Nuwara Eliya

Świątynia Jetvanaramaya

Świątynia Zęba, Kandy

Park Narodowy Yala

Pole herbaty

Skalna Forteca Sigrija

Colombo

Mihintale

Dambulla

Pomnik Buddhy, Kekirawa

Galle

Polonnaruwa

Sigriya

Anuradhapura

Sri Lanka Łza z policzka Indii - Lato

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.1 /6 ( 23 opinii )
Wycieczka samolotem
Sri Lanka - Łza z policzka Indii - 14 dni • buddyjskie ośrodki kultu - Anuradhapura i Mihintale • Pinnawala - sierociniec dla słoni • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • Świątynia Zęba w Kandy z relikwią Zęba Buddy • plantacje herbaty • równiny Hortona i Park Narodowy Yala - dla miłośników natury

Terminy i ceny wycieczki 15

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przelot do Colombo liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, świątynię hinduistyczną, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przejazd do hotelu w ok. Colombo, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Część objazdowa
Hotele o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. 8 rozpoczętych dób hotelowych.
Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, telefon, często minibar (konsumpcja za opłatą) i TV.
Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetów.

Część pobytowa

Hotel o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (możliwość dopłaty do 4**** lub 5***** w ocenie organizatora). 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu położonym na zachodnim wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Przykładowe hotele: Club Palm Bay, Koggala Beach ***, The Palms, Tangerine Beach ****, Blue Water, Citrus Waskaduwa *****.
Pokoje: klimatyzowane, wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, suszarkę do włosów, TV, telefon, sejf, minibar (konsumpcja za opłatą). W większości pokoi balkon lub taras.
Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz basen.
Wyżywienie: All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne w restauracji i w barach w godzinach ich otwarcia.
Kategoria lokalna:
Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki i lokalnym agencjom turystycznym.
Wizy
Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora podczas części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w hotelach o standardzie odpowiadającym 3 *** w ocenie organizatora (3 rozpoczęte doby hotelowe) - z możliwością dopłaty do 4**** lub 5***** w ocenie organizatora w części pobytowej, transfery klimatyzowanym autokarem, śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas części pobytowej, opiekę polskiego pilota-rezydenta i miejscowych przewodników anglojęzycznych, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 295 USD/os. (płatny pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz wizy lankijskiej. Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski ok. 40 USD/os, wioska lankijska ok. 40 USD/os.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 10.09.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sri-lanka-lza-z-policzka-indii-lato/zakwaterowanie-sll
Szczepienia Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Sri Lance! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon