Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Colombo: początek przygody na Sri Lance

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przelot do Colombo liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Dzień 2

Kolory i kontrasty Colombo: początek podróży po Sri Lance

Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, świątynię hinduistyczną, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przejazd do hotelu w ok. Colombo, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3
Dzień 3

Spotkanie ze słoniami i tajemnice buddyjskich świątyń na Sri Lance

Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Następnie przejazd do 5-ciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się liczne posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w. p.n.e. Przejazd do hotelu w ok. Dambulla/Sigiriya/Habarana. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 4
Dzień 4

Tajemnice dawnej Sri Lanki: Anuradhapura i Mihintale

Po śniadaniu udamy się w kierunku Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e. Po drodze odwiedzimy kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, do którego droga wiedzie po 1840 granitowych schodach. Schody te pokonuje się w kilku fragmentach, z których każdy prowadzi do innej świątyni (Kantaka Cetija, Dagoba Ambasthala, Dagoba Drzewa Mangowego i wiele innych). Następnie kontynuujemy podróż do Anuradhapury. Zwiedzimy tam skalną świątynię Isurumuniya (III w. p.n.e.) z posągiem siedzącego Buddy, która słynie z pięknych rzeźb w skale. Zobaczymy także święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu figowca, pod którym Budda doznał oświecenia oraz liczne świątynie (m.in. Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości), dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jako relaks po długim dniu proponujemy skorzystanie z wycieczki lokalnej – masaż ayurwedyjski (płatny dodatkowo). Powrót do hotelu w ok. Dambulla/Sigiriya/Habarana, obiadokolacja. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 5
Dzień 5

Szlakiem antycznej Sri Lanki: od Sigiriyi do Polonnaruwy

Po śniadaniu przejazd do Skalnej Fortecy Sigiriya - siedziby królewskiej z V w. n.e. zbudowanej na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice, znajdujące się na ścianach skalnej jaskini. W czasie lunchu możliwość skorzystania z wycieczki lokalnej –wizyta w wiosce lankijskiej (płatna dodatkowo). Przejazd do Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa - kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara - monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posągi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. W pobliskiej pracowni rzeźby w drewnie, będzie można obejrzeć umiejętności miejscowych rzemieślników oraz zakupić lokalne pamiątki. Powrót do hotelu w ok. Dambulla/Sigiriya/Habarana, obiadokolacja. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6
Dzień 6

Kandy: między tradycją i lokalną kulturą

Po śniadaniu przejazd do Kandy, ostatniej stolicy królestwa syngaleskiego. Po drodze odwiedzimy fabrykę batiku, gdzie podziwiać będziemy tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach, zatrzymamy się także w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. W Kandy najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Miasto położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Popołudniowy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 7
Dzień 7

Kandy: między egzotyczną florą a kolonialnym urokiem

Śniadanie i dalsze zwiedzanie Kandy: Królewskie Ogrody Botaniczne, jedne z najlepiej utrzymanych w Azji, z ponad pięcioma tysiącami gatunków flory. Zobaczymy m.in.: ogród japoński oraz Dom Orchidei. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów), a także sklep z jedwabiami, gdzie będzie możliwość zakupu wyrobów z jedwabiu. Popołudnie wolne na dalsze zakupy i samodzielne zwiedzanie kolonialnego Kandy. Obiadokolacja w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 8
Dzień 8

W sercu Sri Lanki: od plantacji herbaty do Końca Świata

Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Nuwara Eliya, miasta zwanego „Małą Anglią” ze względu na klimat i widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach. Droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi. Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Następnie przejazd do Parku Narodowego Równiny Hortona, wpisanego na listę UNESCO. Jest to płaskowyż rozciągający się na wysokości ponad 2000 m n.p.m., gdzie wielbiciele natury będą w swoim żywiole. Dotrzemy do najpopularniejszego punktu widokowego parku zwanego Końcem Świata. Jest to miejsce na krawędzi płaskowyżu, gdzie strome urwisko opada prawie pionowo, o ponad 900 m w dół, ku sąsiedniej dolinie (prosimy o zabranie butów trekkingowych i kurtek przeciwdeszczowych). Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 9
Dzień 9

Safari w parku narodowym Yala: spotkanie ze zwierzętami Sri Lanki

Po śniadaniu przejazd dalej na południe. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap - górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po południu udamy się do Parku Narodowego Yala, gdzie weźmiemy udział w jeep safari, podczas którego poznamy zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć jedne z największych zwierząt występujących na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Jest to również dobre miejsce do obserwacji ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja i nocleg w ok. Tissamaharama/Hambantota. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 10
Dzień 10

Zabytkowy fort w Galle i chwile relaksu na plaży

Po śniadaniu, udamy się do hotelu na część pobytową. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy kolonialny urok, który kontrastuje ze współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. (Trasa ok. 160 km). Z Galle transfer do hotelu, gdzie do powrotu do Polski, spędzą Państwo czas na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach.

Dzień 11

Relaks i odpoczynek na wybrzeżu Sri Lanki

Pobyt w hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych. Wykwaterownie z hotelu późnym wieczorem, transfer na lotnisko w Colombo.

Dzień 12

Powrót do domu

Przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Colombo-Warszawa. Przylot do Warszawy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy. 
 

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne:

 REJS RZEKĄ MADU I FARMA ŻÓŁWI Wycieczkę rozpoczniemy od 2 godz. rejsu łodzią po rzece Madu. Po drodze będzie okazja do zobaczenia tradycyjnego sposobu poławiania ryb oraz lokalnych upraw cynamonu. Odwiedzimy również ponad 200 letnią świątynię buddyjską znajdującą się na jednej z 64 wysp położonych na rzece Madu. Zobaczymy mangrowce, a opcjonalnie będzie można skorzystać z usług Doctor Fish - rybek które swymi bezzębnymi dziąsłami potrafią zrobić przyjemny pedicure. W drodze powrotnej zwiedzimy farmę żółwi. Cena od 45 USD. Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem lub vanem, rejs łodzią oraz wstęp na farmę żółwi. Cena nie obejmuje: obiadu, opłat za możliwość fotografowania/ filmowania, wydatków własnych, napiwków, wizyty u Doctor Fish ok. 3 USD.

WHITE WATER RAFTING Po przejeździe do Kitagula wyruszymy w niezapomniany i ekscytujący spływ pontonami rzeką Kelani. Podczas spływu doświadczymy kontaktu z przepiękna i dziką naturą. Przepłyniemy między innymi przez teren, który posłużył jako scenografia do filmu „Most nad rzeką Kwai”. Będzie również okazja, żeby wskoczyć do orzeźwiającej i rwącej rzeki. Cena od 90 USD. Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem lub vanem, bilety wstępu. Cena nie obejmuje: obiadu, opłat za możliwość fotografowania/ filmowania, wydatków własnych i napiwków).

SINGARAJA LAS RÓWNIKOWY Zapraszamy na spacer po wilgotnym i dusznym, ale zarazem mrocznym i tajemniczym lesie Sinharaja. To jeden z ostatnich dziewiczych lasów deszczowych. Zobaczymy tu między innymi: strumienie i wodospady, egzotyczne kwiaty, przepiękne motyle oraz mnóstwo roślin endemicznych. W 1989 r. las został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cena od 75 USD. Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem lub vanem, bilety wstępu. Cena nie obejmuje: obiadu, opłat za możliwość fotografowania/ filmowania, wydatków własnych i napiwków.

MASAŻ AYURWEDYJSKI Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena od 50 USD. Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem lub vanem. Cena nie obejmuje: wydatków własnych i napiwków.

LANKIJSKA WIOSKA rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba się udać tuk tukiem. I Ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski – przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda!

Uwaga! Ceny uzależnione są od lokalizacji hoteli i liczby chętnych na daną wycieczkę. Szczegóły u pilota na miejscu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. 8 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje:2-osobowe (możliwość dostawki), wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, telefon, często minibar (konsumpcja za opłatą) i TV.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetów.

Część pobytowa

Hotel o standardzie odpowiadającym **** w ocenie organizatora, 1 rozpoczęta doba hotelowa w hotelu położonym na zachodnim wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Pokoje: klimatyzowane, wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, suszarkę do włosów, TV, telefon, sejf, minibar (konsumpcja za opłatą). W większości pokoi balkon lub taras.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz basen.

Wyżywienie: All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne w restauracji i w barach w godzinach ich otwarcia.

Kategoria lokalna:

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki i lokalnym agencjom turystycznym.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora podczas części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w hotelu o standardzie odpowiadającym 4**** w ocenie organizatora (2 rozpoczęte doby hotelowe), transfery klimatyzowanym autokarem, śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas części pobytowej, opiekę polskiego pilota-rezydenta i miejscowych przewodników anglojęzycznych, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 320 USD/os. płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski ok. 50 USD/os, wioska lankijska ok. 50 USD/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Sri Lanka Łza z policzka Indii

5.0/6 (26 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sri Lanka Łza z policzka Indii
Galeria (13)
Sri Lanka Łza z policzka Indii
Sri Lanka Łza z policzka Indii
Sri Lanka Łza z policzka Indii
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Sri Lanka - Łza z policzka Indii - 14 dni • buddyjskie ośrodki kultu - Anuradhapura i Mihintale • Pinnawala - sierociniec dla słoni • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • Świątynia Zęba w Kandy z relikwią Zęba Buddy • plantacje herbaty • równiny Hortona i Park Narodowy Yala - dla miłośników natury
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora podczas części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w hotelu o standardzie odpowiadającym 4**** w ocenie organizatora (2 rozpoczęte doby hotelowe), transfery klimatyzowanym autokarem, śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas części pobytowej, opiekę polskiego pilota-rezydenta i miejscowych przewodników anglojęzycznych, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 320 USD/os. płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski ok. 50 USD/os, wioska lankijska ok. 50 USD/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 126
Razem
16 252 zł
Zaliczka 25% 4 060 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
3.8
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.0
Transport
5.1
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Przepiękna kolorowa egzotyka. 05.04.2014

super

Rewelacyjna wycieczka, zdecydowanie polecam.

6.0/6

Tomasz, Pruszków 04.06.2018

Bajeczna Sri Lanka

Świetnie "skrojona" objazdówka, ciekawa i różnorodna. Program naprawdę nie nużący, typowe dla krajów buddyjskich świątynie i przecudna przyroda Sri Lanki, fabryka jedwabiu i wizyta w wiosce w dżugli, trekking w Parku Hortona i safar, no i pola herbaciane... Ani jednego dnia nudy, ale też program nie był przeładowany do zamęczenia. My mieliśmy szczęście również do ludzi zgrana i fajna ekipa Uczestnikówi oraz osób "prowadzących" naszą grupę tj. Ewa - Pilot, Sunil - Pilot lokalny, Sudesz - kierowca, Susantu - c.o. driver (przepraszam jeśli niepoprawnie napisałem imiona naszych lokalnych opiekunów).Wszystkie hotele OK, a niektóre np White House to wow... Jedzenie, jak to w Azji, trzeba lubić te smaki. Ja lubię, więc dla mnie było super.Ogólnie naprawdę polecam. Autobus - typowa turystyczna 30-stka.Jak na tę klasę wygodna.
Pokaż więcej opinii (24)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem