Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.-wsch. części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 80 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na majestatyczną Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Możliwość podjechania wyżej wagonikiem kolejki górskiej (za dodatkową opłatą ok. 50 EUR/os.), a także wycieczki specjalnym samochodem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m, wraz ze spacerem z miejscowym wulkanologiem (dodatkowa opłata na miejscu, ok. 78 EUR/os. - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Następnie przejazd w Kierunku Katanii. Po drodze zatrzymamy się w miejscowościci Zafferana słynącej z wyśmienitych miodów na bazie roślin endemicznych porastających zbocza Etny. W Katanii będziemy mieli okazję poznać smak cycków św. Agaty (miejscowy deser) oraz historię miasta i jej patronki. Przejdziemy spacerem po Piazza Duomo, zatrzymamy się przy zamku Ursino, by zobaczyć miejsce, gdzie dotarła lawa po erupcji w XVII wieku. Z Dachu jednego z Kościołów podziwiać będziemy panoramę miasta i samej Etny. Powrót do hotelu, nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji i proponujemy wieczór sycylijski (dodatkowo płatny ok. 55 EUR/os.). (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Następnie przejazd do kanionu rzeki Alcantary, gdzie schłodzimy się nad krystalicznie czystą rzeką Alcantara, płynącą na łącznej długości 52 km. Rzeka osiąga szczyt swojej dzikości i piękna, gdy zostaje skanalizowana wewnątrz 800-metrowego wąwozu, tworząc kilka wartkich strumieni i formując malowniczy mały wodospad Venus Pool. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem możliwość rejsu wokół Wyspy Isolabella (za dodatkową opłatą ok. 40 EUR/os.). (Trasa ok. 150 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Syrakuz – jednego z najpotężniejszych miast greckich w czasach starożytnych. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich, zwiedzanie rajskich kamieniołomów wraz ze słynnym „Uchem Dionizjusza”. Przejazd na niezwykle malowniczą starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Następnie przejazd do starego miasta Marzamemi w południowo-wschodniej Sycylii, które emanuje oryginalnym urokiem. Sercem wioski rybackiej jest Piazza Regina Margherita z małym kościołem i typowymi lokalnymi jadłodajniami mieszczącymi się w starych tuńczykarniach, gdzie będzie okazja spróbować wyśmienitych owoców morza. Przejazd do hotelu w ok. Syrakuz/Pozallo, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do zamku Donnafugata, którego korzenie sięgają XIV w. Jego obecny kształt zachwyca białą fasadą i wenecko-gotycką loggią. Pałac wykorzystano jako plan filmowy dla niektórych odcinków serialu „Komisarza Montealbano”, gdzie pojawia się on jako willa mafijnego bossa Balduccio Sinagry. Nazwa zamku, której dosłowne tłumaczenie brzmiałoby „kobieta, która uciekła", jest jedynie wynikiem błędu językowego. Obecna struktura zamku to zasługa Barona, który kazał wybudować kawiarnię, świątynię, sztuczne jaskinie i labirynty. Zakupił również egzotyczne rośliny, których potomków można dziś spotkać w ogrodach obok gatunków śródziemnomorskich. Po zwiedzaniu druga połowa dnia upłynie pod znakiem wypoczynku na jednej z piaszczystych plaż południowej Sycylii, gdzie ciepła turkusowa woda wprowadza nas w stan wakacyjnej beztroski i relaksu. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6

Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie w turkusowej wodzie Morza Śródziemnego lub możliwość odbycia całodniowej wycieczki na Maltę (za dodatkową opłatą ok. 180 EUR/os.)

Dzień 7

Po śniadaniu ruszymy śladami słynnego włoskiego serialu „Komisarz Montealbano”. Odwiedzimy piękne barokowe miasteczka, w których rozgrywa jego akcja. Modica to prawdziwa "wyspa w wyspie", gdzie ujmuje nas ciepło i uprzejmość ludzi. Cała okolica zanurzona jest w atmosferze pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Otaczają nas majestatyczne fasady szlachetnych budowli z pięknymi dekoracjami w stylu barokowym, które mieszają się z historią produkcji rzemieślniczej czekolady. Korzenie procesu jej wytwarzania sięgają czasów hiszpańskich konkwistadorów. Następnie przejedziemy do pobliskiej Ragusy, jednego z najbardziej fascynujących miast na Sycylii. Widok gąszczu domów, kościołów i pałaców obywatelskich ułożonych jeden na drugim, przylegających do ścian wąwozu, naprawdę zapiera dech w piersiach. Chociaż miasto zostało zbudowane na planie średniowiecznym, jego serce ma w sobie pewną dozę barokowej logiki, a większość budynków pochodzi właśnie z tego okresu. Aż osiemnaście zabytków miasta jest wpisanych na Listę UNESCO, gdzie Ragusa znajduje się obok pozostałych miast Val di Noto UNESCO. Popołudniu powrót do hotelu. Czas na plażowanie i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Niedziela jest dniem transferowym - w tym dniu nie uwzględnia się suplementu najlepszych miejsc w autokarze. 
Uwaga! Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sycylii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu "Wypoczynek - Sycylia”.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja, czasem bar.

Wyżywienie

Śniadaniaserwowane do stołu lub w formie bufetu (chleb, masło, dżem i/lub miód, ser,wędlina, sok owocowy, herbata, kawa, mleko, woda) oraz za dopłatą obiadokolacje(możliwe w pobliskiej włoskiejrestauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6; w dniach 1,3,4,5,6,7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 205 EUR/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok 30 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki fakultatywne: kolejka górska na Etnę ok. 30 EUR/os., wjazd samochodem terenowym na Etnę ok. 70 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 55 EUR/os., rejs wokół Wyspy Isolabella ok 40 EUR/os., wycieczka na Maltę ok. 180 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla: uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej; - niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Sycylia – Boskie Południe

5.0/6 (9 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sycylia – Boskie Południe
Galeria (7)
Sycylia – Boskie Południe
Sycylia – Boskie Południe
Sycylia – Boskie Południe
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Sycylia – Boskie Południe - 8 lub 15 dni • Taormina i dzika Alcantara- groźna Etna i barokowa Katania- Perły południa – Modica stolica czekolady- Raguza i Komisarz Montealbano- turkusowe morze i piaszczyste plaże• dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6; w dniach 1,3,4,5,6,7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 205 EUR/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok 30 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki fakultatywne: kolejka górska na Etnę ok. 30 EUR/os., wjazd samochodem terenowym na Etnę ok. 70 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 55 EUR/os., rejs wokół Wyspy Isolabella ok 40 EUR/os., wycieczka na Maltę ok. 180 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla: uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej; - niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (27 opinii)
Baia Sporting & Villa Athena
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
4.6/6 (8 opinii)
Atlantis Palace Hotel
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
Baia Del Sole
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
Hotel Gattopardo
Włochy: Sycylia

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 770
Razem
5 540 zł
Zaliczka 15% 830 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.3
Transport
5.7
Wyżywienie
3.2
Zakwaterowanie
3.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

MIROSLAW, ELBLĄG 16.07.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

ocena imprezy Sycylia - Boskie Poludnie termin 2023-07-02 do 2023-07-09

impreza wspaniala , poznalem piekno Sycylii . Widoki za miliony , duze mozliwosci sprobowania smakow tej wyspy. Uwazam , ze impreza w duzej mierze byla udana dzieki rezydentowi prowadzacemu nasza grupe Romanowi. Jest to czlowiek , ktory potrafi w sposob interesujacy przekazac swoja duza wiedze na temat Sycylii . Byl bardzo zaangazowany w stworzenie odpowiedniego klimatu , zawsze przygotowany do kazdej wycieczki i w kazdej chwili pomocny przy rozwiazywaniu problemow uczestnikow imprezy. To dzieki niemu dobrze sie bawilem . Polecam innym skorzystanie z tego wyjazdu. Miroslaw

6.0/6

Karolina, Żerniki Wrocławskie 06.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Piękna Sycylia

Sycylia jest piękna. Udało nam się zrealizować cały program, chociaż w zmienionej kolejności. Zaliczyliśmy kilka kąpieli w morzu, a nawet dwóch ( Śródziemne i Jońskie). Dodatkowo byliśmy na Malcie- świetnie zorganizowany dzień. Na wycieczce byłam z 11 letnim synem. Nie było bardzo męcząco, mimo upału.
Pokaż więcej opinii (7)

Sycylia - pogoda

Maj

19

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Włoszech na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem