Sylwester w rytmie czardasza w Budapeszcie - samolotem

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Sylwester 2019
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Budapeszt - bogata historia • Wzgórze Gellerta i piękna panorama miasta • rejs statkiem - malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” - gorące kąpiele termalne • park konny Lazarów • Czarda i węgierski folklor • wieczór sylwestrowy w klimatycznej węgierskiej restauracji lub na ulicach Budapesztu

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Budapesztu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Budapeszcie i przejazd do miasta na zwiedzanie stolicy Węgier, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Rozpoczniemy od przejścia uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich. Następnie spacer starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie dla chętnych (za dopłatą ok.47 Eur) przejazd do parku konnego Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz konny oraz spróbujemy lokalnej kuchni w regionalnej restauracji/czardzie. Po drodze zajrzymy do Godollo, gdzie zobaczymy rezydencję lubianą przez austriacką cesarzową i węgierską królową Sisi. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km). Uwaga: W zależności od rozkładu lotów powyższy program może być realizowany w innym dniu imprezy.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie „uczta dla ducha” przejazd do Esztragom, który jest kolebką katolicyzmu na Węgrzech. Zajrzymy tu między innymi do Bazyliki, zbudowanej na ruinach średniowiecznego kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha i pokluczymy po urokliwych uliczkach miasta. Wieczorem wyjazd do centrum Budapesztu. Dla osób, które zakupiły kolację sylwestrową przejazd do restauracji, dla pozostałych osób transfer w okolice, gdzie zwyczajowo organizowany jest plenerowy wieczór sylwestrowy. Proponujemy spędzenie nocy sylwestrowej w centrum miasta w licznych kafejkach i barach przy słynnych deptakach stolicy Węgier. Wspólny powrót do hotelu (ok. 2:00 nad ranem). (Trasa ok.80km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel Bestline*** (lub podobny) - położony poza centrum Budapesztu
Do dyspozycji gości
Recepcja i bar.
Pokoje
Wszystkie 2-osobowe z łazienkami i WC oraz TV.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne w formie bufetu.
Internet
Bezpłatny internet na terenie hotelu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 105 EUR: zwiedzanie obiektów, usługi przewodników lokalnych, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 5 EUR. Dodatkowo (dla chętnych): program konny wraz z obiadokolacją i rezydencją Sisi w Godollo– ok.47 EUR, wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok.38 EUR. Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna) Zorganizowana w klimatycznej węgierskiej restauracji Kaltenberg (http://kaltenberg.hu/en/) lub podobnej, w godzinach około 20:00-01:00. Lokal szczyci się tradycyjną kuchnią i dobrą lokalizacją w pobliżu centrum miasta. Menu: aperitif, bufet z przystawkami ciepłymi i zimnymi oraz daniem głównym na ciepło, sałatki, zupa, deser, ponadto 2 szklanki piwa lub wina lub napoju bezalkoholowego oraz 1 szklanka wody mineralnej. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka cygańska na żywo (muzycy grają między stolikami). W dalszej części wieczoru muzyka elektroniczna (DJ) oraz miejsce do tańca.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Węgrzech! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon