Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Przelot i zaaklimatyzowanie na Wyspie Margarita

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Porlamar na Wyspie Margarita. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Kulinarne skarby Wenezueli: czekolada i rum

Po śniadaniu przejazd w okolicę latarni morskiej w Porlamar, by stamtąd wyruszyć łodzią w kierunku miasta Carupano, które uważane jest za bramę do Półwyspu Paria, a także jego serce (rejs trwać będzie ok. 3 godziny). Na miejscu odwiedzimy centrum produkcji czekolady i plantację kakao, jedną z najważniejszych w kraju. Wenezuela posiada bardzo dobre warunki geograficzne do uprawy kakaowca właściwego, z którego zbierane są nasiona Criollo (co z hiszpańskiego znaczy „lokalnego pochodzenia”). Kakao Criollo to bardzo wysokiej jakości oraz rzadka roślina, której największym producentem jest właśnie Wenezuela, chociaż jej zbiory nie są duże. Ponieważ Criollo stanowi tylko 3% światowego zbioru kakao, a na dodatek szacuje się, że ostatnich, czystych okazów tego drzewa pozostało tylko kilka sztuk, kakao to jest stosunkowo drogie. Nasiona Criollo mają lekko czerwonawy kolor, pozbawione są goryczy a ich smak to połączenie karmelu, orzechów, wanilii i tytoniu. Następnie przejazd do miejsca, gdzie produkowany jest najstarszy rum w całej Wenezueli. Na miejscu usłyszymy o procesie wytwarzania tego alkoholu. Obejrzymy uprawy trzciny cukrowej, posłuchamy o przeobrażeniu melasy w alkohol, a także dowiemy się kilku ciekawostek o dojrzewaniu tego trunku. Wszystkie informacje przekazywane będą przez wykwalifikowanych mistrzów rumu. Nie zabraknie również czasu na degustację alkoholu. Zakwaterowanie w hotelu oraz kolacja.

Dzień 3
Dzień 3

Od tajemnic jaskini Guacharo do kultury kawy w Wenezueli

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do jednej z najsłynniejszych jaskiń w całej Ameryce Południowej, odkrytej w 1799 roku przez niemieckiego badacza Aleksandra Von Humboldta - Jaskini Guacharo. Jaskinia bierze swą nazwę od ptaków ją zamieszkujących, również odkrytych i nazwanych przez Humboldta – guacharos, obecnie znane jako tłuszczaki. Ptaki te prowadzą nocny tryb życia, dni spędzając w jaskini. Chociaż mają specjalnie przystosowany wzrok do żerowania w nocy, są jednymi z nielicznych ptaków, o których wiadomo, że uzupełniają wzrok echolokacją w słabych warunkach oświetleniowych, wykorzystując w tym celu serię ostrych, słyszalnych kliknięć. Spacer po jaskini (ok. 1 km) odbywa się z przewodnikiem niosącym jedyne dozwolone źródło światła – lampę gazową. Następnie przejedziemy na plantację kawy. Zobaczymy jak pielęgnowane są krzewy kawowe, jak wygląda zbieranie ziaren, a także obróbka jednej z najlepszych wenezuelskich kaw. Na koniec zwiedzania udamy się do miejscowości Cumaná, która była pierwszym miastem na kontynencie amerykańskim założonym przez Hiszpanów w 1521 roku pod dowództwem Gonzalo de Ocampo. Jego nazwa, w języku jego mieszkańców, Cumanagotos, oznaczała połączenie morza i rzeki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 4
Dzień 4

Dzień wolny na odpoczynek i opcjonalne wycieczki fakultatywne

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek, korzystanie z infrastruktury hotelu i plażowanie. Dla chętnych zaproponujemy wycieczkę fakultatywną na Półwysep Araya (dodatkowo płatne - ok. 80 USD/os.). To region słynący z dziewiczych plaż, niezwykłych pustynnych terenów oraz najważniejszych salin w Wenezueli. Tutejsze krajobrazy nie mają sobie równych w żadnej innej części kraju! Oprócz natury zachwycą nas także forteca, zamek i lokalne rękodzieło. W cenie wycieczki wliczony również obiad na plaży. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
Dzień 5

W Krainie Piratów i Delfinów: Przygoda w Puerto de La Cruz

Po śniadaniu wyruszymy w drogę w kierunku Puerto de La Cruz. Po drodze zwiedzimy jedną z najważniejszych wenezuelskich fabryk produkujących cygara, z ponad dwustuletnią tradycją oraz zamek San Antonio de la Eminencia, z którego rozpościera się piękny widok na miasto. Jest to kolonialny zamek zbudowany w XVII wieku przez hiszpańską monarchię w Cumaná, aby chronić miasto przed ciągłymi najazdami piratów angielskich, francuskich i hiszpańskich. Następnie, dla chętnych i za dodatkową opłatą proponujemy wycieczkę do Parku Narodowego Mochima (wycieczka wodna, dodatkowo płatna ok. 110 USD/os). Podczas rejsu będziemy obserwować delfiny w naturalnym środowisku oraz podziwiać zachwycającą florę i faunę, jaskinie morskie oraz karaibskie krajobrazy. Lunch na plaży. W drodze powrotnej do Puerto La Cruz obejrzymy luksusowe wille z jachtami, ozdabiające miasto. Dla osób niekorzystających z tej wycieczki dodatkowej, transfer bezpośrednio do hotelu w Puerto La Cruz, zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny na spacer promenadą Colon, gdzie można podziwiać bulwar nad brzegiem Morza Karaibskiego.

Dzień 6
Dzień 6

Rejs na Margaritę

Śniadanie, transfer do przystani nadmorskiej, skąd wyruszymy promem w rejs powrotny na wyspę Margaritę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Wypoczynek na Margaricie i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

Dzień wolny na odpoczynek na Margaricie. Dla chętnych całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Canaima (dodatkowo płatne – ok. 780 USD/os. + 40 USD/os. wstęp do Parku Narodowego). Wpisany w 1994 roku na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Canaima to miejsce, którego nie można ominąć podczas pobytu w Wenezueli. Ukryty w samym sercu dżungli obszar to jedno z najbardziej dzikich miejsc na naszej planecie. To właśnie tutaj brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle umiejscowił akcję swojej kultowej powieści „Zaginiony świat”. Porośnięte pierwotnym, tropikalnym lasem góry stołowe tepui stanowią jedną z najstarszych formacji geologicznych na Ziemi - liczą sobie aż 1,5 miliarda lat! Do niedostępnej Canaimy nie da się dotrzeć drogą lądową. Wylądujemy na malutkim lotnisku w samym środku dżungli, obok imponującej laguny Canaima, której okolice zamieszkują Indianie Pemon. Tam czeka nas niesamowita wycieczka łodzią wzdłuż czterech wodospadów - Hacha, Wadaima, Golondrina i Ucaima - i przejście pod jednym z nich. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z najwyższym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, czyli 16 razy wyższy od Niagary). Dla chętnych możliwość zobaczenia wodospadu z bliska podczas lotu helikopterem nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 690 USD/os. min. 5 os.) lub lotu awionetką nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 300 USD/os. min. 10 os.).

Dzień 8

Koniec objazdu i rozpoczęcie indywidualnego wypoczynku

Po śniadaniu wykwaterowanie.
- Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Porlamar. Wylot do Polski.
- Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- W okresie świąteczno-sylwestrowym część obiektów może pozostawać nieczynna – zostaną wtedy zaproponowane alternatywne atrakcje
- Wstęp do fabryki tytoniu dozwolony wyłącznie dla osób pełnoletnich

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/*** klasy turystycznej również tzw. lodge, hacjendy.
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z destynacji.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brak danych paszportowych może skutkować nie wpuszczeniem pasażerów na pokład samolotu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 160 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.


 

Inne

Poniżej znajdą Państwo listę wskazówek i rzeczy, które należy ze sobą koniecznie zabrać i tych, które polecamy mieć przy sobie:
1. Paszport (zalecane jest zabranie również kserokopii paszportu)
2. Należy zabrać ze sobą gotówkę w dolarach amerykańskich. Akceptowane są nieuszkodzone banknoty o jak najmniejszym nominale (1, 2, 5, 10 i 20 USD)
3. Lekkie długie spodnie i zakryte obuwie (wymagane podczas wizyty na plantacji kakao i w destylarni rumu – osoby nieposiadające długich spodni będą musiały je wypożyczyć za dodatkową opłatą)
4. Okulary przeciwsłoneczne, chusta/szal do ochrony karku, czapka
5. Lekka kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna
6. Lekka, przewiewna koszula/bluzka bawełniana z długim rękawem
7. Bluza lub kurtka na przeloty i przejazdy autobusem (klimatyzacja)
8. Obuwie, które może się zmoczyć (typu sandały trekkingowe lub plastikowe) oraz skarpetki (obowiązkowe na wycieczkę do Canaimy)
9. Krem z wysokim filtrem UV
10. Repelent – środek przeciw komarom i insektom z DEET
12. Lekki ręcznik szybkoschnący, strój kąpielowy
13. Torba lub mała saszetka, którą można umieścić pod ubraniem aby odpowiednio zabezpieczyć dokumenty i pieniądze zwłaszcza w czasie zwiedzania miast
15. Zalecana wodoodporna torba lub plecak.
16. Opcjonalnie okulary do pływania lub maska
17. Nawilżane chusteczki lub papier toaletowy
18. Osobom cierpiącym na chorobę morską polecamy zabranie leków na chorobę lokomocyjną
19. Jeśli chcieliby Państwo zabrać jakieś prezenty dla lokalnej ludności, to pozwolimy sobie zasugerować ubrania, buty, artykuły szkolne, kredki, ołówki, papier do rysowania dla dzieci lub lekarstwa, przede wszystkim paracetamol i środki przeciwbiegunkowe

Waluta:
W Wenezueli oficjalną walutą jest bolivar, wszędzie można jednak płacić w USD banknotami o małych nominałach. Koniecznie należy ze sobą zabrać gotówkę w USD (banknoty poniżej 50 USD). Płatności kartami są akceptowane w ograniczonym zakresie. Bankomaty są niedostępne.

Gniazdka:
Dwa cienkie płaskie bolce. Zaleca się zakupić uniwersalny adapter, na miejscu jego nabycie jest utrudnione.
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
Rum, kawa, czekolada
1 / 13

5.2/6 (43 opinie)

Rum, kawa, czekolada

Za osobę6 259
Razem
12 517 zł
Zaliczka 10% 1 250 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 160 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.


 

Atuty oferty

Największa jaskinia w Wenezueli • plantacje kawy i kakao • degustacja rumu i cygar • Cumaná - najstarsze miasto założone przez hiszpanów • dla chętnych: wycieczka wodna po Parku Narodowym Mochima • Margarita - perła Karaibów • odpoczynek na najpiękniejszych plażach wyspy • dla chętnych: Park Narodowy Canaima i najwyższy wodospad na świecie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (10 opinii)
Paradise Oasis
Wenezuela: Wyspa Margarita
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (87 opinii)
Costa Caribe Beach Hotel & Resort
Wenezuela: Wyspa Margarita
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (59 opinii)
Hesperia Playa el Agua
Wenezuela: Wyspa Margarita
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (15 opinii)
Hesperia Isla Margarita
Wenezuela: Wyspa Margarita

Opinie

Intensywność programu
4.5
Pilot
5.2
Program wycieczki
4.8
Transport
5.1
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Iwona, Łódź 05.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Było super

Objazd na 5, pilotka Ania stanęła na wysokości zadania. Wenezuela to piękny kraj. Największe wrażenie na mnie zrobił park Canaima, warto odwiedzić. Wypoczynek w Hotelu Sunsole Ecoland, godny polecenia, chociaż po angielsku się nie dogadasz, mają translaotory i radzą sobie.
Pokaż więcej opinii (42)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem