Praga, Wiedeń, Budapeszt - Czeski humor i austro-węgierskie smaczki - dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.8 /6 ( 20 opinii ) -50% 100%
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Praga i średniowieczny Mosta Karola • Salzburg • Wiedeń - cesarstwo i doskonała kawa • Balaton - czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt - perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu - posłuchaj, warto!

Terminy i ceny wycieczki 13

1 139 zł
( za osobę / 7 dni )

Data wyjazdu: 14.04.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych; Woszczyce ok. 11:30. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu; nocleg. (Trasa Woszczyce - Praga ok. 460 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy, w drodze do Zamku Praskiego, od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu-od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski z zewnątrz, bazylika św. Jerzego, „Złota Uliczka”. Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi - 2, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia - 1, w okolicy Szekesfehervar - 1. Pokoje: 1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast (1 - Praga, 1 - Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov, 1 - Salzburg, 1 - Wiedeń, 1 - Szekesfehervar), 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, program konny wraz z obiadokolacją, rejs statkiem w Budapeszcie ok. 125 EUR oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 7,5 EUR. Dodatkowo: koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok.60 EUR), 2 obiadokolacje – w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 52 EUR), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 30 EUR), Kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 37 EUR, wizyta w Albertinie (ok. 10 EUR przy min. 10-os. grupie).
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 
 
 
4.8 Ocena ogólna tej wycieczki
5.0
Program wycieczki
4.7
Pilot
5.1
Transport
4.8
Zakwaterowanie
4.8
Wyżywienie
4.4
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.