Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2,5 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Sao Paolo. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do São Paulo, odprawa paszportowa. Następnie przejazd do Santos, gdzie z okien zabytkowego tramwaju będziemy podziwiać takie perełki architektury jak klasztor Conjunto do Carmo, jeden z najstarszych przykładów brazylijskiego baroku, piękny Casa da Frontaria Azulejada, zaprojektowany w stylu neoklasycystycznym i pokryty niebieskimi i żółtymi płytkami z Portugalii oraz Panteão dos Andradas. Następnie zwiedzimy Muzeum Pelé, gdzie oddamy hołd wielkiemu mistrzowi piłki nożnej. Obowiązkowym punktem wycieczki po Santos jest wizyta w dzielnicy Gonzaga z piękną plażą, przy której znajduje się ogród, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największy ogród świata przy plaży. W godzinach popołudniowych przejazd do portu w Santos i zaokrętowanie na statku.

Dzień 3

Dzień 3

O godz. 8:00 statek przypływa do portu na wyspie Ilhabela, położonej u wybrzeży stanu São Paulo w Brazylii. Jest największą wyspą morską w kraju i oferuje dziewicze plaże, krystalicznie czyste wody oraz bujną, tropikalną roślinność. Wnętrze wyspy kryje gęste lasy deszczowe, które są domem dla różnorodnych gatunków fauny i flory. Historia wyspy jest równie fascynująca, z pozostałościami po czasach kolonialnych i wrakami statków zatopionych wzdłuż wybrzeży, co przyciąga pasjonatów nurkowania.

Dzień 4

O 10:00 statek przypływa do portu w Porto Belo, malowniczym mieście położonym w południowej Brazylii w stanie Santa Catarina. Turyści zwykle przyjeżdżają tu dla pięknych plaż, takich jak np. Praia de Porto Belo. Wody wokół są idealne do nurkowania i snorkelingu, oferując świetne warunki do podziwiania podwodnego świata. Zachęcamy do błogiego relaksu na plaży, w spokojnym miasteczku Porto Belo, spacerując uliczkami, zaglądając do sklepików i próbując lokalnych przysmaków, takich jak np. churrasco, czyli grilowane mięso albo moqueca de camarão - gęsta i aromatyczna zupa rybna z krewetkami. Powrót na statek.

Dzień 5

Dzień 5

Około 8:00 statek przypływa do portu w Balneário Camboriú, jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w kraju o pięknej linii brzegowej i bogatym życiu nocnym. Najbardziej charakterystyczne atrakcje tego miasta to wzgórze widokowe, na które można wjechać kolejką linową. Stamtąd rozpościera się fantastyczny widok na całą okolicę. Na innym wzgórzu, po drugiej stronie miasta, stoi 33-metrowy posąg Chrystusa, Cristo Luz, a u jego stóp znajduje się kolejny taras widokowy. Balneário Camboriú uznane zostało za brazylijską stolicę muzyki elektronicznej, a liczne kluby i dyskoteki tętnią życiem do późnych godzin nocnych. Będzie okazja, by choć trochę poczuć tę atmosferę, ponieważ statek pozostanie w porcie do późnego wieczoru. Ok. godz. 23.00 statek wypływa w kierunku Armação dos Búzios.

Dzień 6

Dzień na morzu. Czas na relaks i kąpiele słoneczne. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku: liczne bary oraz restauracje, SPA, strefa sportowa, salon gier, baseny, jacuzzi, a także wieczorne występy artystyczne.

Dzień 7

Dzień 7

Ok. 08.00 statek dopływa do portu w Armação dos Búzios, zwane czasem „brazylijskim Saint-Tropez”. W latach 60-tych XX wieku młoda i już niezwykle znana Brigitte Bardot pojechała do Rio wraz ze swoim ówczesnym partnerem. Jednak z powodu podążających za nimi wszędzie paparazzi, para zdecydowała się odwiedzić mniej popularne i bardziej kameralne miejsce. Trafiło na Buzios, które było wówczas małym miasteczkiem, gdzie nie było nawet elektryczności. Bardot urzekło zarówno malownicze wybrzeże, jak i sielankowa atmosfera tego miejsca, które dzięki niej zaczęło zdobywać popularność. Dziś możemy nawet znaleźć w centrum jej pomnik z brązu. Warto pospacerować po wąskich uliczkach centrum, wstąpić do niedużej knajpki czy porobić zakupy w małych sklepikach albo nieco się oddalić i udać na jedną z licznych plaż wokół małego półwyspu, na którym znajduje się Buzios. Ok. godz. 18.00 statek wypływa w kierunku Rio de Janeiro.

Dzień 8

Dzień 8

Około 7:00 statek przypływa do portu w Rio de Janeiro. Proponujemy niezapomnianą wycieczkę (płatną dodatkowo ok. 170 USD/osoba), podczas której udamy się kolejką na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Następnie skierujemy się ku Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru). Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego w Rio. Będzie więc okazja wyrobić sobie własne zdanie. Zobaczymy też Sambodrom – gdzie co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału (w okresie karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć wyłącznie z zewnątrz), a także niesamowite schody Selaron wykonane w całości z płytek cermanicznych z całego świata oraz Katedrę Metropolitarną, jednym z najbardziej unikatowych i nowoczesnych dzieł architektonicznych w mieście. Budowla wyróżnia się w pejzażu miasta swoją nietypową, stożkową formą. Ma wysokość 75 metrów i może pomieścić 20,000 osób. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech katedry są jej ogromne, pionowe witraże, które rozciągają się od podłogi aż po sam szczyt budowli, tworząc ciekawe efekty świetlne wewnątrz. Powrót na statek. Ok.godz. 17:00 statek wypływa z portu w kierunku Santos.

Dzień 9

Dzień 9

Ok. godz. 8:00 statek przypływa do portu w Santos. Wykwaterowanie z kabin i transfer na lotnisko. Przelot do Foz de Iguaçu (możliwy lot z przesiadką) i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer szlakiem, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów. Czas trwania ok. 1,5 godz. Dodatkowo płatne ok. 120 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Przelot do Sao Paulo, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się na krótkie zwiedzanie São Paulo, największego miasta Ameryki Południowej, a także trzeciego miasta na świecie, co do liczby drapaczy chmur. To tutaj znajduje się siedziba największej giełdy w Ameryce Łacińskiej i centrum biznesowe Brazylii. Podczas wycieczki zobaczymy m.in.”Aleję Batmana” w dzielnicy Vila Madalena i przepiękny ogród botaniczny z mnóstwem drzew tropikalnych i zwierząt. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny samolotem rejsowym do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt 250 USD/os. lub numer karty kredytowej, wszystkie rozliczenia (również za serwis pokładowy) mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Kobiety w ciąży (do 24 tyg. ciąży) powinny posiadać zaświadczenie od lekarza (po angielsku) poświadczające tydzień ciąży oraz brak przeciwwskazań do odbycia rejsu. -
 Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 mca życia oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
- Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne
- Walutą obowiązującą na statku jest USD.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek – Costa Pacifica - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2009 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 17 pokładów (w tym 13 do dyspozycji pasażerów), ma 290 m dł., a załoga liczy ponad 1100 osób. Statek może zabrać na pokład 3780 pasażerów.

Kabiny: 1504 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Część kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (za zapytanie).

- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14m2). Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 6 lub 7.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem"(ok. 16m2). Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 6 lub 7. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

- Kabina zewnętrzna z balkonem (ok. 20 m2). Zlokalizowane na pokładzie 6, 7, 8 lub 9.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z konsultantem Call Center lub biurem Rainbow.


Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 5 restauracji (w tym dwie restauracje dodatkowo płatne, do których należy zrobić rezerwację), 13 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, teatr, 4 baseny, 4 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, miejsce do joggingu, salon (dodatkowo płatne), internet (dodatkowo płatny). Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18-20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Pakiety płatne są dodatkowo (poza depozytem). Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.
Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

Uwaga! - kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Sao Paulo i powrót z Sao Paulo ( możliwa przesiadka w jednym z portów międzynarodowych), zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin, wyżywienie na statku: 3 posiłki (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), kabiny 2 os. z łazienkami, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko, przelot Sao Paulo - Foz do Iguacu - Sao Paulo, zakwaterowanie w Brazylii (2 doby hotelowe) w hotelach ***, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, kosztów zwiedzania w Rio de Janeiro, Sao Paulo i Santos, wodospadów Iguacu, napiwków oraz przewodników (kwota ok. 260 USD/os. płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs
1 / 29

Morska braziliana i wodospady Iguacu - rejs

Za osobę13 371
Razem
26 742 zł
Zaliczka 10% 2 670 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Sao Paulo i powrót z Sao Paulo ( możliwa przesiadka w jednym z portów międzynarodowych), zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin, wyżywienie na statku: 3 posiłki (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), kabiny 2 os. z łazienkami, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko, przelot Sao Paulo - Foz do Iguacu - Sao Paulo, zakwaterowanie w Brazylii (2 doby hotelowe) w hotelach ***, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, kosztów zwiedzania w Rio de Janeiro, Sao Paulo i Santos, wodospadów Iguacu, napiwków oraz przewodników (kwota ok. 260 USD/os. płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Sao Paulo • ogród botaniczny • Rustykalne Buzios • Rio de Janeiro - cudowne miasto • 38-metrowy posąg Chrystusa • Foz de Iguacu - największe wodospady na świecie • Garganta del Diablo • tropikalna fauna i flora • Statek Costa Pacifica **** full board w cenie, polski pilot na pokładzie statku!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem