Wczasy w Etiopii - co musisz wiedzieć?

  • O Etiopii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Etiopii

Etiopia

Stolica:
Addis Abeba
Waluta:
ETB
Powierzchnia:
1 127 127 km2
Liczba ludności:
89 120 000

Na kawę do Afryki – Wczasy w Etiopii

Znana w Polsce z pysznej kawy, cesarza, o którym pisał Kapuściński i niezbyt korzystnego wizerunku głodu i ubóstwa, Etiopia jest krajem, o którym wciąż wiemy bardzo mało. Dla wielu, to stąd właśnie pochodzą najpiękniejsi ludzie na świecie – o skórze koloru miodu. To Etiopia również jako jedyny kraj w Afryce nie został nigdy skolonizowany. I jest to widoczne na co dzień, w naprawdę wielu aspektach, od sposobu chodzenia i ubierania się, poprzez kulturę, kończąc na przepysznej etiopskiej kuchni. Poznaj wspaniałych ludzi, niezwykłą kulturę, posmakuj lokalnej kuchni, a przede wszystkim delektuj się pyszną, etiopską kawą na wakacjach w Etiopii.

Wczasy w Etiopii – miejsca warte zobaczenia
Wakacje w Etiopii to najlepsza okazja, aby zwiedzić stolicę kraju – słynną Addis Abebę. Na szczególną uwagę zasługują Muzeum Etnologiczne oraz Muzeum Narodowe Etiopii. To drugie skrywa w sobie słynny szkielet Lucy, proto matki ludzkości, której wiek szacuje się na 3,5 miliona lat. W Addis Abebie znajdziemy również największy w Afryce targ pod gołym niebem, nazywany po prostu Mercato. Dominującym wyznaniem w Etiopii jest katolicyzm, dlatego też wartym zobaczenia są Katedry – Św. Jerzego i Trójcy Świętej. Z Addis Abeby warto przenieść się do Lalibeli, tym bardziej jeśli mówimy o religii. Uznawana za ósmy cud świata oraz duchową stolicą Etiopii ze względu na swe zachwycające kościoły wykute w skałach przez króla Lalibela. Tworzą one razem nieziemski widok. Powstałe w XII i XIII w. połączone są wąskimi tunelami.

Rozsmakuj się w Afryce – wakacje w Etiopii
Kuchnia etiopska udanie łączy wpływy afrykańskie z hinduskimi, europejskimi czy arabskimi. Do jej najsłynniejszych dań należy z pewnością Indżera – czyli rodzaj naleśniki z kwaśnego ciasta podawane z rozmaitymi sosami i składnikami (w tym nawet z makaronem!). Słynnym etiopskim jedzeniem, szczególnie na prowincji, jest kodżo. Jesto to sfermentowany miąższ z owoców przypominających bananowce, podawany z kapustą, masłem i mięsem. Ciekawe jest również tagabino, czyli swego rodzaju sos z grochu serwowany w żeliwnym garnuszku i jedzony z indżerą albo chlebem. Ładne i smaczne jedzenie. Do tego kawa lub bardzo dobre etiopskie piwo i pyszny obiad gotowy!

 

Opinie o Etiopii

Etiopii
4.5 /6

Południowa Etiopia

Krajobrazowo ,kontrastowa od kurzu do soczystej zieleni od płaskości po góry, niezapomniane kontakty z ludzmi , mimo bariery językowej i kulturowej , od uśmiechu do wrogości.

Wszystko to jednak sprawiło że chętnie tam jeszcze wrócimy

Dodał(a):
KATARZYNA, POZNAŃ, 03.03.2019
5.0 /6

Etiopia

Całość kraju super wrażenie. Rozmaitość fauny i flory. Tyle zwierząt na drogach, to w żadnym państwie afrykańskim nie spotkałem

Dodał(a):
Marek , , 14.03.2019
4.8/6 Ocena ogólna Etiopii

Pogoda w Etiopii

Najgorętszy klimat w Etiopii występuje na jej wschodnich równinach. W tym obszarze temperatura wzrasta nawet do 40-48°C w ciągu dnia, ale nocą może spadać do 10°C. W pozostałej części Etiopii pogoda jest nieco mniej ekstremalna, a słupek rtęci spada w dół. Nad Etiopią występują także zróżnicowane opady, a najwyższe odnotowuje się zwykle w obszarach gór.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon