównie funkcje portowe, dzisiaj będąc przykładem dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Swakopmund to także ulubiona miejscowość wypoczynkowa Namibijczyków. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6
Dzień 6

Wybrzeże Szkieletów i Przylądek Krzyża: tajemnice nadmorskiej Namibii

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku północnym na Wybrzeże Szkieletów. Region ten słynie z ponad tysiąca wraków statków, dla których silne prądy morskie i liczne płycizny stanowiły śmiertelną pułapkę. Szkielety statków ‘straszące’ odwiedzających wybrzeże nadały mu tę charakterystyczną nazwę. Zobaczymy z bliższej odległości jeden z wraków – słynną Zelię. Następnie udamy się na Przylądek Krzyża (Cape Cross), gdzie podziwiać będziemy wielotysięczną kolonię fok. Doskonały klimat sprzyja rozmnażaniu się tych zwierząt. Przejazd do hotelu lub lodgy w okolicach Twyfelfontein. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7
Dzień 7

Namibia: petroglify, skamieniały las i życie plemienia Himba

Po śniadaniu odwiedzimy stanowisko archeologiczne w Twyfelfontein. Jest to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, chroniące ok. 2 tys petroglifów (rysunków naskalnych). Najstarsze z nich pochodzą z I w. p.n.e., przedstawiają zwierzęta i ludzi. Zobaczymy też słynny skamieniały las. Liczące 280 milionów lat pnie drzew, odkryte zostały przez namibijskich farmerów w latach 40-tych XX wieku. Przejazd w kierunku parku narodowego Etosha. Po drodze odwiedzimy wioskę plemienia Himba, rdzennej ludności Namibii, żyjącej poza cywilizacją. Jego przedstawiciele prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się przede wszystkim pasterstwem. Hodują głównie kozy i bydło, ciągle przemieszczając się w poszukiwaniu wody oraz pastwisk. Plemię Himba to ludzie, którzy na dotkniętych suszą terenach nauczyli się żyć "bez wody”. Zobaczymy jak żyją mieszkańcy wioski. Ciekawostką jest, że kobiety Himba uznawane są za najpiękniejsze kobiety Czarnego Lądu. Okadzają ciała wonnymi dymami i smarują czerwoną otijze – mazią z masła, wonnych olejków i ochry, aby pomimo braku wody pięknie się prezentować i ładnie pachnieć. Następnie przejazd w okolice parku Etosha. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w okolicach parku. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Dzień 8

Park Etosha: safari w sercu Afryki

Po śniadaniu wyjazd na poranne safari na terenie Parku Etosha. To jeden z największych parków narodowych Afryki i jedna z głównych atrakcji turystycznych w Namibii. Park obejmuje obszar ok. 22 912 km2. Safari w Namibii jest interesujące o każdej porze roku. W porze suchej Etosha to spektakularne widowisko stad zwierząt zmierzających do wodopoju. W porze deszczowej park zamienia się w zielone oazy. Jest to czas, kiedy można spotkać różne zwierzęta wraz z młodymi. Teren parku zamieszkuje ponad 100 gatunków ssaków, m. in. lwy, lamparty, gepardy, hieny, zebry i antylopy. To najlepsze miejsce na świecie, aby móc zobaczyć czarnego nosorożca. Ze względu na ogromne, otwarte przestrzenie można tu także dostrzec mniejsze zwierzęta takie jak antylopy damara dik-dik (endemit), szakale czaprakowe czy otocjony. Jedną z głównych atrakcji parku są oczka wodne, wokół których można w ciszy obserwować zwierzęta, gromadzące się przy wodopoju. Obiadokolacja i nocleg w lodge w okolicach lub na terenie parku. (Trasa ok. 150 km ).

Dzień 9
Dzień 9

Safari i zachwycające panoramy Parku Narodowego Waterberg

Przejazd do Parku Narodowego Waterberg. To płaskowyż w formie góry stołowej, jego najstarsze formy skalne liczą około miliarda lat. Miejsce słynące z oszałamiających zachodów słońca oraz bajecznych panoram. Zakwaterowanie w logdach. Czas na odpoczynek przy basenie, a dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z popołudniowego safari. Poza zachwycającą przyrodą można tu spotkać bawoły przylądkowe (nie występują w Parku Etosha), przedstawicieli zagrożonego gatunku nosorożca czarnego oraz rzadkie antylopy: antylopowca szablorogiego i końskiego (cena ok. 90 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km ).

Dzień 10
Dzień 10

Na ratunek dzikim kotom: podróż do Windhoek

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Windhoek. Po drodze odwiedzimy fundację AfriCat w Okonjima, która znajduje się ratowaniem dzikich kotów. Będziemy obserwować uratowane gepardy i poznamy ich zwyczaje. Zatrzymamy się w małej miejscowości Okahandja, gdzie będzie możliwość zakupu lokalnych wyrobów. Przyjazd do Windhoek późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu w Windhoek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 11

Dzień transferowy

Po śniadaniu transfer na lotnisko oraz wylot do Polski.

Dzień 12

Powrót do domu

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele i lodge ***. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen. Pokoje: w hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV; w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Wizy

Wiza do Namibii

Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy przez obywateli Polski.

Wymagane dokumenty:

· paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przylotu do Namibii) z przynajmniej 3 wolnymi stronami 

· 2 aktualne zdjęcia paszportowe (koniecznie na wprost, bez okularów i nakryć głowy) o rozmiarze 45x35mm 

· 2 kopie paszportu

· 2 wnioski wizowe wypełnione wg wzoru (o wzór wniosku zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację).

· Wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy lub pismo gwarancyjne z banku w j. angielskim z pieczątką, z informacją, że Klient ma środki na koncie (min. 500$).

Wiza dla obywateli Polski możliwa do uzyskania wyłącznie na lotnisku w Namibii. Biuro Rainbow nie pośredniczy w wizowaniu Klientów. Koszt procedury wizowej ok. 1200 NAD dolarów namibijskich/os. (płatność wyłącznie gotówką w dolarach namibijskich lub kartą kredytową).

Wymagania wjazdowe i wizowe:

• paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od daty przylotu do Namibii z przynajmniej 3 wolnymi stronami 

• wystarczające środki utrzymania na miejscu, w tym potwierdzenie rezerwacji hotelu oraz program realizowanej imprezy;

• bilet lotniczy powrotny;

• ubezpieczenie medyczne obejmujące okres pobytu; (pilot wycieczki będzie posiadał ten dokument)

• 2 wypełnione formularze wniosku wizowego

• zaproszenie od osoby zapraszającej lub organizatora wycieczek (pilot wycieczki będzie posiadał ten dokument)

• Certyfikat szczepienia przeciwko żółtej gorączce, jeśli wnioskodawca przebywał w krajach endemicznych z żółtą gorączką.

• Płatność określonych opłat.

Podróże nieletnich!

Osoby nieletnie podróżujące do Namibii zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:

- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do Namibii z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do Namibii. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców.

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Windhoek-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** - 9 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 515 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; wiza do Namibii ok. 1200 NAD dolarów namibijskich/os.);  dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

UWAGA! Należy zabrać dolary amerykańskie USD wydane po 2009 roku.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne: Park Etosha i Waterberg: proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
Po drodze do Himba
1 / 15

5.6/6 (33 opinie)

Po drodze do Himba

Za osobę15 212
Razem
30 423 zł
Zaliczka 10% 3 040 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Windhoek-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** - 9 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 515 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; wiza do Namibii ok. 1200 NAD dolarów namibijskich/os.);  dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

UWAGA! Należy zabrać dolary amerykańskie USD wydane po 2009 roku.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Pustynia Namib – rudy olbrzym • safari w Parku Etosha • czerwone piaski namibijskich wydm – słynna Dune 45 • Waterberg - bajeczne krajobrazy • kolonialna stolica Namibii – Windhoek • nadmorski kurort – Swakapmund • Zatoka Wielorybia – spotkanie z wielkimi ssakami morskimi • piękne kobiety plemienia Himba • tajemnicze Wybrzeże Szkieletów
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.5
Transport
4.9
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

zbigniew, Michałowice 23.11.2023

Po drogach i bezdrożach listopad 2023

Pomimo wielu przeczytanych opinii i blogów mówiących o Namibii rzeczywistość w sensie pozytywnym przerosła oczekiwania przedodlotowe. Namibia to kraj Afryki Czarnego Lądu a jednak nie do końca. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co spotkałem na miejscu. Ta czystość w prawie każdym miejscu , uśmiechnięci i przyjaźni ludzie, łatwość porozumiewania się w j. angielskim, stacje benzynowe ze sklepikami lub marketami, bardzo czyste i eleganckie a czasami super wyposażone toalety to wszystko zaburzyło mój pogląd na niedostatki infrastruktury w Afryce. Naprawdę człowiek czuł się prawie jak w Europie w zakresie ogólnie rozumianych potrzeb bytowych. A do tego wspaniałe widoki bezwzględnej pustynno wydmowej lub pustynno-żwirowej natury. Dla przyszłych wyjeżdżających kilka wskazówek - najlepsze kursy wymiany walut na lotnisku w Windhoek, 1 USD = 18 $nam, ceny podstawowych artykułów które niezbędnie trzeba kupować : woda 0,5 - 1,5 l - 12- 20 $nam, coca cola 0,5 l - 16$nam, Pozostałe artykuły ceny jak średnio w UE. To nie jest tani kraj jak sobie może niektórzy wyobrażają. Temperatura - od 17 st na wybrzeżu do 51 st. w dolinie śmierci. W głębi kraju około 34-35 st. W parkach narodowych w zależności od szczęścia można spotkać : słonie, żyrafy, nosorożce i gepardy , istnieje znikoma szansa na zobaczenie lamparta, ponadto wszystkie rodzaje antylop w tym zjawiskowy oryx, głusiec, małpy pawiany i inne.
Pokaż więcej opinii (32)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem