ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Addis Abeba, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Addis Abeba
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Addis Abeba wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Addis Abeba
Samolot
państwo kraj
flaga
Etiopia
Region: Addis Abeba
Waluta: ETB
Powierzchnia: 530 km 2
Liczba ludności: 3,146,999
Addis Abeba po amharsku oznacza „Nowy Kwiat”. I rzeczywiście, największe miasto i stolica Etiopii to miejsce kwitnące. Przede wszystkim – tętniące życie, o niesamowitej atmosferze, urzekające mieszającą się kulturą afrykańską i wpływami zachodnimi, historią i ciągłym dążeniem do nowoczesności. Jeśli wybierasz się do Etiopii, jednym z celów Twojej podróży musi się stać właśnie Addis Abeba. Wycieczka objazdowa to najlepszy sposób na jej zwiedzenie. Co zobaczyć, będąc w Addis Abeba? Mające niemal 150 lat miasto, opisywane szeroko w „Cesarzu” Kapuścińskiego zachęca przede wszystkim muzeami etnograficznymi, największym w kraju targowiskiem, Merkato, gdzie kupisz wszystko, czego dusza zapragnie, ciekawych kościołów i katedr oraz pobliskiej góry Entoto. Z nami to niezwykłe miasto zwiedzisz także na last minute.

Opinie o Addis Abeba:

5.1/6
Ocena ogólna Addis Abeba
6.0 / 6
Plemiona południa 2019

Południe Etiopii zapamiętamy jako wędrówkę w czasie, tętniącą życiem lokalnych plemion, które kultywują swoją tradycję od lat, wierzą w nadrzędną wartość plemienia, klanu i rodziny jaką tworzą, żyją razem bo w jedności tkwi ich siła, a siła potrzebna jest by żyć w tym kraju jakże innym niż to czego doświadczamy na co dzień. Link do naszej relacji: https://www.youtube.com/watch?v=oc1qlU0lKtEDodał(a):
Anna&Zbysław, 2020.01.12
5.5 / 6
Addis

Addis Ababa to znaczy piękny kwiat. Miasto może nie jest bardzo piękne, pełno tu kontrastów, bieda przeplata się z luksusem. Ale takie są afrykańskie miasta. Byłem w Addis w 2011 i teraz, w 2020. Miasto i jego mieszkańcy zrobili ogromny postęp przez te 9 lat. Jestem pełen podziwu, choć ten postęp jest mocno chaotyczny.Dodał(a):
Grzegorz, WARSZAWA, 2020.01.29
4.5 / 6
Młoda stolica

Addis Abeba to młoda stolica szybko rozwijająca się. Byłam tam kilka lat temu- jest duży postęp cywilizacji. Jednocześnie to dalej stolica biednego kraju afrykańskiego.Dodał(a):
Halina, 2020.03.03
4.5 / 6
stolica

Wszystko trzeba zobaczyć ale wolę zdecydowanie inne regiony Etiopii. Byliśmy, zobaczyliśmy ale serca skradły nam Lalibela, Debre Tabor i plemiona południa:-)Dodał(a):
Agnieszka i Zbyszek, 2020.01.27
5.0 / 6
Stolica Etiopi

Polecamy tym, którzy potrafią zwiedzać i nie narzekają. To co jest do zobaczenia warto też poczuć, te dwa zmysły dają prawdziwy obraz kraju.Dodał(a):
Irek i Wanda, 2019.10.20