Sylwester w Moskwie - Nowy Rok w Petersburgu

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
4.8 /6 ( 2 opinii ) Sylwester 2019
Wycieczka samolotem
Petersburg – Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka - największa świątynia Petersburga • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż - bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt •

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - 29.12

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Moskwy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja (opcjonalnie). Wieczorem dla chętnych wycieczka moskiewskim metrem do centrum miasta: ulica Arbat i okolice Placu Czerwonego nocą (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Moskwie lub okolicy.

Dzień 2 - 30.12

Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla * będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski*, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zwiedzimy zbrojownię* mieszczącą obecnie stroje, powozy, oraz trony z których korzystali carowie. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne dodatkowo około 1000 rubli). Przerwę „na kawę” zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela*. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850. rocznicę założenia Moskwy. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławionej Łubianki – ponurego symbolu czasów stalinowskiego terroru. Kolacja (opcjonalnie) i nocleg w hotelu w Moskwie lub okolicy.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych : 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym i 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym)
 
Hotel Gama Ismailovo lub podobny (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonała komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej już wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat. Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się między piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera się imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek. http://www.izmailovo.ru/eng Hotel Azimut lub podobny (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew św.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym łatwo dojechać do samego centrum miasta.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja i bar
Pokoje
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Sankt Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, przejazd pociągiem Petersburg-Moskwa: wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 220 EUR płatne na miejscu; imprez fakultatywnych: cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 1000 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej (płatne; Rainbow pośredniczy w jej otrzymaniu - szczegóły w systemie rezerwacyjnym) oraz pozostałych nieujętych powyżej kosztów. Możliwa dopłata do obiadokolacji (5) oraz kolacji sylwestrowej w systemie rezerwacyjnym.
KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Zorganizowana w głównej restauracji hotelowej w godzinach 22:00-03:00. W cenie przystawki i dania gorące. Napoje: ½ butelki wina oraz ½ butelki wina musującego o północy na os.; napoje bezalkoholowe, kawa lub herbata (w ilościach limitowanych). Muzyka na żywo i elektroniczna (DJ) oraz miejsce do tańca. Program animacyjny w tradycyjnym rosyjskim stylu.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinię

4.8

Ocena ogólna wycieczki

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon