flaga
Stolica
Caracas
Waluta
VEF
Powierzchnia
916,445 km2
Ludność
28,946,101

Artykuły

krajobraz kierunku
Caracas – co kryje stolica Wenezueli?Caracas to miasto o różnych obliczach – kolonialna zabudowa sąsiaduje tu z drapaczami chmur, a tuż obok nowoczesnego centrum odpocząć można we wspaniałych parkach, pełnych egzotycznych roślin i ptaków. Wizyta tutaj to również historia Wenezueli w pigułce - od czasów prekolumbijskich, przez okres kolonialny i walki o niepodległość, aż po fascynującą oraz pełną zwrotów współczesność. Czy warto jechać na wycieczkę do Caracas? Czy zwiedzanie stolicy Wenezueli jest bezpieczne? Zanim wyruszysz na wczasy do Wenezueli, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o Caracas w pigułce!
krajobraz kierunku
Co warto wiedzieć przed podróżą do Wenezueli?Ile znasz osób, które były w Wenezueli? To jeden z najbardziej egzotycznych wakacyjnych kierunków dostępnych z Polski. Do niedawna osiągalny wyłącznie dla nielicznych. Dzięki bezpośrednim przelotom Dreamlinerami LOT-u staje się coraz bliższy. Czas zatem pogłębić wiedzę o tym fascynującym kraju. Poznaj fakty i ciekawostki niezbędne przed podróżą do tego niesamowitego zakątka świata Latino!
krajobraz kierunku
Wenezuela - co warto zobaczyć? Rajskie atrakcje turystyczneRajska i piękna Wenezuela fascynuje dziewiczą przyrodą, karaibskimi plażami, indiańskimi wioskami oraz pełnymi kontrastów miastami. To kwintesencja Ameryki Południowej i miejsce, gdzie podczas wakacji można przeżyć prawdziwą przygodę życia! Co warto zwiedzić w Wenezueli, aby poznać wszystkie oblicza tego pełnego niespodzianek kraju?
krajobraz kierunku
Wyspa Margarita – zapraszamy do karaibskiego raju!Oto jedna z naszych nowości na sezon 2023/24. Przedsmak Egzotyki - Isla Margarita, czyli dumna i piękna Księżniczka Karaibów. Zachwyca swoją urodą, puszcza oko do przybyłych słonecznymi refleksami odbitymi w lazurowej toni wody oraz flirtuje z turystami swoim latynoskim urokiem. ¡Que guapa! Jak każda Latynoska próbuje skupić na sobie całą uwagę, ale wtedy… Na scenie pojawiają się jej mniejsze i równie urocze siostry, które również warto poznać. Wyspy Coche i Cubagua wraz z Margaritą tworzą wenezuelski stan Nueva Esparta i jeden z najpiękniejszych karaibskich archipelagów.

Polecane wycieczki