Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2009 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2024/2025 Poya przypada m.in: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Club Koggala Village

4.1/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Club Koggala Village
Galeria (6)
Club Koggala Village
Club Koggala Village
Club Koggala Village
Club Koggala Village

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
2.8
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
5.8
Pokój
2.9
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
2.9
Sport i rozrywka
3.7
Wyżywienie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Maria, Mysłowice 27.01.2020

Błogi wypoczynek po tygodniowym zwiedzaniu.

Hotel dla mało wymagających, ale o tym wiedzieliśmy już wybierając właśnie ten hotel. Pokòj dostaliśmy ( bez dopłaty) w bungalowie z cudownym widokiem na ocean. W pokoju była klimatyzacja, wiatrak podsufitowy, czajnik i codziennie uzupełniana kawa, herbata i woda mineralna. Plaża czysta bez wodorostòw, woda w oceanie ciepła, fale duźe, ale mimo to amatorów kąpieli sporo. Jedzenie bardzo dobre i wybòr całkiem spory. Nie możemy pominąć przemiłej obsługi w hotelu, zaczynając od ślicznej dziewczyny na recepcji, barmanów, kelnerów na stołòwce, oraz sympatycznego chłopaka sprzątającego nasz pokój. Ogólnie z pobytu w tym hotelu jesteśmy bardzo zadowoleni.

5.5/6

Jacek Krakow 15.04.2014

Słoneczno - kulinarny wypoczynek po objeździe zielonej wyspy!

Hotel Club Koggala Village na południu wyspy, wybraliśmy na wypoczynek, zamawiając wycieczkę objazdowa "Sri Lanka - łza z policzka Indii". I nie żałowaliśmy tego wyboru. Po tygodniowej, intensywnej wędrówce po wyspie, potrzebna nam była cisza, spokój, słońce, ocean i smaczna kuchnia. To wszystko znaleźliśmy tutaj. Dostaliśmy pokój z widokiem na Ocean Indyjski (pozostali wczasowicze z naszej grupy też)z oknem na całą ścianę. Pokój był skromny, z przedpokojem, łazienką, klimatyzacją i wygodnymi łóżkami. Jest telewizor, lodówka, czajnik, kawa, herbata itp. Z pokoju wychodzimy na taras ( fotele, stolik, leżaki z materacami)- mieszkamy na plaży!!! Prosty pokój rekompensuje cudny widok: rano budzi nas szum oceanu i leżąc w łóżku (po podniesieniu rolet) gapimy się z zachwytem na szmaragdowe fale obmywające piaszczystą plażę. Rozkoszujemy się porannym spacerem brzegiem oceanu w promieniach słonecznych. Wieczorne zachody słońca - bajkowa sceneria z palmami - wszystko to ważniejsze jest od luksusowych hoteli. Codziennie młodzi chłopcy sprzątają pokoje, uzupełniają mini barek w pokoju, a w łazience szampon, mydło , wymieniają ręczniki. Przynoszą też codziennie świeżą butelkowaną wodę. Jak wszyscy Lankijczycy , zawsze spokojni, uśmiechnięci i uczynni. Starali się, chociaż sprzątanie nie było ich mocną stroną. Wyżywienie mieliśmy "all inclusive": śniadanie, obiad i kolacja. Restauracja jest w głównym budynku. Zajmujemy jeden ze stolików na tarasie z widokiem na ocean (stoliki można było zmieniać na każdy posiłek inny). Wybór posiłków bardzo bogaty (dużo warzyw, owoców, ryb i mięsa) i smaczny. Ku naszemu zaskoczeniu nie podają wina, bo nie ma lokalnego. Wewnątrz kompleksu hotelowego korzystamy z odkrytego basenu. Można wypożyczyć (bezpłatnie) ręczniki kąpielowe. Obok basenu jest barek z napojami i lokalnym piwem i alkoholem. Barman serwuje codziennie inny - firmowy drink. Zimne piwo wyjątkowo dobrze smakuje w tutejszym upale. Popołudniu w barze podają małą przekąskę z napojami. Jest też naturalny basen morski przy pobliskiej rafie koralowej. Odwiedzają nas białe czapelki, a wielką sensację wzbudził spacerujący po plaży słoń. W wielkim holu przy recepcji, po kolacji wszystkie fotele są okupowane przez wczasowiczów z laptopami i smartfonami. Jest tu bezpłatne wi-fi , więc łapiemy kontakt ze światem. Czujemy się tu jak w raju i żal wyjeżdżać . To był wspaniały wypoczynek.
Pokaż więcej opinii (6)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem