Wielkie Rowy Afrykańskie

Wodospady na Nilu Błękitnym

Gonder

Lalibela

Adis Abeba

Biblia

Etiopia

Wodospady na Nilu Błękitnym

Kanion Nilu Błękitnego

Kościół Matki Bożej z Syjonu, Aksum

Lalibela

Kamienny Most, Bahir Dar

Debre Birhan Selassie, Gonder

Góry Semien

Pawiany, Góry Semien

Na tropie Arki Przymierza

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 35 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem
Arka Przymierza w Aksum • kanion i wodospady Nilu Błękitnego • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu, tego nie zobaczysz nigdzie indziej! • Wielki Rów Afrykański • Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu • Gelady - małpy o krwawiącym sercu • spotkanie z ludźmi Amhara, Tigray, Afar, Wollo i Falasza

Terminy i ceny wycieczki 18

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego praprapra... przodka, odkryty w 1974 r. Szkielet pochodzi sprzed 3 mln. 200 tys. lat. Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki). Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Wizy
Wiza turecka
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en/
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.
Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.
Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku - wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (dostawki na zapytanie), 12 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, opłaty lotniskowe, program turystyczny,w tym rejs po J. Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18 os. busem (bagażnik na dachu), obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, wodę mineralną na czas przejazdów, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 195 USD/os, napiwki, tragarze ok. 60 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 20 USD/os - konieczne jest ubieganie się o wizę przez portal e-wiza (www.evisa.gov.tr).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/na-tropie-arki-przymierza/zakwaterowanie-eto
Przelot:
Oferujemy przelot komfortowymi samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering, to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 5 kg, bagaż odprawiany: 20 kg. Uwaga! Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu, czy zmiany w serwisie pokładowym.

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon