flaga
Stolica
Caracas
Waluta
VEF
Powierzchnia
916,445 km2
Ludność
28,946,101

Artykuły

krajobraz kierunku

Wakacje 2024 – te kierunki będą najpopularniejsze w tym roku!

Przeglądanie ofert, szukanie informacji o krajach, które warto odwiedzić, to tak naprawdę pierwszy krok na drodze do udanego urlopu. Przy wyborze miejsca na wakacje każdy z nas kieruje się innymi kryteriami. To, co przemawia do jednej grupy podróżnych, może nie być interesujące dla kogoś innego. Jedni marzą o tym, by spędzić wakacje 2024 na pięknej plaży, inni by odwiedzić interesujące miasto i poznać jego zabytki. Część osób tak planuje wyjazd, by połączyć wypoczynek na łonie natury ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji. Europa ma tak wiele fantastycznych krajów do zaoferowania, że każdy znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje.
krajobraz kierunku

Wenezuela – wodospady, rzeki, plaże i inne atrakcje przyrodnicze, które warto zobaczyć.

Wenezuela to jeden z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo krajów na świecie. Można tu znaleźć zarówno tropikalne lasy deszczowe Amazonii, imponujące masywy górskie Andów Wenezuelskich z niezwykłymi wodospadami, przepiękne wyspy z lazurową wodą i kolorowymi rafami koralowymi, jak i piaszczyste wydmy! Przyroda Wenezueli zachwyca nie tylko różnorodnością krajobrazów, ale również obfitością dzikich zwierząt, ptaków ryb i innych stworzeń morskich.
krajobraz kierunku

Caracas – co kryje stolica Wenezueli?

Caracas to miasto o różnych obliczach – kolonialna zabudowa sąsiaduje tu z drapaczami chmur, a tuż obok nowoczesnego centrum odpocząć można we wspaniałych parkach, pełnych egzotycznych roślin i ptaków. Wizyta tutaj to również historia Wenezueli w pigułce - od czasów prekolumbijskich, przez okres kolonialny i walki o niepodległość, aż po fascynującą oraz pełną zwrotów współczesność. Czy warto jechać na wycieczkę do Caracas? Czy zwiedzanie stolicy Wenezueli jest bezpieczne? Zanim wyruszysz na wczasy do Wenezueli, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o Caracas w pigułce!
krajobraz kierunku

Co warto wiedzieć przed podróżą do Wenezueli?

Ile znasz osób, które były w Wenezueli? To jeden z najbardziej egzotycznych wakacyjnych kierunków dostępnych z Polski. Do niedawna osiągalny wyłącznie dla nielicznych. Jednak teraz, dzięki bezpośrednim przelotom AIRBUSEM A330 z naszym biurem podróży, staje się coraz bliższy. Czas zatem pogłębić wiedzę o tym fascynującym kraju. Poznaj fakty i ciekawostki niezbędne przed podróżą do tego niesamowitego zakątka świata Latino!
krajobraz kierunku

Wenezuela - co warto zobaczyć? Rajskie atrakcje turystyczne

Rajska i piękna Wenezuela fascynuje dziewiczą przyrodą, karaibskimi plażami, indiańskimi wioskami oraz pełnymi kontrastów miastami. To kwintesencja Ameryki Południowej i miejsce, gdzie podczas wakacji można przeżyć prawdziwą przygodę życia! Co warto zwiedzić w Wenezueli, aby poznać wszystkie oblicza tego pełnego niespodzianek kraju?
krajobraz kierunku

Wyspa Margarita – zapraszamy do karaibskiego raju!

Oto jedna z naszych nowości na sezon 2023/24. Przedsmak Egzotyki - Isla Margarita, czyli dumna i piękna Księżniczka Karaibów. Zachwyca swoją urodą, puszcza oko do przybyłych słonecznymi refleksami odbitymi w lazurowej toni wody oraz flirtuje z turystami swoim latynoskim urokiem. ¡Que guapa! Jak każda Latynoska próbuje skupić na sobie całą uwagę, ale wtedy… Na scenie pojawiają się jej mniejsze i równie urocze siostry, które również warto poznać. Wyspy Coche i Cubagua wraz z Margaritą tworzą wenezuelski stan Nueva Esparta i jeden z najpiękniejszych karaibskich archipelagów.

Polecane wycieczki