Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na wyspę Margaritę do miejscowości Porlamar. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd w okolicę latarni morskiej w Porlamar, by stamtąd wyruszyć łodzią w kierunku miasta Carupano, które uważane jest za bramę do Półwyspu Paria, a także jego serce (rejs trwać będzie ok. 3 godziny). Na miejscu odwiedzimy centrum produkcji czekolady i plantację kakao, jedną z najważniejszych w kraju. Wenezuela posiada bardzo dobre warunki geograficzne do uprawy kakaowca właściwego, z którego zbierane są nasiona Criollo (co z hiszpańskiego znaczy „lokalnego pochodzenia”). Kakao Criollo to bardzo wysokiej jakości oraz rzadka roślina, której największym producentem jest właśnie Wenezuela, chociaż jej zbiory nie są duże. Ponieważ Criollo stanowi tylko 3% światowego zbioru kakao, a na dodatek szacuje się, że ostatnich, czystych okazów tego drzewa pozostało tylko kilka sztuk, kakao to jest stosunkowo drogie. Nasiona Criollo mają lekko czerwonawy kolor, pozbawione są goryczy a ich smak to połączenie karmelu, orzechów, wanilii i tytoniu. Następnie przejazd do miejsca, gdzie produkowany jest najstarszy rum w całej Wenezueli. Na miejscu usłyszymy o procesie wytwarzania tego alkoholu. Obejrzymy uprawy trzciny cukrowej, posłuchamy o przeobrażeniu melasy w alkohol, a także dowiemy się kilku ciekawostek o dojrzewaniu tego trunku. Wszystkie informacje przekazywane będą przez wykwalifikowanych mistrzów rumu. Nie zabraknie również czasu na degustację alkoholu. Zakwaterowanie w hotelu oraz kolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do jednej z najsłynniejszych jaskiń w całej Ameryce Południowej, odkrytej w 1799 roku przez niemieckiego badacza Aleksandra Von Humboldta - Jaskini Guacharo. Jaskinia bierze swą nazwę od ptaków ją zamieszkujących, również odkrytych i nazwanych przez Humboldta – guacharos (obecnie znane jako tłuszczaki). Ptaki te prowadzą nocny tryb życia, dni spędzając w jaskini. Chociaż mają specjalnie przystosowany wzrok do żerowania w nocy, są jednymi z nielicznych ptaków, o których wiadomo, że uzupełniają wzrok echolokacją w słabych warunkach oświetleniowych, wykorzystując w tym celu serię ostrych, słyszalnych kliknięć. Spacer po jaskini (ok. 1 km) odbywa się z przewodnikiem niosącym jedyne dozwolone źródło światła – lampę gazową. Następnie przejedziemy na plantację kawy. Zobaczymy jak pielęgnowane są krzewy kawowe, jak wygląda zbieranie ziaren, a także obróbka jednej z najlepszych wenezuelskich kaw. Na koniec zwiedzania udamy się do miejscowości Cumaná która była pierwszym miastem na kontynencie amerykańskim założonym przez Hiszpanów w 1521 roku pod dowództwem Gonzalo de Ocampo. Jego nazwa, w języku jego mieszkańców, Cumanagotos, oznaczała połączenie morza i rzeki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w drogę w kierunku Puerto de La Cruz (ok. 3 godziny jazdy). Po drodze zwiedzimy jedną z najważniejszych wenezuelskich fabryk produkujących cygara, z ponad dwustuletnią tradycją oraz zamek San Antonio de la Eminencia, z którego rozpościera się piękny widok na miasto. Jest to kolonialny zamek zbudowany w XVII wieku przez hiszpańską monarchię w Cumaná, aby chronić miasto przed ciągłymi najazdami piratów angielskich, francuskich i hiszpańskich. Następnie, dla chętnych i za dodatkową opłatą proponujemy wycieczkę do Parku Narodowego Mochima (wycieczka wodna, dodatkowo płatna ok. 110 USD/os). Podczas rejsu będziemy obserwować delfiny w naturalnym środowisku oraz podziwiać zachwycającą florę i faunę, jaskinie morskie oraz karaibskie krajobrazy. Lunch na plaży. W drodze powrotnej do Puerto La Cruz obejrzymy luksusowe wille z jachtami, ozdabiające miasto. Dla osób niekorzystających z tej wycieczki dodatkowej, transfer bezpośrednio do hotelu w Puerto La Cruz, zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny na spacer promenadą Colon, gdzie można podziwiać bulwar nad brzegiem Morza Karaibskiego.

Dzień 5

Śniadanie, transfer do przystani nadmorskiej, skąd wyruszymy promem na wyspę Margaritę. Na miejscu spotkanie z pilotami Rainbow oraz przejazd na lotnisko. Alternatywnie, dla chętnych i za dodatkową opłatą całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Canaima. Wpisany w 1994 roku na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Canaima to miejsce, którego nie można ominąć podczas pobytu w Wenezueli. Ukryty w samym sercu dżungli obszar to jedno z najbardziej dzikich miejsc na naszej planecie. To właśnie tutaj brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle umiejscowił akcję swojej kultowej powieści „Zaginiony świat”. Porośnięte pierwotnym, tropikalnym lasem góry stołowe tepui stanowią jedną z najstarszych formacji geologicznych na Ziemi - liczą sobie aż 1,5 miliarda lat! Do niedostępnej Canaimy nie da się dotrzeć drogą lądową. Wylądujemy na malutkim lotnisku w samym środku dżungli, obok imponującej laguny Canaima, której okolice zamieszkują Indianie Pemon. Tam czeka nas niesamowita wycieczka łodzią wzdłuż czterech wodospadów - Hacha, Wadaima, Golondrina i Ucaima - i przejście pod jednym z nich. Niekwestionowanym królem tutejszej dżungli jest największy na świecie i absolutnie spektakularny wodospad Salto Angel! Odkryty w 1936 roku przez amerykańskiego pilota Jamesa Angela i zmierzony przez National Geographic Society w 1949 roku, liczy sobie aż 979 metrów; jest szesnaście razy wyższy od Niagary, czterokrotnie wyższy od Pałacu Kultury i Nauki i 151 metrów wyższy od największego budynku świata – Burj Khalifa. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z najwyższym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, czyli 16 razy wyższy od Niagary). Dla chętnych możłiwośc skorzystania z wycieczek fakultatywnych: lot helikopterem nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 690 USD/os. min. 5 os.), lot awionetką nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 300 USD/os. min. 10 os.). W cenie wycieczki przelot z miejscowości Barcelona do parku, oraz powrót z parku na Margaritę (koszt ok. 690 USD/os. + 40 USD/os. wstęp do Parku Narodowego). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Margarity, nazywanej perłą karaibów. Odwiedzimy miejsca związane z kolonialną historią wyspy, zamki obronne, lokalne targi z rzemiosłem czy sklepy z wenezuelską czekoladą rumem. Czas wolny na lunch na plaży (dodatkowo płatny). W trakcie powrotu do hotelu zatrzymamy się również w urokliwych, małych wioskach, oraz będziemy podziwiać zachód słońca. Kolacja.

Dzień 7

Dzień 7

Wypoczynek na Wyspie Margarita. Czas na kąpiele słoneczne i morskie. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie.
- Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Porlamar. Wylot do Polski.
- Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/*** klasy turystycznej również tzw. lodge, hacjendy.
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z destynacji.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brak danych paszportowych może skutkować nie wpuszczeniem pasażerów na pokład samolotu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 155 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Poniżej znajdą Państwo listę wskazówek i rzeczy, które należy ze sobą koniecznie zabrać i tych, które polecamy mieć przy sobie:
1. Paszport (zalecane jest zabranie również kserokopii paszportu)
2. Do samolotu lecącego do Canaimy można zabrać bagaż główny do 10kg w postaci torby/plecaka (walizki nie są dozwolone) i bagaż podręczny do 5kg. Niezbędne jest zabranie osobnego plecaka lub torby by móc przepakować się na 4 dni spędzone poza wyspą Margaritą. Duże walizki zostają w tym czasie w hotelu na wyspie Margarita.
3. Należy zabrać ze sobą gotówkę w dolarach amerykańskich. Akceptowane są nieuszkodzone banknoty o jak najmniejszym nominale
4. Lekkie długie spodnie i zakryte obuwie (wymagane podczas wizyty na plantacji kakao i w destylarni rumu)
5. Okulary przeciwsłoneczne, chusta/szal do ochrony karku, czapka
6. Lekka kurtka przeciwdeszczowa, lub peleryna
7. Lekka, przewiewna koszula/bluzka bawełniana z długim rękawem.
8. Bluza lub kurtka na przeloty i przejazdy autobusem (klimatyzacja)
9. Zalecane dodatkowo obuwie które może się zmoczyć (typu sandały trekingowe lub plastikowe)
10. Krem z wysokim filtrem UV
11. Repelent – środek przeciw komarom i insektom z DEET
12. Lekki ręcznik szybkoschnący, strój kąpielowy
13. Torba lub mała saszetka, którą można umieścić pod ubraniem aby odpowiednio zabezpieczyć dokumenty i walutę, zwłaszcza w czasie zwiedzania miast
14. Zalecana wodoodporna torba lub plecak.
15. Opcjonalnie okulary do pływania lub maska.
16. Jeśli chcieliby Państwo zabrać jakieś prezenty dla rdzennej ludności, to pozwolimy sobie zasugerować ubrania, artykuły szkolne, kredki, ołówki, papier do rysowania dla dzieci lub lekarstwa, przede wszystkim paracetamol i środki przeciwbiegunkowe


Waluty:
W Wenezueli oficjalną walutą jest bolivar, wszędzie można jednak płacić w USD banknotami o małych nominałach. Koniecznie należy ze sobą zabrać gotówkę w USD (banknoty poniżej 50 USD). Płatności kartami są akceptowane w ograniczonym zakresie.

Gniazdka:
Dwa cienkie płaskie bolce. Zaleca się zakupić uniwersalny adapter, na miejscu jego nabycie jest utrudnione.

Rum, kawa, czekolada

4.9/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Rum, kawa, czekolada
Galeria (14)
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Największa jaskinia w Wenezueli • plantacje kawy i kakao • degustacja rumu i cygar • Cumaná - najstarsze miasto założone przez hiszpanów • dla chętnych: wycieczka wodna po Parku Narodowym Mochima • Margarita - perła Karaibów • odpoczynek na najpiękniejszych plażach wyspy • dla chętnych: Park Narodowy Canaima i najwyższy wodospad na świecie
Długość lotu

11 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 155 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Poniżej znajdą Państwo listę wskazówek i rzeczy, które należy ze sobą koniecznie zabrać i tych, które polecamy mieć przy sobie:
1. Paszport (zalecane jest zabranie również kserokopii paszportu)
2. Do samolotu lecącego do Canaimy można zabrać bagaż główny do 10kg w postaci torby/plecaka (walizki nie są dozwolone) i bagaż podręczny do 5kg. Niezbędne jest zabranie osobnego plecaka lub torby by móc przepakować się na 4 dni spędzone poza wyspą Margaritą. Duże walizki zostają w tym czasie w hotelu na wyspie Margarita.
3. Należy zabrać ze sobą gotówkę w dolarach amerykańskich. Akceptowane są nieuszkodzone banknoty o jak najmniejszym nominale
4. Lekkie długie spodnie i zakryte obuwie (wymagane podczas wizyty na plantacji kakao i w destylarni rumu)
5. Okulary przeciwsłoneczne, chusta/szal do ochrony karku, czapka
6. Lekka kurtka przeciwdeszczowa, lub peleryna
7. Lekka, przewiewna koszula/bluzka bawełniana z długim rękawem.
8. Bluza lub kurtka na przeloty i przejazdy autobusem (klimatyzacja)
9. Zalecane dodatkowo obuwie które może się zmoczyć (typu sandały trekingowe lub plastikowe)
10. Krem z wysokim filtrem UV
11. Repelent – środek przeciw komarom i insektom z DEET
12. Lekki ręcznik szybkoschnący, strój kąpielowy
13. Torba lub mała saszetka, którą można umieścić pod ubraniem aby odpowiednio zabezpieczyć dokumenty i walutę, zwłaszcza w czasie zwiedzania miast
14. Zalecana wodoodporna torba lub plecak.
15. Opcjonalnie okulary do pływania lub maska.
16. Jeśli chcieliby Państwo zabrać jakieś prezenty dla rdzennej ludności, to pozwolimy sobie zasugerować ubrania, artykuły szkolne, kredki, ołówki, papier do rysowania dla dzieci lub lekarstwa, przede wszystkim paracetamol i środki przeciwbiegunkowe


Waluty:
W Wenezueli oficjalną walutą jest bolivar, wszędzie można jednak płacić w USD banknotami o małych nominałach. Koniecznie należy ze sobą zabrać gotówkę w USD (banknoty poniżej 50 USD). Płatności kartami są akceptowane w ograniczonym zakresie.

Gniazdka:
Dwa cienkie płaskie bolce. Zaleca się zakupić uniwersalny adapter, na miejscu jego nabycie jest utrudnione.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 449
Razem
16 899 zł
Zaliczka 30% 5 060 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.6
Pilot
5.8
Program wycieczki
4.8
Transport
5.1
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Iwona, Łódź 05.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Było super

Objazd na 5, pilotka Ania stanęła na wysokości zadania. Wenezuela to piękny kraj. Największe wrażenie na mnie zrobił park Canaima, warto odwiedzić. Wypoczynek w Hotelu Sunsole Ecoland, godny polecenia, chociaż po angielsku się nie dogadasz, mają translaotory i radzą sobie.

6.0/6

Jolanta 29.11.2023

Wycieczka objazdowa

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, mam zastrzeżenia co do programu, ponieważ ciekawe miejsca były w ramach wycieczek fakultatywnych dodatkowo płatnych. Pilot Pani Ania bardzo sympatyczna i kompetentna, hotele na objeździe były nawet 5 gwiazdkowe, wyżywienie również w porządku.
Pokaż więcej opinii (6)

Wenezuela - Filmowy świat Rainbow

Wenezuela - Hola Wenezuela - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 1

Wenezuela - Hola Wenezuela - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 1

Wenezuela - Park Narodowy Canaima - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 2

Wenezuela - Park Narodowy Canaima - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 2

Wenezuela - Ulubione Hotele Króla Egzotyki - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 3

Wenezuela - Ulubione Hotele Króla Egzotyki - Filmowy Świat Rainbow - sezon 8, odcinek 3

Wyspa margarita - pogoda

Marzec

20

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Wenezueli na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem