Wczasy w Bośni i Hercegowinie - co musisz wiedzieć?

  • O Bośni i Hercegowinie
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Bośni i Hercegowinie

Bośnia i Hercegowina

Stolica:
Sarajewo
Waluta:
BAM
Powierzchnia:
51 197 km2
Liczba ludności:
3 791 622

Bośnia i Hercegowina to jedno z najbardziej urzekających miejsc na Bałkanach. Kraj, gdzie mieszają się kultury i tradycje, a piękno przyrody łączy się z niezwykłą architekturą. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wyglądają prawdziwe Bałkany – wycieczka objazdowa po Bośni i Hercegowinie to doskonały pomysł na wakacje, nie tylko na last minute. Rozkoszuj się niesamowicie wyrazistą bałkańską kuchnią, zwiedź spektakularnie piękny Mostar i odwiedź Sarajewo, które do dziś pamięta wojnę, która toczyła się tu przed kilkudziesięciu laty. Ale to nie wszystko – miasto Blagaj z sufickim klasztorem, Park Narodowy Sutjeska, czy Visegrad ze słynnym kamiennym mostem, oto, czym jeszcze Bośnia i Hercegowina może skusić. Wybierz na wczasy ten niezwykły kraj i przekonaj się, jak wiele może Ci zaoferować.

Opinie o Bośni i Hercegowinie

Bośni i Hercegowinie
5.5 /6

przepiękny kraj z nutą smutku

Jadąc do Bośni miałem cały czas w pamięci wojnę na Bałkanach i tą tragedię, która się tam wydarzyła, o dziwo bardzo mało było na ten temat podczas tej wycieczki. Duch wojny jeszcze się niestety za Bośnią ciągnie, to czuć. To kraj pięknej przyrody. Mostar jest jak miasto z tysiąca i jednej nocy. Skoki śmiałków z mostu do Neretwy robią wrażenie. Sarajewo też ma fajne klimatyczne miejsca, ale powojenne zniszczenia są jeszcze widoczne.
Dodał(a):
Irek, Wrocław, 29.07.2019
5.0 /6

świetna

Medjugorie - miejsce kultu religijnego, Góra Objawień - koniecznie tam trzeba wejść - ok. 30 min pod górę po wystających kamieniach. Niedaleko ale trzeba uważac na ścieżce, konieczne wygodne buty.

Mostar, to równiez trzeba zobaczyć. Piękne miasto ze śladami wojny na Bałkanach.

Dodał(a):
DANUTA, RYBNIK, 23.06.2019
4.5 /6

Miasto pamiątka

Tutaj najlepiej widać powojenne blizny. Miasto bardzo okrutnie potraktowane przez Serbów - do dzisiaj ciężko znaleźć budynek który nie byłby podziurawiony lub uszkodzony na skutek ostrzału. Mimo to starówka bardzo ładna i klimatyczna a ludzie przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych.
Dodał(a):
Croat90, 18.07.2019
5.0 /6

Kraj z potencjałem

Zaletą tego kraju są przystępne ceny i swego rodzaju egzotyka wynikająca z muzułmańskiej historii i kultury. Widać, że turystyka po przejściach wojennych jeszcze nie całkiem rozwinęłą skrzydła (stąd trochę niższa ocena), ale potencjał turystyczny tego kraju jest ogromny.
Dodał(a):
Turysta z Łodzi, 15.07.2019
4.0 /6

BiH

kraj biedny, miejscami w ruinie, nie udało mi sie zwiedzić wszystkich polecanych destynacji, ale te które odwiedziłam są ok, może bez zachwytu w stos. do Chorwacji , ale warto zajrzeć
Dodał(a):
MARZENA, LODZ, 16.07.2019
6.0 /6

znakomicie

biednie,może trochę ponuro, pozostałości wojny widoczne , ale widać też widoki na lepsze jutro i otwarcie na turystykę i świat, przemiła lokalna przewodniczka
Dodał(a):
Iwona, Gdańsk, 08.08.2019
5.0 /6

Początek, poznanie, zwiedzanie

Sarajewo obejrzeliśmy za szybko, łazienki publiczne z "dziurą" dla kobiet warunki fatalne, co nie zmienia faktu, że Bośniacy dbają o turystykę
Dodał(a):
Przemysław, Warszawa, 18.07.2019
4.0 /6

Bośnia i Hercegowina

Spora ilość osób proszących o pomoc, co powoduje, że turysta czuje się niezbyt pewnie. Medjugorie - miejsce, które zawiodło moje oczekiwanie.
Dodał(a):
Agnieszka, Rawicz, 14.07.2019
4.5 /6

Warto odwiedzić

Miejsce warte odwiedzenia, pięknie położony hotel, czysty, zadbany. Smaczne posiłki, miła obsługa. Ciekawa oferta wycieczek fakultatywnych.
Dodał(a):
Małgorzata, Warszawa, 02.08.2019
6.0 /6

Bośnia

Mostar i Sarajewo- lekcja historii, ślady po pociskach na elewacjach bloków robią wrażenie i pobudzają do refleksji nad bezzsensem wojny.
Dodał(a):
Iwona, Olsztyn, 11.07.2019
6.0 /6

Ciekawy, bardzo różnorodny kraj

Przed wyjazdem czytałam trochę na temat tego kraju, ale dopiero przewodnik i pilot pomogli mi w pełni zrozumieć zawiłości tego państwa.
Dodał(a):
Anna, Dobrzeń Wielki, 11.07.2019
6.0 /6

Zwiedzanie

Spokojny i nie drogi kraj. Warto tam znaleźć nocleg i robić wypady na Chorwację. Bardziej opłacalne jak kwatery w Chorwacji .Polecam.
Dodał(a):
DARIUSZ, WARSZAWA, 29.07.2019
5.0 /6

bardzo dobra

Miejsce nieduże przepełnione jest zielenią, z dostępem do morza, plaż. Z małą ilością samochodów. Ciekawe budownictwo i kultura.
Dodał(a):
Konstancja, 01.08.2019
5.0 /6

Bośnia i Hercegowina

Znajduje się w tym państwie Medjugorie - znane miejsce kultu Maryjnego. Będąc tam nie można ominąć Mostaru ze słynnym mostem.
Dodał(a):
Jan, Smigiel, 27.07.2019
6.0 /6

Bośnia i Hercegowina

Cudowne miasteczko Mostar z ogromna historia , tradycja i pyszna chałwą oraz tradycyjnym ćevapčiči . Mniej urokliwe Sarajewo
Dodał(a):
AGNIESZKA, Koziegłowy, 13.08.2019
5.0 /6

b. dobrze

Państwo nie duże a otwarte na świat. Ciekawa architektura i kultura powiązana z Islamem. Hotele na poziomie europejskim.
Dodał(a):
Konstancja, 29.07.2019
5.4/6 Ocena ogólna Bośni i Hercegowinie

Pogoda w Bośni i Hercegowinie

Na północy i wschodzie Bośni i Hercegowiny panuje klimat umiarkowany z ciepłym latem i stosunkowo chłodnymi zimami. W najcieplejszym okresie temperatury sięgają ok. 26°C, a zimą od 0 do 8°C. W dolnej części Bośni i Hercegowiny występuje klimat o śródziemnomorskim charakterze, zaś na terenach górzystych szybciej występują opady śnieżne, a śnieg może leżeć na stokach już nawet jesienią.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon