Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot na wyspę Korfu w Grecji. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizytówki wyspy - Pontikonissi (Wyspa Mysia), następnie wizyta w stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO, a podzielone na kilka części miasto, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Przejazd do portu i przeprawa promowa do albańskiej Sarandy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sarandy, obiadokolacja i nocleg. Jeśli czas pozwoli wycieczka fakultatywna do Butrintu (UNESCO) nazywanego bałkańskimi Pompejami (płatna dodatkowo ok. 15 Eur/os). Butrint to starożytne miasto portowe, jest jednym z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części Bałkanów, w programie m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agora, teatr, świątynie: Asklepiosa i Minerwy. Dla chętnych wieczorek albański (płatny ok. 37 Eur/os) - w programie poczęstunek i wino oraz pokaz tańca albańskiego (występ grupy prezentującej unikatową i powoli zanikającą tradycję jaką jest śpiew polifoniczny - UNESCO).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Syri i Kalter, gdzie znajduje się wywierzysko Blue Eye. To podwodne źródło zachwyca krystalicznie czystą wodą, której kolory intensywnego błękitu przechodzą z ciemnego odcienia wewnątrz do jasnego na zewnątrz, co przypomina niebieskie oko. Następnie zwiedzanie Gjirokaster (UNESCO) - "miasta szarych dachów”, jednego z najpiękniejszych miast w Albanii, położonego w dolinie rzeki Drinos. Centralnym punktem jest górująca nad miastem cytadela z XIII w, z której murów można podziwiać charakterystyczną zabudowę miasta. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. Przejazd do holetu w Tiranie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Przejazd do Czarnogóry, czas wolny na odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, które zaczniemy w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami, wąskimi uliczkami, placami i wieloma zabytkami. Następnie zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. Zwiedzanie Dubrownika – perły Adriatyku, pięknie położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 10 Eur/os rejs statkiem wokół murów miejskich. Następnie przejazd nadmorską, widokową trasą do Bośni i Hercegowiny.  Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Neum lub Madjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie. Jeśli czas pozwoli przejazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska, krótka wizyta w sanktuarium. Przejazd do Mostaru - zwiedzimy tam zabytkowe, średniowieczne centrum, przejdziemy Starym Mostem (symbol miasta, UNESCO), odwiedzimy meczet Koski Mehmed - Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija. Następnie przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, miasta założonego w XV w. przez Turków Osmańskich i położonego w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, m. in. meczet Gazi Husrev-beja, bazar oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Zakwaterowanie w hotelu w Sarajewie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji – Splitu, gdzie zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana (jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, nadmorskiego miasteczka, gdzie spacerując po malowniczej starówce zobaczymy m.in. ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka - rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto, najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Polski. Planowany przyjazd do:
Katowic ok. 22:30 w dniu 10
Częstochowy ok. 23:45 w dniu 10,
Łodzi ok. 01:30 w dniu 11 
Warszawy ok. 03:30 w dniu 11.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)! Prosimy o podanie numeru i daty ważności dokumentu najpóźniej 10 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy.
- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** - (9 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowa (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, możliwy basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokana: **/***

Wizy

Paszport/Dowód osobisty

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych. Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

 

- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

- Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem na Korfu w Grecji, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.  

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego ok. 1,5-2 Eur/pokój/dziennie, podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Pożegnanie lata

5.4/6 (39 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Pożegnanie lata
Last Minute!
Galeria (7)
Pożegnanie lata
Pożegnanie lata
Pożegnanie lata
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Najpiękniejsza z greckich wysp – Korfu - bałkańskie UNESCO: Mostar, Dubrownik, Kotor, Budva i Gijrokaster - Burzliwa historia Bałkanów: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra - perły natury: urzekające bałkańskie wybrzeże, Park Narodowy Krka, fiordy południa Europy oraz wywierzysko Blue Eye.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem na Korfu w Grecji, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.  

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego ok. 1,5-2 Eur/pokój/dziennie, podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 583
Razem
7 165 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 2 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Pożegnanie lata

5.4 / 6(39 opinii)
Intensywność programu
4.7
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.4
Transport
5.2
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Justyna, Gdańsk 14.10.2019

Fantastyczne pożegnanie lata

Dziękuję za udany urlop. Idealna zgrana wycieczka, program zrealizowany w 100%. Polecam każdemu, kto chce się odstresować i zresetować. Napięty program pozwala na to, aby jak najintensywniej poznać Bałkany. Fantastyczne widoki, fantastyczni ludzi, fantastyczne jedzenie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Moje serce zostało w Albani. Kraj, który najbardziej mnie zaskoczył na plus. Na pewno nie raz jeszcze odwiedzę Bałkany.

6.0/6

Anna, Toruń 13.10.2014

Wspaniałe Bałkany

Właśnie wróciliśmy z takiej wycieczki/ 30.09-09.10/. Piękna wyprawa, ale mega męcząca! Organizatorzy powinni zaplanować minimum jeden dzień wyłącznie na wypoczynek. Każdy organizm, młody czy starszy, musi mieć możliwość regeneracji po intensywnym zwiedzaniu, przemieszczaniu się autokarem setki kilometrów każdego dnia, codziennym, wczesnorannym pakowaniu walizek i permanentnym pośpiechu . W połowie imprezy należy zrobić "reset"- nikt nie będzie miał nic przeciwko wydłużeniu wycieczki o jeden dzień. Organizator powinien też zadbać o to, aby wszyscy uczestnicy mieli jednakowe warunki zakwaterowania/ np. na Korfu/. Większość zakwaterowano w bardzo dobrych pokojach, z balkonem, a kilka osób w warunkach obrzydliwie obrzydliwych. Podobnie w Tiranie: hotele Liwia i Stella różniły lata świetlne- szkoda, że nasza Pani Pilot umieściła się w Stelli/przypadek???/, a nie w tym drugim, bo zapewne poparłaby tę uwagę. Ogólnie wycieczka super, hotele wspaniałe, Pani Basia cudowna, Bałkany przedziwne, pełne kontrastów i warte zwiedzania, nawet przerażająca trasa agrafkami kotorskimi do zniesienia/uffff!/. Noszę jeszcze cały czas w głowie te widoki, klimaty, zapachy, jeszcze ich sobie nie poukładałam. Trzeba doczytać, przemyśleć, uporządkować. Pozdrawiam serdecznie cała naszą/ wielce zdyscyplinowaną/grupę. Do zobaczenia na trasach RAINBOW! Anna
Pokaż więcej opinii (37)

Dalmacja - pogoda

Październik

18

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Grecji na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem