Wczasy w Bośni i Hercegowinie - co musisz wiedzieć?

  • O Bośni i Hercegowinie
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Bośni i Hercegowinie

Bośnia i Hercegowina

Stolica:
Sarajewo
Waluta:
BAM
Powierzchnia:
51 197 km2
Liczba ludności:
3 791 622

Bośnia i Hercegowina to jedno z najbardziej urzekających miejsc na Bałkanach. Kraj, gdzie mieszają się kultury i tradycje, a piękno przyrody łączy się z niezwykłą architekturą. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wyglądają prawdziwe Bałkany – wycieczka objazdowa po Bośni i Hercegowinie to doskonały pomysł na wakacje, nie tylko na last minute. Rozkoszuj się niesamowicie wyrazistą bałkańską kuchnią, zwiedź spektakularnie piękny Mostar i odwiedź Sarajewo, które do dziś pamięta wojnę, która toczyła się tu przed kilkudziesięciu laty. Ale to nie wszystko – miasto Blagaj z sufickim klasztorem, Park Narodowy Sutjeska, czy Visegrad ze słynnym kamiennym mostem, oto, czym jeszcze Bośnia i Hercegowina może skusić. Wybierz na wczasy ten niezwykły kraj i przekonaj się, jak wiele może Ci zaoferować.

Opinie o Bośni i Hercegowinie

Bośni i Hercegowinie
5.5 /6

Największa niespodzianka wyjazdu

Zwiedziliśmy Mostar i Sarajewo podczas wycieczki objazdowej po 4 państwach. Było rewelacyjnie! Mostar jest podobno najcieplejszym miastem Bałkanów, o czym przekonaliśmy się podczas zwiedzania go przy 42 stopniach. Ale nawet ta temperatura nie pokrzyżowała pozytywnych wrażeń, choć turystów było sporo (sierpień). W czasie wolnym mieliśmy czas na spróbowanie lokalnej kuchni. Koniecznie trzeba spróbować kawy po bośniacku, choćby dla samej frajdy sposobu jej podania. Droga z Mostaru do Sarajewa była najpiękniejszą drogą wyjazdu w kategorii inne niż nadmorskie. Do Sarajewa dojechaliśmy w drugiej części dnia, pod koniec zwiedzania zaczynało się ściemniać. To skrzyżowanie wielu kultur i religii, ale w zupełnie innym wydaniu niż jesteśmy przyzwyczajeni np. w Austrii czy Skandynawii. Na starówce mnóstwo warsztatów lokalnych rzemieślników. To wszystko sprawiło, że miasto to miało w sobie coś magicznego. Nocowaliśmy w Sarajewie - pokój okazał się apartamentem, a jedzenie chyba najlepsze na całej wycieczce objazdowej. Jedną noc spędziliśmy na wybrzeżu bośniackim (Neum) i się w nim zakochaliśmy - oni wiedzą, jak wykorzystać te 19 km, które mają :) piękne widoki i super zagospodarowany pas nadmorski. Bardzo pozytywnie wspominamy tą część wyjazdu.
Dodał(a):
Karolina, Warszawa, 30.08.2019
5.0 /6

BiH specyficzne Państwo

Bośnia i Hercegovina jest specyficzny Państwem, Widać, że panuje tam bieda, a piętno wojny domowej jest dostrzegalny. Budynki mieszkalne posiadają wyrażne ślady po kulach. Państwo jeszcze turystycznie się rozwija, ale ma duży potencjał i wiele pięknych miejsc wartych zobaczenia. Posiada bardzo dziwny układ polityczny, który sprawia, że raczej nigdy nie wejdzie do UE. W jednym kraju rządzi 3 prezydentów: jeden chorwat, 1 bośniak, 1 serb, zamiennie co kilka miesięcy.
Dodał(a):
Natalia, 08.09.2019
4.0 /6

Niebezpieczna Bośnia

Ciągle widać tam podziały, w kraju jest duży odsetek wyznawców muzułmanizmu. Dodatkowo jest tutaj dużo uchodźców, kraj jako atrakcja do zobaczenia na mapie Bałkanów. Jest to kraj inny niż 4 pozostałe.
Dodał(a):
Justyna, 14.10.2019
5.0 /6

b-h

Świetne położenie hotelu. Ciepły Adriatyk w zasięgu windy. Cała masa sklepów i sklepików oraz restauracyjek i barów w pobliżu. Wrzesień dla pragnących ciszy i spokoju-idealny.
Dodał(a):
Walenty, Częstochowa, 17.09.2019
6.0 /6

Wielokulturowość

Trzy narody, trzech prezydentów, dwie dominujące religie i jedyny ok. 21 km pas wybrzeża z kurortem w Neum. Kraj, w którym nie ma klasy średniej, kraj wielu skrajnych emocji..
Dodał(a):
Patrycja, 17.09.2019
6.0 /6

Bośnia i Hercegowina

Sarajevo - miasto z duszą, stare miasto idealne na to, żeby się zatrzymać. Zjesć lokalnej kuchni i wypic pyszną kawę. Chcę tam wrócić. Kraj który ma dużo do zaoferowania.
Dodał(a):
AGNIESZKA, Leszno, 09.10.2019
5.0 /6

Warte odwiedzenia miejsce :)

Bośnia z racji swojego położenia jest świetną alternatywą dla Chorwacji - urlop można spędzić w zasadzie w tym samym miejscu a ceny są jednak trochę bardziej przystępne.
Dodał(a):
LUKASZ, WARSZAWA, 26.08.2019
5.0 /6

Nie wiedziałam, że Bośnia ma dostęp do morza... :D

To państwo bardzo mile mnie zaskoczyło, jest piękne, choć widać trwającą tam kiedyś wojnę. No i ceny- takie jak w Polsce. Niby Bośnia, ale widoki chorwackie :)
Dodał(a):
MAGDALENA, Poznań, 10.09.2019
6.0 /6

Sunce 01.08-08.08.2019

Piekny kraj, z widocznymi zniszczeniami przez wojnę. Dużo pieknych widoków, wspanaiałych zabytków, umiarkowane ceny a nawet taniość w porównaniu do Chorwacji.
Dodał(a):
Tomasz, Ignatki-Osiedle, 15.09.2019
5.0 /6

Kraj wojny

Kraj mocno zniszczony wojną lat 90 tych. Część ładnie odbudowana. Kraj biedny. Głównie architektura islamska wynikająca z wielusetnego panowania osmańskiego.
Dodał(a):
Agnieszka, Kraków, 22.08.2019
5.5 /6

miło spędzony czas

Piękny kraj wart odwiedzenia i napicia się cudownej kawy w Mostarze, silnych wrażeń, ale i pięknych widoków dostarczył powrót górską drogą z Mostaru do Neum
Dodał(a):
Dariusz, Słupsk, 29.09.2019
5.0 /6

Bośnia

Bośnia ma swoją historię i swój klimat, warto zobaczyć te miejsca, które i my widzieliśmy. Przewodnik opowiada wiele ciekawych opowieści z historii kraju.
Dodał(a):
Wiktoria, 19.09.2019
6.0 /6

Bałkańskie skarby 7-16 wrzesień 2019

Przepiękne widoki, napotkani ludzie przemili i życzliwi. Kolejny raz z Rbg w Medjugorie robi niezapomniane wrażenie. Co ważne coraz lepsze drogi.
Dodał(a):
Gosia i Andrzej z Opola, 20.09.2019
5.5 /6

zwiedzanie Bośni i Hercegowiny

Ciekawe miejsca do zwiedzanie - super widoki, wejście na górę w Medjugorie ciężkie ale warte wrażeń. Mostar też niesamowite widoki.
Dodał(a):
Jolanta, Słupsk, 12.09.2019
4.5 /6

Bośnia i Hercegowinia

Mostar jest bardzo ciekawym miejscem i warto go odwiedzić. Medjugorie to strata czasu, a Neum jest poza sezonem smutnym miejscem.
Dodał(a):
Mateusz,Warszawa, 15.10.2019
4.5 /6

Neum, Mostar i Medugorje.

Ogromne wrażenie robi Mostar. Piękne zabytki, wspaniałe muzeum. Mili ludzie i pyszna kawa. Oprowadzała nas wspaniała młoda osoba.
Dodał(a):
DOROTA, PASLEK, 30.09.2019
5.4/6 Ocena ogólna Bośni i Hercegowinie

Pogoda w Bośni i Hercegowinie

Na północy i wschodzie Bośni i Hercegowiny panuje klimat umiarkowany z ciepłym latem i stosunkowo chłodnymi zimami. W najcieplejszym okresie temperatury sięgają ok. 26°C, a zimą od 0 do 8°C. W dolnej części Bośni i Hercegowiny występuje klimat o śródziemnomorskim charakterze, zaś na terenach górzystych szybciej występują opady śnieżne, a śnieg może leżeć na stokach już nawet jesienią.

Historia Medziugorie. Dlaczego warto tam pojechać i co zobaczyć?

Medziugorie leży na terenie Bośni i Hercegowiny, według turystów, krainy pachnącej winem i lawendą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego warto przyjechać do Medziugorie

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon