Obiekt

Pokoje

140 pokoi w 2 budynkach. 83 pokoje deluxe o pow. ok. 40 m2 dla max. 3 os. (możliwość dostawki w formie rozkładanego łóżka). Stylowe, komfortowo wyposażone w łazienkę z prysznicem lub wanną, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, bezpłatny sejf, TV Sat., telefon, zestaw do przygotowania kawy i herbaty, minibar (płatny dodatkowo), butelkowana woda, balkon lub taras. Wszystkie pokoje z widokiem na morze. Za dopłatą pokoje superior deluxe (13) o pow. ok. 46 m2 - usytuowane na piętrze, dodatkowo wyposażone w jacuzzi lub suity 2-pomieszczeniowe (4) z prywatną jadalnią i jacuzzi. Na zapytanie możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Internet

Internet Wi-Fi na terenie hotelu dostępny bezpłatnie.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą All Inclusive: śniadanie, lunch i obiadokolacja w formie bogatego bufetu, poranne i popołudniowe przekąski, kawa i herbata, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (11:00-23:00). Pozostałe napoje za opłatą. W ramach all inclusive minibar płatny tylko w zakresie: importowane napoje, redbull i wino.

Program sportowy i animacyjny

Animacje w wersji soft, zajęcia sportowe, aerobik przy basenie, wieczorem pokazy kulturalne, muzyka na żywo. Ponadto: sala fitness, siatkówka plażowa, tenis stołowy, bilard (płatny ok. 8 USD/godz.). Za opłatą: kort tenisowy i do squasha, eleganckie centrum SPA.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2009 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2024/2025 Poya przypada m.in: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Blue Water

5.6/6 (19 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Blue Water
Galeria (28)
Blue Water
Blue Water
Blue Water
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Wysokiej klasy hotel, bardzo przestronny i stylowo zaprojektowany, idealny dla wymagających Klientów. Jeden z największych hotelowych basenów na Sri Lance, bardzo ładnie wkomponowany w ogród palmowy. Klienci chwalą sobie hotelową kuchnię. Za hotelem przebiega linia kolejowa, która nie jest uciążliwa dla gości.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Elegancki hotel będący perełką architektury lankijskiej autorstwa wybitnego, lokalnego architekta Geoffreya Bawy. Hotel położony w rozległym i dobrze utrzymanym tropikalnym ogrodzie palmowym. Do niewielkiej miejscowości Wadduwa ze skromnym wyborem restauracji i barów ok. 1 km. Do centrum Colombo ok. 31 km, do lotniska ok. 62 km.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej, publicznej plaży. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, 2 restauracje: główna Admiral’s Room (kuchnia lokalna i międzynarodowa) oraz Nautilus, 24 h Coffee Shop, 2 bary w tym 1 przy basenie, dyskoteka (czynna w wyznaczone dni, napoje za opłatą). Rozległy basen o dł. ok. 85 m, z wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne ręczniki basenowe, leżaki i parasole przy basenie i w ogrodzie przy plaży.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój deluxe

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój superior deluxe

Max: 2 dorosłych

+2 628

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój deluxe)

Zmień
Za osobę7 175
Razem
14 350 zł
Zaliczka 10% 1 430 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Blue Water

5.6 / 6(19 opinii)
Atrakcje dla dzieci
3.9
Obsługa hotelowa
5.8
Plaża
5.2
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.2
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
4.3
Wyżywienie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof, Nysa 31.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Harce na Srilance

Piękny i nowoczesny obiekt. Z dużym basenem i piękną plażą nad Oceanem Indyjskim. Bardzo smaczne i różnorodne posiłki.

6.0/6

Grzegorz Ryszard, Warszawa 19.02.2019

Blue Water hotel

jesli zalezy Ci na wzorowej obsludze i dobrym jedzeniu oraz luksusowym wypoczynku na Sri lance wybiezr hotel Blue Water. To idealne miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu wyspy jak i na dluzszy pobyt by odpoczac i zapomniec o wszystkich trudach dnia codziennego. wspaniala atmosfera i wszystko na bardzo wysokim poziomie. Jedynym minusem jesli mam juz cos wskazywac to brak atrakcji w okolicy , ale nie po to przyjechalismy do tego hotelu , a po to by wypoczac po zwiedzaniu wyspy - zreszta zrealizowanym bez zarzutu przez Raibow - brawo dla firmy.
Pokaż więcej opinii (17)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem