Wieża Leandra, Bosfor

Błękitny meczet, Stambuł

Uniwersytet, Stambuł

Pałac Dolmbahcze, Stambuł

Dworzec kolejowy, Stambuł

Most Bosforski

Stambuł

Meczet Sulejmana, Stambuł

Błękitny Meczet, Stambuł

Stambuł

Stambuł - na styku kontynentów

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.6 /6 ( 9 opinii )
Wycieczka samolotem
przelot do Grecji • 8 lub 15 dni - możliwość przedłużenia o pobyt na greckiej wyspie Lesbos• Stambuł • kompleks pałacowy Topkapi • Hagia Sophia • Błękitny Meczet • Hipodrom • Cysterny Yerebatan • bazar Kapali Carsi • tureckie specjały - kawa, kumpir i fajka wodna

Terminy i ceny wycieczki 18

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot na Lesbos. Po przylocie spotkanie z pilotem oraz przeprawa promowa do Turcji i przejazd autokarem na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu oraz zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od meczetu Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. (Trasa ok. 300 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - skromne, położone zwykle blisko centrów miast. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami. Klimatyzacja indywidualna lub sterowana centralnie, w zależności od hotelu.
Wyżywienie
Śniadania typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Wiza
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 175 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.
Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga:
Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, zestawu słuchawkowego Tour Guide. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 160 EUR (płatny pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości ok. 4 EUR/pokój/dzień (pobierany jedynie w hotelu w Grecji). Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Fakultatywnie:
WIRUJĄCY DERWISZE
Spotkanie z mistycznymi wirującymi Derwiszami, kultywującymi tradycję sufickiego bractwa sięgającego początkami XI w. Mewlewici będący naśladowcami Mevlany Rumiego, który rozpowszechnił idee sufizmu i wzbogacił je o taniec zwany Semą uzyskali  od XII w duże znaczenie na terenie imperiów Seldżuckiego i Osmańskiego aby następnie odejść w cieniu zakazów i ograniczeń jakie na nich spadły wraz z nastaniem Republiki. Z natury sekretne praktyki można obejrzeć podczas nielicznych ceremonii będących pokazem duchowej podróży istoty ludzkiej oraz jej wznoszenia się za pośrednictwem miłości ku Doskonałości.
Uwaga: Ze względu na religijny charakter w czasie ceremonii nie wolno fotografować ani filmować.
Cena: ok. 17 Euro/os
STAMBUŁ NOCĄ
Stambuł pod osłoną nocy to zupełnie inne miasto. Oświetlone arterie, mosty, strzeliste minarety przenoszą w inny, baśniowy świat.  Przejazd przez nocne miasto do placu Taksim będącego centrum nocnego życia Stambułu.
Cena ok. 13 Euro/os
ŁAŹNIE TURECKIE – HAMMAM
Turecka łaźnia parowa - towarzyszyła dawniej Turkom o wiele częściej, niż ma to miejsce współcześnie. Hammam będący bezpośrednim następcą łaźni rzymskiej, z domieszką tradycji wschodu przetrwał w oryginalnej symbiozie po współczesność, na dodatek niezmiennie od setek lat. Pobyt w tureckiej łaźni to doprawdy niezapomniane przeżycie, jedyne w swoim rodzaju.
Cena ok. 39 Euro/os
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/stambul-na-styku-kontynentow/zakwaterowanie-tss
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

4.6

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Grecji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon