Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Singapuru

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (możliwa przesiadka). Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot i aklimatyzacja w Singapurze

Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3
Dzień 3

Magiczny Singapur: od kolonialnej przeszłości do nowoczesności

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych  przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 55 USD). Nocleg w Singapurze. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 4
Dzień 4

Malakka: skrzyżowanie kultur na malezyjskim szlaku przypraw

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku  Malakki. Po drodze przekroczymy granicę singapursko – malezyjską (zmiana autokaru). W Malacce Odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, ulicę Jonker oraz „Czerwony Skwer” z ratuszem z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys). Następnie zobaczymy Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej. Po drodze obejrzymy jeszcze replikę Flor de la Mar - portugalskiego statku, który zatonął w tym rejonie na początku XVI wieku wraz z cennym ładunkiem złota. Na zakończenie wejdziemy na Wzgórze Świętego Pawła, skąd rozpościera się panorama okolicy. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania będzie przejazd kolorowymi rikszami. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 5
Dzień 5

Putrajaya i Kuala Lumpur: spotkanie przyszłości z teraźniejszością

Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 160 km). Dla chętnych kolacja z programem artystycznym płatna dodatkowo ok.55 USD.

Dzień 6
Dzień 6

Zwiedzanie Kuala Lumpur: nowoczesność i tradycja

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Poznawanie stolicy Malezji rozpoczniemy przejazdem na Plac Niepodległości, gdzie odwiedzimy Galerię KL i zobaczymy z zewnątrz miedzy innymi budynek Sultana Adbula Samada. Ten charakterystyczny gmach mieścił niegdyś urzędy administracji kolonialnej. Zobaczymy też z zewnątrz Pałac Królewski i postmodernistyczny Meczet Narodowy oraz hinduską świątynię Sri Maha Mariamman. Udamy się też do fabryki batiku, gdzie będzie możliwość poznania tej unikatowej malajskiej metody barwienia tkanin i nabycia wyrobów z batiku. Po południu przejedziemy do jaskiń Batu, które są miejscem kultu hinduistycznego. Można tu podziwiać wapienne formacje i obserwować wiernych w trakcie modlitw. Na zakończenie odwiedzimy najbardziej rozpoznawalny drapacz chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniacze wieże mieszczące centrum handlowo biznesowe (wjazd na górę w cenie wycieczki). W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Podróż do serca dzungli w Parku Narodowym Taman Negara

Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy ośrodek opieki dla słoni i zatrzymamy się na obiad. Wieczorem, już po przyjeździe do Taman Negara, weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220 km).
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara zalecamy przewiewne ubranie (długie spodnie i długie rękawy), sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 8
Dzień 8

Teresek i Lata Berkoh: trekking i kąpiel w dzikim basenie

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekkingowa do wzgórza Teresek, skąd  przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik zapozna nas z ciekawostkami i atrakcjami parku. Po obiedzie udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie parku.

Dzień 9
Dzień 9

Góry Cameron: oaza herbaty i egzotycznej przyrody w Malezji

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, a  następnie wyruszymy na około dwugodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: np.dzikie bawoły. Następnie autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (wzniesienia do 1500 m.n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na obiad. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować miejscowych  smakołyków. Udamy się również do pobliskiej farmy motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100 km).
Uwaga! Wieczorami temperatura może spaść do ok. 15°C więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10
Dzień 10

Podróż z Gór Cameron do Bali

Po śniadaniu wykwaterowanie. Z Gór Camerona przejedziemy do Kuala Lumpur, skąd wylecimy na Bali. Zakwaterowanie i nocleg w wybranym hotelu wypoczynkowym.

Dzień 11 - 13

Zasłużony odpoczynek na Bali oraz opcjonalne wycieczki

Możliwość korzystania z całodniowych wycieczek opcjonalnych ukazujących piękno kultury i natury rajskiej wyspy Bali np.: Z dala od utartych ścieżek na zielone stoki w wulkany Batur (ok. 85 USD), Pocztówka z Bali obejmująca Las małp, fantastyczną świątynię na skale Tanah Lot (ok. 85 USD) albo Wodne Bali łączące słynne balijskie wodospady z fotogenicznymu pałacami dawnych radzów (93 usd)

Dzień 14

Powrót do domu: lot z Singapuru do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Następnie wylot do Polski (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Dzień 15

Powrót do Polski: Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja i bar

Zakwaterowanie

Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Wizy

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Polski.

UWAGA! Przywrócono obowiązek wizowy do Indonezji dla obywateli polskich, za wizę należy zapłacić gotówką na lotnisku na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

Wszystkie niformacje dotyczące aktualnych przepisów wjazdowych, wymaganych aplikacji i dokumentów znajdują się na stronie www.r.pl/wytyczne

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie oraz paszportami tymczasowymi zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Wszyscy podróżujący przybywający do Malezji muszą wypełnić obowiązkową malezyjską cyfrową kartę przyjazdu (MDAC). Link do wypełnienia MDAC : https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main Formularz można wypełnić na 48 h przed wylotem

Od 72 godzin przed przybyciem do Singapuru należy wypełnić online kartę przylotu (deklaracja wjazdowa) do Singapuru, tzw. SG Arrival Card (SGAC) https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

Informujemy, że na wyspie Bali obowiązuje podatek turystyczny w wysokości 150 000 IDR ( ok 40zł) od osoby.
Podatek należy opłacić jeszcze przed przylotem na Bali.
Można będzie zrobić to na tydzien przed wylotem na stronie https://lovebali.baliprov.go.id/ bądź przez aplikację Love Bali.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.
 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Singapur – Warszawa, opłaty lotniskowe (bezpośrednio lub z przesiadką), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Kuala Lumpur-Denpasar i Denpasar-Singapur, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.
Paszport musi być biometryczny i ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.


Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:
1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.
2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.
3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:
- 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,
lub:
- 2 litry wina + 1 litr piwa,
lub
- 1 litr wina + 2 litry piwa.
4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.
5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy (z przelotem do Singapuru)

5.2/6 (18 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy (z przelotem do Singapuru)
Galeria (16)
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy (z przelotem do Singapuru)
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy (z przelotem do Singapuru)
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy (z przelotem do Singapuru)
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Singapur • Kuala Lumpur • fascynujący pierwotny las deszczowy w Taman Negara • tygiel kulturowy Malakki • Góry Camerona - piekne krajobrazy i plantacje herbaty • wypoczynek na Bali
Długość lotu

18 godz. 15 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Singapur – Warszawa, opłaty lotniskowe (bezpośrednio lub z przesiadką), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Kuala Lumpur-Denpasar i Denpasar-Singapur, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (78 opinii)
Wina Holiday
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (14 opinii)
Mercure Sanur
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (26 opinii)
Nikko Bali Benoa Beach
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (37 opinii)
Anvaya Beach Resort
Indonezja: Bali

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Wina Holiday
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.3
Transport
5.3
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

MARZENA 09.11.2023
Termin pobytu: październik 2023

Wyjazd wspaniały

Bardzo polecam wyjazd! Organizacja na wysokim poziome, wszystko poukładane! Same wisienki zwiedzone! Hotele bardzo ładne i w centrum, blisko aby samemu dodatkowo pozwiedzać! Pani Pilot Rewelacyjna! Każdy chciałby Panią Małgosię zabrać we wszystkie kolejne wyprawy życiowe! Jedzenie smaczne! Widoki niezapomniane!

6.0/6

Ja 12.08.2019

Program, organizacja, przewodnik - 100% satysfakcji!

Program, organizacja, przewodnik spełni oczekiwania najbardziej wymagających. Bogaty program obejmuje światowej sławy metropolie (Singapur, Kuala Lumpur), ale i przepiękne perełki przyrodnicze (Taman Negara, Cameron Highlands), daje możliwość spełnienia się osobom aktywnym i ciekawym świata - w tym, w ramach wolego do zagospodarowania czasu (trekking na wulkan, sporty wodne, wyprawa na pobliskie wyspy czy do wodospadów, tętniące nocnym życiem miejsca). Ogólna, duża satysfakcja z wyjazdu nie była by możliwa bez jeszcze jednego istotnego aspektu - jego bardzo dobrej organizacji i przede wszystkim - osoby opiekuna - Asiu - baaaaardzo duże podziękowania - dla Ciebie i lokalnych przewodników! Polecam!
Pokaż więcej opinii (16)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem