Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na min. 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Toronto (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności granicznych przejazd do hotelu w okolicy Toronto/Mississagua, zakwaterowanie i nocleg. W zależności od godziny przylotu w tym dniu możliwy fakultet – wjazd na wieżę CN Tower. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Toronto - stolicy prowincji Ontario. Zobaczymy dworzec kolejowy Union Station, następnie spacerując obok monumentalnych wieżowców z lat 20. i 70. XX w. dojdziemy na plac Nathana Phillipsa ze starym i nowym Ratuszem. Zerkniemy także na plac Yonge-Dundas – odpowiedź Toronto na nowojorski Times Square. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Halifax, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Peggy's Cove. Ta niewielka miejscowość jest jednym z najchętniej fotografowanych miejsc spośród atlantyckich prowincji Kanady – garść kolorowych drewnianych domów zbudowanych na nadmorskich granitowych głazach oraz zachwycająca w swojej surowości latarnia morska na kamienistym cyplu, to kwintesencja piękna tej części kraju. Kolejno przejedziemy do Mahone Bay, czarującego miasteczka o wiktoriańskiej architekturze. Zwiedzimy także pobliski Lunenburg - jeden z dwóch zespołów staromiejskich w Ameryce Północnej wpisanych na listę UNESCO. To jedno z najlepiej zachowanych na tym kontynencie brytyjskich miast kolonialnych, pełne XVIII-wiecznego uroku, gdzie życie toczy się sennie skupione wokół portu. Odbędziemy spacer kameralnymi uliczkami pełnymi sklepów i restauracji serwujących owoce morza, mijając takie obiekty jak Akademia Lunenburska, zespół domów Fresco, czy anglikański kościół św. Jana. Następnie powrót do Halifax, gdzie zwiedzimy najstarszy działający w Ameryce Północnej browar, w którym poznamy nie tylko sposoby warzenia jednego z najpopularniejszych kanadyjskich piw, ale przede wszystkim doświadczymy prawdziwej, nieco staroświeckiej atmosfery miasta. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 260 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Halifax. Zatrzymamy się przy Cytadeli, potężnej budowli w kształcie gwiazdy, spod której rozpościera się widok na centrum. Następnie przejdziemy w kwartał znany jako Historic Properties – najstarsze w kraju pieczołowicie odrestaurowane nabrzeżne magazyny, mieszczące obecnie wyszukane butiki, restauracje i kawiarnie. Zwiedzimy tu także Maritime Museum od the Atlantic, doskonale odzwierciedlające nadmorski charakter miasta. Pośród niezliczonych eksponatów opowiadających o historii Nowej Szkocji największe zainteresowanie budzi kolekcja poświęcona Titanicowi. Po czasie wolnym wyruszymy ku Wyspie Księcia Edwarda, zatrzymując się na cmentarzu Fairview, na którym pochowanych jest ponad 100 pasażerów tego najbardziej znanego statku pasażerskiego świata. Odwiedzimy także klify Joggins – wpisane na listę UNESCO arcydzieło przyrody, wyrzeźbione pływami Zatoki Fundy. Klify uchodzą za trójwymiarową encyklopedię geologii, prezentującą choćby ślady prastarych zwierząt i lasów tropikalnych z okresu karbonu. Po wizycie przy klifach przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Moncton. (Trasa ok 330 km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy jedną z największych atrakcji prowincji Nowy Brunszwik – pomnik przyrody Hopewell Rocks nad Zatoką Fundy. To jedno z bardziej niezwykłych miejsc, gdzie można zaobserwować największe pływy morskie na świecie: różnica poziomu wód między przypływem a odpływem sięga ok 12 m, co odpowiada czteropiętrowemu budynkowi! Odbędziemy spacer pośród dziewiczych lasów mieszanych do wybrzeża zatoki, gdzie wznoszą się kilkunastometrowej wysokości pionowe skały. W czasie odpływu można tam chodzić po dnie oceanu, podziwiając wysokie skały rzeźbione falami morskimi. Następnie przejedziemy 13-kilometrowym Mostem Konfederacji na Wyspę Księcia Edwarda. Naszym celem będzie Cavendish, w którym będziemy mieli okazję przenieść się w czasy dzieciństwa, składając wizytę Ani z Zielonego Wzgórza. Bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery ma w tym miasteczku swoje muzeum, będące XIX-wieczną posiadłością doskonale odzwierciedlającą otoczenie niesfornej Ani. Po południu wyruszymy ku Charlottetown - stolicy wyspy, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Charlottetown. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy na południowy kraniec Wyspy Księcia Edwarda, do portu w Woodland Islands. Po przeprawie promowej znajdziemy się z powrotem w Nowej Szkocji, tym razem jednak skierujemy się do Chéticamp – wioski rybackiej malowniczo położonej na terenie Parku Narodowego Cape Breton Highlands. Miejscowość stanowi największy w prowincji ośrodek francuskojęzycznej kultury akadiańskiej. Możliwość odbycia rejsu po Zatoce Św. Wawrzyńca, w którego czasie łatwo będzie zaobserwować stada grindwali, płetwali, humbaków czy delfinów (atrakcja płatna dodatkowo ok. 95 CAD; alternatywę stanowi wizyta w lokalnym Muzeum Akadiańskim). Wieczorem przejazd do Sydney. Następnie przejazd do portu, nocny rejs na Nową Funlandię. (Trasa ok. 540 km)

Dzień 7

Po przybiciu do Channel-Port aux Basques przejedziemy zachodnim wybrzeżem wyspy do jednej z największych atrakcji wschodniej Kanady – Parku Narodowego Gros Morne. Wpisany na listę UNESCO park chroni obszar porażająco pięknej, surowej przyrody Północy i wciąż kultywowanych tradycji Nowej Funlandii. Park znajduje się w górach Long Range, przedłużeniu łańcucha Appalachów biegnącego wzdłuż Atlantyku aż po odległy stan Georgia i słynie z lodowców, fiordów, wodospadów i spektakularnych przepaści. Udamy się w kilkukilometrowy trekking po księżycowych krajobrazach obszaru Tablelands (stopień trudności łatwy/umiarkowany). Przejazd do hotelu na terenie Gros Morne, zakwaterowanie. Dla chętnych rejs o zachodzie słońca po zatoce Bonne Bay, w czasie którego będzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy zachodniej Nowej Funlandii przy dźwiękach lokalnej muzyki, smakując tradycyjnych przysmaków lokalnej kuchni (płatne dodatkowo ok. 65 CAD, rejsy odbywają się sezonowo). (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować wizytę w Parku Narodowym Gros Morne. Zatrzymamy się w kilku punktach na zdjęcia, np. przy położonej na skarpie nad Zatoką Św. Wawrzyńca latarni morskiej Lobster Cove Head, czy niezwykłym skalistym cyplu Green Point. Następnie udamy się na około 3-kilometrowy spacer do jednego z licznych na Nowej Funlandii fiordów, Western Brooke Pond. Odbędziemy tam rejs, podziwiając od strony wody pionowe skały łączące ciemno-turkusowe wody ze stalowym nowofundlandzkim niebem. Po wizycie w Parku Narodowym przejedziemy w głąb wyspy, podziwiając po drodze niezwykłe krajobrazy. Nocleg w hotelu w okolicy Gander. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Twillingate, nowofundlandzkiej wioski położonej nad Oceanem Atlantyckim. Zobaczymy tam charakterystyczne dla północy Kanady kolorowe drewniane domy, poszarpaną linię brzegową, ale przede wszystkim górę lodową „przycumowaną” nieopodal wsi. Na co dzień wody zatoki zamieszkują foki grenlandzkie i licznie gatunki ptaków morskich. Następnie przejedziemy przez Park Narodowy Terra Nova do Clarenville. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w kierunku stolicy prowincji Nowa Funlandia i Labrador - St. John's. Będąc jednym z najstarszych miast kontynentu, przez ponad pięćset lat zapewniało ono schronienie statkom na północnym Atlantyku. Dziś słynie z ulic zabudowanych kolorowymi rzędami domów „jellybeans” i zaskakująco prężnym życiem kulturalno-rozrywkowym. Zobaczymy Signal Hill, pierwotnie służące jako element obronny miasta, później latarnia morska, aż wreszcie w 1900 r. miejsce przeprowadzenia pierwszego transatlantyckiego połączenia radiowego. W centrum zobaczymy zabytkowe ulice pełne kościołów różnych wyznań, przejedziemy także na Cape Spear pod latarnię morską, będącą najdalej na wschód wysuniętym skrawkiem Ameryki Północnej. Późnym popołudniem/wieczorem przejazd na lotnisko i przelot do Toronto. Zakwaterowanie w okolicy Niagara Falls (możliwy przyjazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych). (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu i wykwaterowaniu odbędziemy spacer przy wodospadach Niagara, a następnie popłyniemy statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Później wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej, czego śladem jest jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami, a po południu przejazd na lotnisko w Toronto i wylot do Polski (możliwa przesiadka). (Trasa ok. 180 km)

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu!




  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.



  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.



  • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.



  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.



  • Do gniazdek niezbędne są adaptery.


  • Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolar kanadyjski (CAD) - płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie – zwykle położone poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Toronto/Mississagua – 1, Halifax – 2, Montcon – 1, Charlottetown – 1, rejon Gros Morne – 1, Gander - 1, Clarenville – 1, Niagara Falls – 1)

Wizy

  • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp
  • Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Toronto do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: z Toronto do Halifax i z St. John's do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 395 CAD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Sekrety zielonych wzgórz

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sekrety zielonych wzgórz
Galeria (6)
Sekrety zielonych wzgórz
Sekrety zielonych wzgórz
Sekrety zielonych wzgórz
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Toronto do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: z Toronto do Halifax i z St. John's do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 395 CAD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem