Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Cancun i zakwaterowanie w hotelu.

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Od Chichen Itza do Izamal: odkrywanie historii Majów.

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 28 USD/os) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - cenota. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do miasteczka Izamal, pomalowanego w całości na żółto-biało celem upamiętnienia pielgrzymki papieża Jana Pawła II do tego miejsca. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 3

Merida i Celestun: pomiędzy kolonialnymi kamienicami a dziką przyrodą.

Po śniadaniu spacer po historycznym centrum Meridy. Kolonialne kamienice, charakterystyczny dla Nowego Świata układ urbanistyczny, potężna katedra i główny plac zocalo. Dodatkowo zapraszamy na przejażdżkę dorożkami po Paseo de Montejo, czyli głównej ulicy paradowej, wzdłuż której znajdują się kolonialne pałace baronów sizalowych. Następnie czas wolny w historycznym centrum. Chętnych (ok. 70 USD/os.) zapraszamy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów (zwiedzanie w formie rejsu). Następnie wizyta w wiosce rybackiej Celestun i chwila wolnego na plaży oraz możliwość skosztowania lokalnych owoców morza . Powrót do hotelu w Meridzie. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Tajemnice produkcji sizalu i tradycje pochówku w Meksyku.

Po śniadaniu wizyta na terenie hacjendy, gdzie do czasów współczesnych produkuje się sizal. Przedstawiony będzie cały proces produkcji – od pozyskiwania włókna, przez suszenie, maszynowy proces splatania włókien po gotowy produkt. Następnie wizyta w wiosce Becal, gdzie wyplata się kapelusze panama oraz zwiedzanie osady Pomuch, która słynie z niezwykłych tradycji pochówku. Przejedziemy również przez osady zamieszkałe przez Menonitów. Kolacja i nocleg w Uxmal lub Merida. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5
Dzień 5

Odkrywanie tajemnic Majów: Uxmal i muzeum kakao.

Po śniadaniu zwiedzanie strefy archeologicznej Uxmal, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora, Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek – wszystkie one charakteryzują się unikalnym stylem architektonicznym. Następnie wizyta w muzeum kakao, które opisuje proces powstawania tego świętego napoju Majów oraz degustacja pitnej czekolady wzmocnionej lokalnymi przyprawami! Przejazd nad Morze Karaibskie, w okolice miejscowości wypoczynkowej Mahahual. Kolacja i nocleg w hotelu w Mahahual. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 6
Dzień 6

Rejs po Lagunie Siedmiu Kolorów w Bacalar.

Po śniadaniu wyjazd w stronę Bacalar, położonego nad jeziorem zwanym Laguną Siedmiu Kolorów. W trakcie rejsu poznamy historię piratów najeżdżających te tereny, będziemy podziwiać bogatą florę regionu oraz będzie możliwość zanurzenia się w krystalicznej wodzie laguny. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Nocleg i kolacja w Mahahual. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 7
Dzień 7

Wypoczynek na plażach wybrzeża Morza Karaibskiego i odkrywanie historii Majów.

Dzień wolny na wypoczynek na śnieżnobiałych plażach wybrzeża Morza Karaibskiego. Nocleg i kolacja w hotelu w Mahahual.

Dzień 8

Riwiera Maya: na pożegnanie z Meksykiem.

Po śniadaniu (możliwe w formie pakietu) przejazd wzdłuż Riwiery Maya. W zależności od godziny lotu, wizyta w centrum Tulum oraz spacer po lokalnych targach. Transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni). Dla Klientów zostających na wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Dzień 9

Powrót do domu.

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Zajmuje się tym lokalny przewodnik – pilot tłumaczy z hiszpańskiego lub angielskiego na polski.
- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
 - Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W pojedynczych, uzasadnionych programach lub sytuacją przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu na niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Prosimy zabrać wygodne obuwie (część zwiedzania odbywa się po nierównym terenie) ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Cena wycieczki do Belize nie zawiera obowiązkowej opłaty wjazdowej (około 40 USD) na teren Meksyku. Opłata ta jest pobierana od osób, które wylatują z kraju później niż 7 dni od daty stempla wjazdowego w paszporcie. Osoby, które nie przedłużają pobytu po objeździe, takiej opłaty nie wnoszą. Szczegóły przekaże pilot wycieczki.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Napięcie w gniazdkach w Meksyku to 110V. Z tego powodu nie działają polskie suszarki, grzałki, które są dostosowane do napięcia 220V. Gniazdka są typu A lub B (takie jak w USA). Prosimy zabrać ze sobą adapter.
- Pilot wycieczki będzie starał się zorganizować program zwiedzania w taki sposób, żeby znaleźć czas wolny na lunch (we własnym zakresie).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu) , transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 320 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie imprezy, wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya, wydatków osobistych oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wstępne muszą posiadać dane Klientów – jest to konieczne do założenia rezerwacji w hotelu pobytowym. Brak danych może skutkować odrzuceniem rezerwacji przez hotel.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Przelot:

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Meksyku trwa od 01.11 do 31.03

Informujemy, że okresowo plaże w Cancun i na Riviera Maya mogą być dotknięte zwiększonym napływem wodorostów. Ich występowanie w tym regionie jest zjawiskiem naturalnym, a jego nasilenie może się zmieniać w zależności od warunków pogodowych czy prądów morskich. W związku z tym, ze względów bezpieczeństwa, sporty wodne mogą być okresowo niedostępne.

Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
Siedem cudów Jukatanu
1 / 11

5.3/6 (44 opinie)

Siedem cudów Jukatanu

Za osobę7 500
Razem
15 001 zł
Zaliczka 10% 1 500 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu) , transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 320 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie imprezy, wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya, wydatków osobistych oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wstępne muszą posiadać dane Klientów – jest to konieczne do założenia rezerwacji w hotelu pobytowym. Brak danych może skutkować odrzuceniem rezerwacji przez hotel.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Historia Majów na Jukatanie: majestatyczne Chichen Itza i Uxmal • kolonialne dziedzictwo: Merida i Campeche• Żółte miasteczko Izamal • Typowa meksykańska hacjenda • Muzeum kakao • lokalne bazary • plaże Morza Karaibskiego • Możliwe przedłużenie o pobyt na Riviera Maya lub w Cancun.
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (12 opinii)
Imperial Laguna by Faranda
Meksyk: Cancun
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (36 opinii)
Catalonia Yucatan Beach
Meksyk: Riviera Maya
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (25 opinii)
Dos Playas Beach House by Faranda
Meksyk: Cancun - Riviera Maya
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (132 opinie)
Bluebay Grand Esmeralda
Meksyk: Riviera Maya

Opinie

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.7
Wyżywienie
3.8
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

JULIA, --- 02.05.2022

Mega

Super wycieczka, sprawna organizacja, doskonały pilot. Naprawdę polecam.
Pokaż więcej opinii (43)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem