Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na Mauritius (z przesiadką).

Dzień 2

Przylot na Mauritius, transfer do hotelu. Zakwaterowanie zgodne z rozpoczęciem doby hotelowej. Dzień wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Wakacje na Mauritiusie to doskonały pomysł na spędzenie europejskiej zimy w ciepłym, przyjemnym klimacie. Wyspa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oprócz cudownych plaż z jasnym, mięciutkim piaskiem i turkusową wodą zobaczymy rafy koralowe, tropikalne rośliny, ciekawe zwierzęta i liczne osobliwości przyrody, jak chociażby siedmiokolorową ziemię w okolicach wzgórza Chamarel. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Port Luis, stolicy wyspy zaczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 roku, które w latach 1834-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. To jedno z niewielu tego typu miejsc na świecie. Dalej pojedziemy zobaczyć cytadele Fort Adelaide, z twierdzy z 1834 roku rozpościera się piękny widok na stolicę i otaczające je góry Moka. Następnie przejazd przez centrum miasta z kolonialną architekturą m.in. teatr i budynek parlamentu. Zobaczymy także słynne Blue Penny Museum, poświęcone historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Znaczki te, wydrukowane w ilości 500 sztuk techniką druku wklęsłego, uważane są przez filatelistów za jedne z najcenniejszych na świecie, a niezwykłości dodaje fakt, że najprawdopodobniej zachowało się już tylko 27 egzemplarzy na całym świecie. Wizyta w Caudon Water Front – współczesnym centrum miasta i czas wolny na placu targowym, gdzie można kupić świeże owoce i warzywa, ale również pamiątki w atrakcyjnej cenie. Na koniec dnia zobaczymy Eureka House, XIX-wieczny, kolonialny dom zbudowany w 1830 roku. Przepięknie położony nad rzeką Moka, stanowi przykład bogactwa arystokracji. Posiada 109 drzwi i okien. Dziś stanowi muzeum, które jest pięknie wkomponowane w ogrody w stylu angielskim i pobliski wodospad. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie. Na początek udamy się do najstarszego ogrodu botanicznego na południowej półkuli i jednego z najpiękniejszych w tej części świata, zajmującego powierzchnię 33 ha. Warto zwrócić uwagę na przepiękne okazy wiktorii królewskiej, rośliny wodnej występującej głównie w dorzeczu Amazonki, której liście dochodzą do 3 m średnicy. Następnie wizyta w muzeum cukru. Zwiedzając muzeum poznamy historię Mauritiusa oraz poznamy tajniki procesu produkcji cukru. Będzie okazja do degustacji różnych słodkości i najlepszego rumu na wyspie. Na koniec udamy się do domu kolonialnego Labourdonnais – miejsce to odkryje przed nami XIX wieczny styl życia elity Mauritiusa. Piękny, odrestaurowany dom wybudowany w 1859 roku kryje wiele tajemnic, a otoczenie i przepiękny ogród z tropikalną roślinnością jest wizytówką lokalnego dziedzictwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do Trou-aux Cerfs - nieaktywnego krateru wulkanu i najwyższego punktu miasta Curepipe, które zamieszkuje ok 80 000 ludzi. Naukowcy uważają, że wulkan w każdej chwili może się obudzić. Tego dnia odwiedzimy również park Casela, gdzie na 14 ha endemicznego lasu będziemy mogli zobaczyć egzotyczne zwierzęta min. lwy, nosorożce, antylopy, żyrafy. Następnie przejedziemy w okolice Chamarel. Osobliwością tego miejsca jest ziemia mieniąca się wieloma pastelowymi kolorami. Całość stanowi piękny obraz stworzony wprost przez sama naturę. Okolice Chamarel znane są także z uprawy kawy arabica i jednego z najpiękniejszych na wyspie wodospadów. Zwiedzanie zakończymy wizytą na najbardziej wysuniętej na zachód części wyspy - półwyspie Le Morne Brabant. To urzekające miejsce zostało w 2008 r. wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu pojedziemy do Ganga Talao, położonego na wysokości ok 600 m n.p.m. jeziora wulkanicznego, gdzie znajduje się najbardziej święte miejsce w religii hinduskiej na Mauritiusie, świątynia poświęcona Shivie. Następnie udamy się na pobudzającą zmysły wycieczkę na plantację herbaty, gdzie zobaczymy proces jej produkcji i spróbujemy różnych gatunków tego napoju w malowniczo położonej restauracji. Po drodze zobaczymy także uprawy wanilii i odkryjemy jak wytwarza się rum znanej marki St Aubin. Kolejnym punktem programu będzie Gris Gris – najbardziej na południe wysunięty punkt na wyspie, gdzie majestatyczne fale oceanu, efektownie rozbijają się o wulkaniczne klify. Na koniec wizyta w La Vanille Crocodile Park, malowniczym rezerwacie przyrody, gdzie spotkamy krokodyla nilowego, żółwia olbrzymiego oraz zobaczymy kolekcję przepięknych motyli i owadów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7-8

Pobyt w wybranym hotelu – czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne lub skorzystanie z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Proponujemy pływanie z delfinami, rejsy na pobliskie wyspy lub nurkowanie na pięknych rafach. Pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu.

Dzień 9

Po śniadaniu czas wolny. Transfer: - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Mauritiusie - transfer do wybranego hotelu, - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko i lot do Polski. Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Uwaga: wyżywienie w formule All Inclusive obowiązuje tylko na terenie hotelu. Wyżywienie poza hotelem podczas części objazdowej we własnym zakresie.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne)


Kolorowy Zachód – Mauritius w Pigułce
„Mauritius został stworzony, zanim powstał raj i posłużył jako model jego budowy” – stwierdził Mark Twain podczas swojego pobytu na wyspie. Podczas tej wycieczki zobaczymy największe atrakcje Mauritiusa i w pełni zrozumiemy zachwyt pisarza! Odwiedzimy Park Casela, gdzie czeka nas ekscytujące safari. Na 14 ha endemicznego lasu zobaczymy egzotyczne zwierzęta na wybiegach: lwy, nosorożce, antylopy czy żyrafy – dla chętnych możliwość nakarmienia żyraf. Następnie przejedziemy w najbardziej naturalny region wyspy, czyli okolice Chamarel. Osobliwością tego miejsca jest unikalna Ziemia Siedmiu Kolorów mieniąca się wieloma pastelowymi odcieniami. To niesamowity obraz stworzony przez samą naturę! Okolice Chamarel znane są także z uprawy kawy arabica i jednego z najpiękniejszych na wyspie wodospadów, który będziemy podziwiać z punktu widokowego. Zwiedzanie zakończymy wizytą na najbardziej wysuniętej na zachód części Mauritiusa - półwyspie Le Morne Brabant. To najbardziej rozpoznawalne miejsce wyspy zostało w 2008 r. wpisane na listę UNESCO.
Cena – ok. 130 EUR/os.

Mistyczna wycieczka
Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę, podczas której odkryjemy najbardziej klimatyczne zakątki Mauritiusa i poznamy jego różnorodne smaki. Rozpoczniemy od jeziora wulkanicznego Ganga Talao, przy którym znajduje się świątynia Shivy - najbardziej święte miejsce w religii hinduskiej na Mauritiusie. Zobaczymy tu postacie hinduskich bogów, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać buszujące po okolicy małpki. Następnie udamy się na pobudzającą zmysły wycieczkę na plantację herbaty, gdzie zobaczymy proces jej produkcji i spróbujemy lokalnych gatunków tego napoju w malowniczo położonej restauracji. Zatrzymamy się także na plantacji wanilii i skosztujemy rumu znanej marki St Aubin w różnych wariantach – czekoladowym, kokosowym czy też kawowym. Dotrzemy aż na sam skraj wyspy, do plaży Gris Gris – to najbardziej na południe wysunięty punkt Mauritiusa, gdzie majestatyczne fale oceanu efektownie rozbijają się o wulkaniczne klify. Zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w rezerwacie przyrody La Vanille Crocodile Park, gdzie pogłaszczemy żółwia olbrzymiego, zobaczymy psotne lemury i groźne krokodyle nilowe, a także kolekcję przepięknych motyli i owadów.
Cena – ok. 130 EUR/os.

Port Louis – stolica wyspy
Zwiedzanie Port Louis rozpoczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które w latach 1834-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. To jedno z niewielu tego typu miejsc na świecie! Dalej pojedziemy na zabytkową cytadelę Fort Adelaide, z której rozpościera się fantastyczny widok na stolicę i otaczające ją góry Moka. Następnie przejazd przez centrum miasta z kolonialną architekturą, gdzie zobaczymy m. in. teatr i budynek parlamentu. Odwiedzimy także słynne Blue Penny Museum, poświęcone historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Znaczki te, wydrukowane w ilości 500 sztuk techniką druku wklęsłego, uważane są przez filatelistów za jedne z najcenniejszych na świecie. Czas wolny w Cauden Waterfront – współczesnym centrum miasta z licznymi sklepikami i restauracjami. Zatrzymamy się także na placu targowym, gdzie można spróbować ulicznego jedzenia i tradycyjnego napoju Alouda oraz zakupić świeże owoce, warzywa i pamiątki w atrakcyjnej cenie. Na koniec dnia zobaczymy Eureka House - XIX-wieczny, kolonialny dom zbudowany w 1830 roku. Przepięknie położony nad rzeką Moka, stanowi pamiątkę bogactwa tutejszej arystokracji. Co ciekawe, budynek posiada aż 109 drzwi i okien! Dziś mieści się tu muzeum, przepięknie wkomponowane w ogrody w stylu angielskim i pobliski wodospad.
Cena – ok. 80 EUR/os.

Adrenalina 3 w 1
Spragnieni adrenaliny? Zapraszamy na wycieczkę z dreszczykiem emocji! Nie musisz umieć latać, aby zobaczyć z lotu ptaka jedną z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie i nie musisz umieć pływać, aby znaleźć się w podwodnym świecie raf koralowych, żółwi oraz wielokolorowych ryb. Nasz dzień pełen przygód rozpoczniemy od parasailingu (wygodna uprząż ze spadochronem podczepiona do łodzi motorowej), w trakcie którego będziemy podziwiać wyspę z powietrza. Kolejną atrakcją będzie spacer po dnie oceanu (na głębokości 2-3 metrów) w przezroczystym hełmie wypełnionym powietrzem. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć podwodny świat bez konieczności nurkowania! Czeka nas także przejażdżka na Tube Ride, czyli pontonie przyczepionym za łodzią. Zwieńczeniem wycieczki będzie przeprawa łodzią do wodospadów Grand River South-East oraz lunch na dziewiczej wyspie Ile aux Cerfs.
Cena – ok. 170 EUR/os.

Rejs po rajskich wyspach
Marzysz o błogim wypoczynku w rajskiej scenerii? Zapraszamy na rejs katamaranem! W jego trakcie zobaczymy fantastyczną linię brzegową Mauritiusa od strony oceanu, odkryjemy małe, dziewicze wysepki rozsiane wokół głównej wyspy, i zachwycimy się podwodnym światem podczas snorkelingu. Będzie czas na relaks i opalanie na pokładzie, jak i na kąpiele w lazurowej wodzie o cudownych kolorach. To również okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć, które staną się hitem Waszego Instagrama!
Cena – ok. 145 EUR/os.
 
Z dziećmi
Spotkanie z delfinami

Mauritius to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można popływać z delfinami w ich naturalnym środowisku wodnym i iście rajskim otoczeniu. Na poszukiwanie delfinów wyruszymy szybką łodzią motorową; podczas rejsu będziemy mieli okazję nie tylko obserwować te sympatyczne ssaki, ale także wskoczyć do wody i zażyć wspólnej z nimi kąpieli! Idealnym zwieńczeniem wyprawy będzie przystanek przy nietypowej formacji Crystal Rock oraz lunch na wyspie Ile aux Benitiers.
Cena – ok. 140 EUR/os.


Uwaga! Zamieszczone tutaj opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
 

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, 3 restauracje (Le Cotomil serwująca dania kuchni międzynarodowej, Le Wahoo przy plaży, serwująca dania kuchni kreolskiej i owoce morza, Le Chutney a’la carte, indyjska), 2 bary, basen, 2 jacuzzi, przechowalnia bagażu, parking, za dodatkową opłatą: pralnia, usługa prasowania, sklep, wymiana walut, wypożyczalnia samochodów, opiekunka do dzieci.

Wyżywienie

Śniadania (07:00 – 10:00) i kolacje (19:30 – 22:00) w restauracji Le Cotomili. Możliwość dopłaty do all inclusive: dodatkowo lunche (12:00 – 14:30) w restauracji Le Wahoo. "La Canne a Sucre" Bar czynny w godzinach 8:30-23:30, serwujący koktajle alkoholowe oraz bezalholowe, różne rodzaje rumów i tequili. Nielimitowane napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na Mauritius (z przesiadką), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (w zależności od wybranego terminu - 7 lub 14 dób hotelowych), wyżywienie zgodnie w wybranym hotelem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 270 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort
1 / 7

5.3/6 (93 opinie)

Rajskie wakacje, Coral Azur Beach Resort

Za osobę7 447
Razem
14 894 zł
Zaliczka 10% 1 480 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 48h
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na Mauritius (z przesiadką), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (w zależności od wybranego terminu - 7 lub 14 dób hotelowych), wyżywienie zgodnie w wybranym hotelem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 270 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Port Luis • ptak Dodo - symbol wyspy • siedmiokolorowa ziemia • turkusowe laguny • rafy koralowe • olbrzymie żółwie w parku Casela • Wiktoria Królewska • czynny wypoczynek, nurkowanie, wędkarstwo, parasailing • możliwość wyboru jednego z jedenastu hoteli na objeździe
Długość lotu

15 godz. 10 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (8 opinii)
Ocean V
Mauritius
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (3 opinie)
Le Grand Bleu Hotel
Mauritius
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (7 opinii)
Le Palmiste Resort & Spa
Mauritius: Port Luis
Zdjęcie Hotelu
Coral Azur Beach Resort
Mauritius: Port Luis

Opinie

Atrakcje dla dzieci
0.5
Intensywność programu
4.2
Obsługa hotelowa
4.5
Pilot
5.2
Plaża
5.0
Pokój
4.8
Położenie i okolica
5.2
Program wycieczki
5.2
Rezydent
1.7
Sport i rozrywka
3.2
Transport
5.2
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

kamila i lechu 05.01.2016

Mauritius w grudniu

Wspaniala wycieczka polecam starszym osobom i zarowno mlodym. Opady deszczu maksymalnie godzinke i to jeszcze nie codziennie takze cos wspanialego! Kantor na lotnisku, pamiatki i obiady bardzo drogie, przepiekne blekitne laguny
Pokaż więcej opinii (92)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem