Sylwester w Budapeszcie

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 9 opinii ) Sylwester 2019
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
• Wzgórze Gellerta i panorama miasta • Bazylika Św. Stefana • Rejs statkiem po Dunaju • Piwnice winne Budafok i degustacja win węgierskich • Baseny termalne Budapesztu • Największy w Europie kompleks jeździecki Lazarow – pokaz tresury koni • wieczór sylwestrowy na ulicach Budapesztu lub w klimatycznej węgierskie restauracji (za dopłatą)• Przejazd do Budapesztu w trakcie dnia

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - 30.12

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Słowację. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie późnym wieczorem, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 - 31.12

Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Wzgórza Zamkowego położonego po budańskiej stronie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX w. odbudowano ją w stylu neogotyckim (wejdziemy do środka). Na uwagę zasługują także Baszty Rybackie, budowle z siedmioma neoromańskimi wieżami, skąd rozciąga się przepiękna panorama miasta. Chwila czasu wolnego na kawę i zakup pamiątek. Następnie przejazd do dzielnicy Budafok, gdzie znajduje się najdłuższy na świecie ciąg piwnic winnych (ok. 90 km) – zwiedzanie piwnic oraz obiadokolacja połączona z degustacją win węgierskich (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu. Wieczorem wyjazd do centrum Budapesztu. Dla osób, które zakupiły kolację sylwestrową przejazd do restauracji, dla pozostałych osób transfer w okolice, gdzie zwyczajowo organizowany jest plenerowy wieczór sylwestrowy. Proponujemy spędzenie nocy sylwestrowej w centrum miasta w licznych kafejkach i barach przy słynnych deptakach stolicy Węgier. Wspólny powrót do hotelu (ok. 02:00 nad ranem).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel Atlantic*** (lub podobny) - dogodnie położony w centrum Budapesztu.
Do dyspozycji gości
recepcja i restauracja.
Pokoje
Wszystkie 2-osobowe z łazienkami i WC oraz TV.
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu.
Internet
bezpłatny internet na terenie hotelu.
Świadczenia
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, video i WC), zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU EUROPA SA (KL, NNW i bagaż), opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: usługi lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup), rejsu statkiem po Dunaju, wizyty w Parku jeździeckim wraz z obiadokolacją – płatne na miejscu ok. 96 EUR/os. oraz taksy klimatycznej ok. 6 EUR/os. Fakultatywnie: baseny termalne (ok. 6000 HUF/os.), kolacja regionalna (ok. 32 EUR/os.), zwiedzanie piwnic winnych z obiadokolacją oraz degustacją win (ok. 38 EUR/os.). Za dodatkową dopłatą kolacja sylwestrowa.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna) Zorganizowana w klimatycznej węgierskiej restauracji Kaltenberg (http://kaltenberg.hu/en/) lub podobnej, w godzinach około 20:00-01:00. Lokal szczyci się tradycyjną kuchnią i dobrą lokalizacją w pobliżu centrum miasta. Menu: aperitif, bufet z przystawkami ciepłymi i zimnymi oraz daniem głównym na ciepło, sałatki, zupa, deser, ponadto 2 szklanki piwa lub wina lub napoju bezalkoholowego oraz 1 szklanka wody mineralnej. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka cygańska na żywo (muzycy grają między stolikami). W dalszej części wieczoru muzyka elektroniczna (DJ) oraz miejsce do tańca.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sylwester-w-budapeszcie/zakwaterowanie-sbu

Dodaj opinię

5.2

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Węgrzech! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon