Stary Most, Mostar

Stare miasto, Dubrownik

Zatoka Kotorska

Pontikonissi, Korfu

Sveto Stefan, Budva

Park Narodowy Krka

Gijokaster

Pożegnanie lata

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.4 /6 ( 31 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Najpiękniejsza z greckich wysp – Korfu - bałkańskie UNESCO: Mostar, Dubrownik, Kotor, Budva i Gijrokaster - Burzliwa historia Bałkanów: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra - perły natury: urzekające bałkańskie wybrzeże, Park Narodowy Krka, fiordy południa Europy oraz wywierzysko Blue Eye.

Terminy i ceny wycieczki 6

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot na wyspę Korfu w Grecji. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizytówki wyspy - Pontikonissi (Wyspa Mysia), następnie wizyta w stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO, a podzielone na kilka części miasto, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Przejazd do portu i przeprawa promowa do albańskiej Sarandy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sarandy, obiadokolacja i nocleg. Jeśli czas pozwoli wycieczka fakultatywna do Butrintu (UNESCO) nazywanego bałkańskimi Pompejami (płatna dodatkowo ok. 15 Eur/os). Butrint to starożytne miasto portowe, jest jednym z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części Bałkanów, w programie m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agora, teatr, świątynie: Asklepiosa i Minerwy. Dla chętnych wieczorek albański (płatny ok. 37 Eur/os) - w programie poczęstunek i wino oraz pokaz tańca albańskiego (występ grupy prezentującej unikatową i powoli zanikającą tradycję jaką jest śpiew polifoniczny - UNESCO).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/ *** - (9 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowa (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.
Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, możliwy basen.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Kategoria lokana: **/***  
Wizy
Paszport/Dowód osobisty
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych. Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.
 
- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.
- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na Korfu w Grecji, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, opłaty klimatycznej ok.1 Eur/dzień/osoba oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - ok. 123 EUR/os. Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego ok. 1,5-2 Eur/pokój/dziennie, podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/pozegnanie-lata/zakwaterowanie-cfk
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Albanii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon