Lalibela

Anioły Lalibeli

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Wycieczka samolotem
Chartum i Omdurman z grobowcem Mahdiego • Jebel Barkal - święta góra Nubijczyków • Meroe - nocleg w kampusie z widokiem na piramidy Czarnych Faraonów • Naga - saharyjskie piaski i skały • ruiny świątyni w Mussawarat • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu - tego nie zobaczysz nigdzie indziej!

Terminy i ceny wycieczki 3

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem do Chartumu (przez Istambuł). Przylot następnego dnia po północy, transfer do hotelu, nocleg.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Chartumu, muzeum archeologiczne, gdzie między innymi zobaczymy pozostałości dwóch świątyń przeniesionych z rejonu jeziora Nassera. Przejazd przez Omdurman i zwiedzanie grobowca Mahdiego (konieczny odpowiedni strój u kobiet (zakrywający głowę, ramiona i nogi!). Następnie wyruszymy na północ przez pustynię, której płaskie ukształtowanie pozwala na oglądanie wspaniałych widoków. Przerwa na lunch w Wadi Muqaddam. Po południu odwiedzimy wioskę El Kurru, gdzie znajduje się jedna z nekropolii starożytnej stolicy Nubii - Napaty. Zobaczymy grobowce XXV dynastii kuszyckiej, które zostały odkryte pod częściowo zniszczonymi piramidami. Grobowce są ozdobione wizerunkami faraonów, bóstw i napisami z kolorowych hieroglifów. Po zwiedzaniu El Kurru przejedziemy w okolice Karimy na kolację i nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
W Sudanie
Hotele ***
- (Chartum - 1 rozpoczęta doba hotelowa, okolice Karimy - 2 rozpoczęte doby hotelowe) - przykładowy hotel: Kabri, Meroweeland Hotel tourist village.
Pokoje: wszystkie z łazienkami i wc, klimatyzacja.
Campus - Meroe Camp - (2 rozpoczęte doby hotelowe) - położony w miejscowości Bagarwyia (ok. 230 km na północ od Chartum). Jest stąd bezpośredni widok na ponad 40 piramid.
Namioty: 22 namioty 2 - osobowe - w każdym łazienka, w pomieszczeniu przy namiocie, z prysznicem i toaletą. Namioty posiadają werandy z krzesełkami, aby można się było zrelaksować na powietrzu patrząc na zapierający dech w piersiach widok piramid o zachodzie słońca.
Elektryczność w namiotach jest dostarczana przez generator pracujący do godz.23:00.

W Etiopii
Hotele *** - (Addis Abeba - 1 rozpoczęta doba hotelowa, Lalibela - 2 rozpoczęte doby hotelowe) często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję. Pokoje 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, w wiekszości ręczniki).
Wizy
Paszport
Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać wiz wjazdowych ani stempli izraelskich!

Wiza do Republiki Sudanu
Wymagana jest wiza do Republiki Sudanu.
W celu uzyskania wizy należy najpóźniej do 30 dnia przed rozpoczęciem imprezy dostarczyć do działu Wiz Rainbow do Warszawy (Al. Jana Pawła II 52/54):
- prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy (wniosek do pobrania ze strony ambasady Sudanu w Berlinie http://www.sudanembassy.de/index.php/ct-menu-item-29),
- 2 zdjęcia paszportowe (biometryczne)
- oraz paszport z 3 wolnymi stronami.
Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku - wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Chartumu (z przesiadką), powrót z Addis Abeby samolotem resjowym (z przesiadką), transfer lotnisko – hotel - lotnisko, przelot na trasie Chartum – Addis Abeba, wiza sudańska, przejazdy busem/autokarem w mieście, a poza miastem samochodami terenowymi, zakwaterowanie w hotelach (w pokojach 2 os., dostawki na zapytanie), wyżywienie wg programu, program turystyczny j.w., opiekę pilota, przewodnika lokalnego oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, pozwolenia na fotografowanie (opłata za koszt uczestnictwa w programie, w tym bilety wstępu i fotografowanie 305 EUR/os.), wizy etiopskiej 50 USD/os (płatna na lotnisku), oraz napiwków ok. 45 EUR/os., opłaty za filmowanie, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.
Od podróżujących samolotem władze Sudanu pobierają na lotnisku w Chartumie opłatę wyjazdową (departure fee) w wysokości 35 SDG.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon