Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejazd słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrović, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu śniadaniu zwiedzimy Tiranę, stolicę i jednocześnie największe miasto w Albanii. Spacer po Placu Skanderbega, stanowiący serce współczesnej Tirany. Ponadto zobaczymy Piramidę (dawniej mauzoleum dyktatora Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz osiemnastowieczny meczet Ethem Beya - najstarszy zabytek w centrum miasta. Następnie odwiedzimy Kruję, miasto nazywane albańskim Krakowem, zobaczymy stary bazar, przejdziemy zabytkowymi uliczkami miasteczka w stronę cytadeli, twierdzy Skanderbega, znanej z najbardziej dramatycznych bitew tej części Europy. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy malowniczą trasą do Sarajewa. Tego dnia czekają nas zachwycające widoki na majestatyczne pasma górskie Czarnogóry i Bośni i Hercegowiny. Poznamy burzliwą historię Sarajewa i zwiedzimy najciekawsze miejsca zabytkowego centrum – Baščaršiji, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie między innymi: meczet Gazi Husrev-bega, bazar - sarajewskie sukiennice oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum, przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Zobaczymy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie przejedziemy do Wodospadów Kravica, przyrodniczego fenomenu na rzece Trebižat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały, podobnie jak wodospady na rzece Krka w Chorwacji, nie sposób zresztą nie zauważyć podobieństwa, wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, występującej wszędzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebižat. Czas wolny, latem dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Chorwacji na zwiedzanie Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO)- uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejedziemy piękną trasą widokową na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika (UNESCO). To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Po czasie wolnym przejazd do Czarnogóry nad Zatokę Kotorską. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, który wraz z miastem Kotor malowniczo położonym u podnóża masywu Lovćen, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy, został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Kotoru, w programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu
- przejazd do wybranego hotelu, a na koniec turnusu transfer i wylot do Polski,
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.
Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy, ramion (wejście do cerkwi/meczetu/kościoła).
- Przelot na Bałkany
- Rainbow oferuje połączenia ze Splitem, Dubrownikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
- Uprzejmie prosimy o uzupełnienie danych z dokumentów na podstawie, których klienci będą podróżować podczas objazdu. Nie jest to niezbędne do realizacji programu, ale znacznie przyśpieszy to jego realizację, skracając czas spędzony na przejściach granicznych.

W sprzedaży dostępne 2 wersje programu ,,Miedzy niebem, ziemią a morzem,, CTK z przelotem do Dubrownika dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Chorwacji lub Bośni CKT z przelotem do Podgoricy dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Czarnogórze

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** (razem 7 noclegów) położone w Czarnogórze, Albanii, Bośni i Hercegowinie, oraz w Chorwacji.

Gwarantujemy większość hoteli nad morzem.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja większości hoteli (nad morzem) daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.

Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji, Bośni lub Czarnogórze.

Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Wizy

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii


Aktualne warunki wjazdowe dotyczące COVID :

Bośnia i Hercegowina:

Brak obostrzeń wjazdowych

Albania:

Brak obostrzeń wjazdowych

Chorwacja:

Brak obostrzeń wjazdowych

Czarnogóra:

Brak obostrzeń wjazdowych

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Albanii, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - około 145 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)

5.1/6 (77 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)
Happy Hours
Last Minute!
Galeria (9)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Albania - Tirana i Kruja • Split, Trogir, Dubrovnik - perły Adriatyku • fiordy Południa Europy • słynne mosty i meczety w Bośni - Mostar i Sarajevo • Budva i Kotor - najpiękniejsze w Czarnogórze • dla chętnych wypoczynek na czarnogórskim wybrzeżu
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Albanii, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - około 145 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (51 opinii)
Apartamenty Palace Budva
Czarnogóra: Budva
Zdjęcie Hotelu
4.1/6 (83 opinie)
Mala Plaza
Czarnogóra: Ulcinj
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (164 opinie)
Villa Primafila
Czarnogóra: Ulcinj
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (189 opinii)
Montenegro
Czarnogóra: Bar - Budva

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 551
Razem
5 102 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.4
Transport
5.3
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka , PSARY 01.07.2019

Cudowne Montenegro

Bałkany są super! Z wielką przyjemością napiszę kilka słów na temat tej wycieczki. Była to bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, zobaczyliśmy 4 kraje w ciągu tygodnia. Cały program wycieczki był atrakcyjny i w pełni zrealizowany. A nawet były dodatkowe atrakcje! Świetny pilot wycieczki - Pan Marcin, dbał o naszą 35 - osobową grupę wyśmienicie. To naprawdę bardzo dobry pilot, z szeroką i ugruntowaną wiedzą na temat miejsc i krajów, które zwiedzaliśmy. O Bałkanach opowiadał z wielką pasją. Starał się też, aby przejazdy przez granice, przebiegały jak najsprawniej i nie były uciążliwe dla uczestników wycieczki. I to też zrealizował z sukcesem. Dodatkowym plusem wycieczki byli kompetentni przewodnicy lokalni. I oczywiście cudowne, niecodzienne widoki zza okna autokaru. Nie często trasa podróży jest tak atrakcyjna. Polecam, bo warto zobaczyć tyle pięknych miejsc, poznać nowych ludzi, doświadczyć wspaniałych wrażeń i dowiedzieć się tak wiele, o tych cudownych miejscach. Zwłaszcza o Czarnogórze, którą poznawaliśmy bliżej podczas wypoczynku..

6.0/6

Justyna, Gdańsk 17.10.2021

Polecamy!

Baaardzo fajna wycieczka! Super zorganizowana, pani Julia świetnie opowiada o Bałkanach. Intensywne zwiedzanie najładniejszych punktów mapy, wszystko tak zaplanowane, że przejazdy zawsze w ok. 2h. Tylko jeden nieco dłuższy. Hotele bardzo przyzwoite, jedzenie smaczne. Polecamy!!!
Pokaż więcej opinii (75)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem