Po drodze do Himba

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.6 /6 ( 17 opinii )
Wycieczka samolotem
Pustynia Namib – rudy olbrzym • safari w Parku Etosha • czerwone piaski namibijskich wydm – słynna Dune 45 • Waterberg - bajeczne krajobrazy • kolonialna stolica Namibii – Windhoek • nadmorski kurort – Swakapmund • Zatoka Wielorybia – spotkanie z wielkimi ssakami morskimi • piękne kobiety plemienia Himba • tajemnicze Wybrzeże Szkieletów

Terminy i ceny wycieczki 4

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Windhoek.

Dzień 2

Przylot do Windhoek. Stolica Namibii położona jest w malowniczej dolinie, a obecnie jest miastem wielu kontrastów – nowoczesne drapacze chmur przeplatają się z zabytkami pamiętającymi czasy, gdy Namibia była kolonią niemiecką. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. budynek parlamentu, zwany Pałacem Atramentowym, zabytkowe zabudowania dworca kolejowego, Pomnik Jeźdźca, a także Fontannę Meteorytów Gibeon. Fontanna składa się z 30 z 77 meteorytów, które spadły nieopodal miejscowości Gibeon w Namibii w 1838 r. w czasie największego deszczu meteorytów w historii Ziemi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele i lodge ***. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen. Pokoje: w hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV; w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
Wizy
Wiza do Namibii
Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy przez obywateli Polski.
Wymagane dokumenty:
· paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Polski)
· 2 zdjęcia paszportowe podpisane na odwrocie (koniecznie na wprost, bez okularów i nakryć głowy)
· 2 kopie paszportu
· 2 wnioski wizowe wypełnione wg wzoru (o wzór wniosku zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację).
· Wyciąg z konta w j. angielskim z ostatnich 3 miesięcy lub pismo gwarancyjne z banku w j. angielskim z pieczątką, z informacją, że Klient ma środki na koncie (min. 500$).
Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.
Istnieje możliwość uzyskania wizy dla obywateli Polski na lotnisku w Namibii. Koszt ok.71 USD/os.
Wymagania wjazdowe i wizowe:
• paszport ważny przez minimum 6 miesięcy
• wystarczające środki utrzymania na miejscu, w tym potwierdzenie rezerwacji hotelu;
• bilet lotniczy powrotny;
• ubezpieczenie medyczne obejmujące okres pobytu;
• wypełniony formularz wniosku wizowego
• zaproszenie od osoby zapraszającej lub organizatora wycieczek;
• Certyfikat szczepienia przeciwko żółtej gorączce, jeśli wnioskodawca przebywał w krajach endemicznych z żółtą gorączką. • Płatność określonych opłat;
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Windhoek-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** - 9 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc., wizy do Namibii (ok. 80 EUR/os. w przypadku wizowania za pośrednictwem Rainbow cena wizy automatycznie dodawana jest do ceny wycieczki w postaci dopłaty ok. 499 zł/os.). Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 390 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 04.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/po-drodze-do-himba/zakwaterowanie-rpe
Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Porady ogólne: Park Etosha i Waterberg: proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Dodaj opinię

5.6

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Wycieczki w tym regionie>

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon