Praga, Wiedeń, Budapeszt - Czeski humor i austro-węgierskie smaczki - dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 39 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Praga i średniowieczny Mosta Karola • Salzburg • Wiedeń - cesarstwo i doskonała kawa • Balaton - czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt - perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu - posłuchaj, warto!

Terminy i ceny wycieczki 18

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 460 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski (z zewnątrz), bazylika św. Jerzego, „Złota Uliczka”. Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny ok. 36 EUR/os). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi – 1, w okolicy Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova - 1, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia - 1, w okolicy Szekesfehervar - 1).
Do dyspozycji gości
W hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Pokoje
1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast: Praga - 1, Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov - 1, Salzburg - 1, Wiedeń - 1, Szekesfehervar - 1), 5 śniadań, program turystyczny j.w,  opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE, programu konnego wraz z obiadokolacją, panoramicznego rejsu statkiem w Budapeszcie - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie: ok. 135 EUR/os (płatne na miejscu), taksy klimatycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok. 69 EUR/os), 2 obiadokolacje – w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 54 EUR/os), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 36 EUR/os), kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 40 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

5.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon