Skandynawskie Korony

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Sztokholm – stolica na wyspach * Muzeum Vasa * polkagris – tradycyjne szwedzkie słodycze * nadmorskie miasto – Goteborg * uniwersytecka Uppsala * malownicza Kopenhaga i pomnik Małej Syrenki

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski (wg rozkładu Europa Zachodnia). Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 22:00-23:00 (rejs trwa ok. 8 godzin). Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym. (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km)

Dzień 2

Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd do położonej na 33 wyspach Karlskrony. Wjazd na punkt widokowy Bryggareberget skąd będziemy podziwiać panoramę miasta i archipelag, a potem spacer po starym mieście. Przejazd do miasta Kalmar, w którym w 1397 roku podpisano Unię Kalmarską jednoczącą ze sobą na kilka stuleci Danię, Szwecję i Norwegię. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy monumentalną barokową katedrę, dawne Stare Miasto i położony na wyspie renesansowy Zamek Kalmarski (z zewnątrz).  Przejazd w kierunku Linkoping, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 510 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe); hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Scandic, zwykle położone poza centrum miasta.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***/****

Promy:
Na trasie Świnoujście - Ystad: kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Wyżywienie: śniadanie.
Na trasie Gedser-Rostock: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście- - Ystad (kabiny 4-osobowe) i Gedser-Rostock (bez kabin), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (5), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, rejsów, systemu tour guide – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania to 800 SEK i 60 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Cena nie zawiera również posiłków i innych wydatków osobistych.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.