Sylwester w Stambule

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.7 /6 ( 3 opinii ) Sylwester 2019
Wycieczka samolotem
Kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterny Yerebatan, Rejs po cieśninie Bosfor, Kościół Św. Zbawiciela na Chorze, Kolacja sylwestrowa na łodzi

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - 29.12.

10:55 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours. 
12:55 Wylot z Warszawy do Stambułu liniami PLL LOT. 
17:35 Lądowanie w Stambule. Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie i nocleg. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2 - 30.12.

Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Dolmabahce. Zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdülmecida I Pałac Dolmabahce miał za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego, które wówczas było postrzegane jako „kolos na glinianych nogach” lub jako "chory człowiek Europy". W rzeczywistości budowa Pałacu opróżniła doszczętnie skarbiec sułtański, co pogłębiło jedynie kryzys, w którym pogrążone było Imperium. Pałac Dolmabahce został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Kolejnym punktem programu będzie Kościół Św. Zbawiciela na Chorze - znany w Stambule jako meczet Kariye. Jego wspaniałe mozaiki i freski przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa stanowią jedne z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej na świecie. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Zarówno Hagia Sofia jak i Kościół Św. Zbawiciela na Chorze zostały przekształcone na meczety po podbiciu Konstantynopola przez Turków w 1453 r., obecnie stanowią muzea i są dostępne dla zwiedzających. (Trasa ok. 50 km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel **** - Bade Sisli (lub podobny) - położony w Istambule w dzielnicy Sisli. W okolicy hotelu centra handlowe, muzea i obiekty historyczne, lotnisko ok. 21 km.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wyposażone są w: łazienkę z suszarką do włosów, telefon, TV-sat. LCD, sejf, klimatyzację, mini bar (konsumpcja płatna dodatkowo). Internet Wi-Fi płatny dodatkowo.
Do dyspozycji gości
restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki. Uwaga: Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 10.07.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym PLL LOT, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bogatego bufetu, za dopłatą 3 obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, napiwków, orientacyjny koszty uczestnictwa w programie ok. 119 EUR płatny pilotowi jako pakiet, wydatków osobistych, rejsu po Bosforze (ok. 24 EUR), wycieczki „Współczesny Stambuł” (ok. 35 EUR), kolacji sylwestrowej.
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. PATRZ: OPIS - PRZECZYTAJ KONIECZNIE.
Kolacja Sylwestrowa na łodzi: Koktajl powitalny, ciepłe i zimne przekąski, bufet sałatkowy, danie główne, owoce i ciasta na deser. W programie między innymi: pokazy tańca brzucha i flamenco, tureckie tańce regionalne, pokazy ogni sztucznych, zabawa przy muzyce mechanicznej od 23:30 - 2:00.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sylwester-w-stambule/zakwaterowanie-sis

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Turcji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon