Wczasy w Namibii - co musisz wiedzieć?

  • O Namibii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Namibii

Namibia

Stolica:
Windhuk
Waluta:
NAD
Powierzchnia:
825 418 km2
Liczba ludności:
2 165 828

Wakacje w Namibii

Wakacje w Namibii – Afrykańska przygoda

Wybierana często przez wytrawnych podróżników i amatorów prawdziwych przygód Namibia jest krajem, który wciąż dopiero otwiera się na turystykę. Dlatego też znajdziemy tu prawdziwie piękną dziką naturą, niezmąconą jeszcze turystyczną infrastrukturą. Ogrom i wielkość dzikich, słabo zaludnionych terenów w połączeniu z pustynnym krajobrazem, przerwanym od czasu do czasu formami skalnymi o niezwykłych kształtach oraz niespotykanymi nigdzie indziej drzewami świadczy o wyjątkowości Namibii. Piaszczyste zbocza i wybrzeża pustyni Namib oraz majestatyczna pustynia Kalahari to safari w swoim najlepszym wydaniu. Dlatego też wczasy w Namibii to niezwykłe przeżycie, które pozostanie w waszej pamięci na długo!

Wczasy w Namibii – raj dla spragnionych słońca

Panujący w Namibii suchy klimat zwrotnikowy odpowiedzialny jest za ponad 300 dni słonecznych w roku! Opady zdarzają się tutaj bardzo rzadko, stanowiąc jedynie kilka dni w skali roku. Ze względu na opływający kraj prąd Benguelski, przynoszący spore orzeźwienie, klimat w Namibii jest bardzo przyjemny. Charakterystycznym elementem aury na wybrzeżu są częste mgły, które pomimo braku opadów zapewniają odpowiednią wilgotność. Dlatego też wakacje w Namibii to gwarancja udanej, słonecznej pogody! Najcieplej jest tutaj w grudniu i w styczniu, kiedy to średnie temperatury sięgają 25-27°C. W okresie zimowym (lipiec-sierpień) średnia temperatura to 16-18°C.

Wakacje w Namibii - kulinarna egzotyka

Steki z prawdopodobnie najsmaczniejszej wołowiny na świecie, pyszne kiełbaski z grilla, paluszki krabowe, krewetki, homary, ośmiorniczki czy pyszne namibijskie piwa. To wszystko i wiele więcej czeka na Was podczas niezapomnianych wakacji w Namibii. Tutejsza kuchnia jest mieszanką lokalnych potraw z kolonijnymi wpływami (stąd np. zamiłowanie do kiełbasek i piwa, wywodzące się z Niemiec). Wczasy w Namibii to także niepowtarzalna okazja, aby spróbować suszonego mięsa z antylopy czy też oshifimy – regionalnej potrawy z rośliny przypominającej na talerzu puree.

Opinie o Namibii

Namibii
6.0 /6

Czysta,poniemiecka Afryka.

B.db.serwis hotelowy,super namioty na safari,czysto,b.smaczne jedzenie,piękne widoki,dużo zwierząt na safari,czysto, bezpiecznie,dobry kraj na wakacje.

Dodał(a):
Darek, 23.03.2019
6.0 /6

Namibia

bardzo fajny kraj

podobalo mi sie

Dodał(a):
Krystian Narloch, 27.02.2018
5.7/6 Ocena ogólna Namibii

Pogoda w Namibii

Klimat w Namibii jest suchy, a pora deszczowa trwa tutaj od końca listopada do połowy wiosny. Największe opady występują pomiędzy styczniem i lutym, a obfite deszcze sprawiają, że wysokie temperatury nie są aż tak odczuwalne. Pora sucha trwa od maja do października, a z jej końcem termometry mogą wskazywać ponad 30°C. Zimą natomiast mogą pojawiać się pustynne burze, podczas których temperatura wzrasta do nawet 44°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon