wypoczynek

Wczasy w Addis Abeba - co musisz wiedzieć?

  • O Addis Abeba
  • Opinie
  • Pogoda

Addis Abeba

Addis Abeba po amharsku oznacza „Nowy Kwiat”. I rzeczywiście, największe miasto i stolica Etiopii to miejsce kwitnące. Przede wszystkim – tętniące życie, o niesamowitej atmosferze, urzekające mieszającą się kulturą afrykańską i wpływami zachodnimi, historią i ciągłym dążeniem do nowoczesności. Jeśli wybierasz się do Etiopii, jednym z celów Twojej podróży musi się stać właśnie Addis Abeba. Wycieczka objazdowa to najlepszy sposób na jej zwiedzenie. Co zobaczyć, będąc w Addis Abeba? Mające niemal 150 lat miasto, opisywane szeroko w „Cesarzu” Kapuścińskiego zachęca przede wszystkim muzeami etnograficznymi, największym w kraju targowiskiem, Merkato, gdzie kupisz wszystko, czego dusza zapragnie, ciekawych kościołów i katedr oraz pobliskiej góry Entoto. Z nami to niezwykłe miasto zwiedzisz także na last minute.

Opinie o Addis Abeba

Addis Abeba
6.0 /6

Plemiona południa 2019

Południe Etiopii zapamiętamy jako wędrówkę w czasie, tętniącą życiem lokalnych plemion, które kultywują swoją tradycję od lat, wierzą w nadrzędną wartość plemienia, klanu i rodziny jaką tworzą, żyją razem bo w jedności tkwi ich siła, a siła potrzebna jest by żyć w tym kraju jakże innym niż to czego doświadczamy na co dzień. Link do naszej relacji: https://www.youtube.com/watch?v=oc1qlU0lKtE
Dodał(a):
Anna&Zbysław, 12.01.2020
5.5 /6

Addis

Addis Ababa to znaczy piękny kwiat. Miasto może nie jest bardzo piękne, pełno tu kontrastów, bieda przeplata się z luksusem. Ale takie są afrykańskie miasta. Byłem w Addis w 2011 i teraz, w 2020. Miasto i jego mieszkańcy zrobili ogromny postęp przez te 9 lat. Jestem pełen podziwu, choć ten postęp jest mocno chaotyczny.
Dodał(a):
Grzegorz, WARSZAWA, 29.01.2020
4.5 /6

Młoda stolica

Addis Abeba to młoda stolica szybko rozwijająca się. Byłam tam kilka lat temu- jest duży postęp cywilizacji. Jednocześnie to dalej stolica biednego kraju afrykańskiego.
Dodał(a):
Halina, 03.03.2020
4.5 /6

stolica

Wszystko trzeba zobaczyć ale wolę zdecydowanie inne regiony Etiopii. Byliśmy, zobaczyliśmy ale serca skradły nam Lalibela, Debre Tabor i plemiona południa:-)
Dodał(a):
Agnieszka i Zbyszek, 27.01.2020
5.0 /6

Stolica Etiopi

Polecamy tym, którzy potrafią zwiedzać i nie narzekają. To co jest do zobaczenia warto też poczuć, te dwa zmysły dają prawdziwy obraz kraju.
Dodał(a):
Irek i Wanda, 20.10.2019
5.1/6 Ocena ogólna Addis Abeba

Pogoda w Addis Abeba

W położonym w centralnej części Etiopii regionie Addis Abeba panuje ciepły klimat. W ciągu całego roku termometry wskazują podobne wartości, choć najwyższe z nich przypadają na okres od marca do kwietnia. Temperatura w Addis Abeba wynosi wtedy zwykle ponad 25°C. W najchłodniejszym listopadzie słupek rtęci spada jedynie o kilka stopni, a najbardziej deszczowy okres przypada na przełom lata i jesieni, gdy w ciągu miesiąca spada ok. 250-300 mm deszczu.