Opinie o Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

5.3/6 (1148 opinii)
5.3/6
1148 opinii
Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
  • 5.0/6

    Unikalne zabytki wspaniałe zakwaterowanie oraz pyszna kuchnia

    Wycieczka objazdowa po Egipcie, którą odbyłem, była jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Podróżowałem z Hurghady przez Kair, Aswan, Abu Simbel, Edfu, wioskę nubijską, Gizę i Luxor, odkrywając fascynującą historię i bogactwo kultury starożytnego Egiptu. W Kairze odwiedziłem Muzeum Egipskie, gdzie zobaczyłem tysiące egipskich artefaktów, w tym słynną złotą maskę faraonów. W Aswanie i Abu Simbel zobaczyłem niesamowite starożytne świątynie wzniesione przez faraonów dla bogów. W Edfu byłem pod wrażeniem starożytnych świątyń, a w wiosce nubijskiej poznałem kulturę i tradycje lokalnych mieszkańców. Nie można też pominąć Gizy, gdzie zobaczyłem słynne piramidy i Sfinks, a także wspaniałe zabytki w Luxorze, takie jak dolina królów i królowych, świątynie Karnak i Luxor. Moim przewodnikiem był bardzo kompetentny i cierpliwy człowiek Remon, a rezydent dbał o nasze potrzeby i zawsze był gotowy pomóc. Zakwaterowanie na statku i w hotelu było bardzo wygodne i przyjemne. Organizacja całej wycieczki była doskonała, wszystko działało zgodnie z planem, a ja miałem czas na zwiedzanie, odpoczynek i relaks. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę każdemu, kto chce odkryć historię i kulturę Egiptu oraz zobaczyć niektóre z najpiękniejszych miejsc na świecie.

    Karol, Warszawa - 22.02.2023  | Termin pobytu: luty 2023

    25/27 uznało opinię za pomocną

  • 5.0/6

    Habibi yala , yala !!!

    Zastanawiasz się nad zobaczeniem niesamowitych miejsc w Egipcie? To czas zacząć się pakować :)

    Ola - 06.03.2022

    2/3 uznało opinię za pomocną

  • 5.0/6

    Cudowny NIL

    Cudowna wycieczka . Program , zabytki , mega statek , przepyszne jedzenie. Same superlatywy ! Naprawdę polecam całym sercem . Jedyny duuuży minus tej wycieczki to przewodnik . Jadę na wycieczkę z biurem nie tylko po to by zobaczyć zabytki ale też by się coś dowiedzieć o zwiedzanym kraju, mieszkańcach , kulturze, obyczajach, legendach itp. Niestety tego było wielkie minimum . A przecież o Egipcie można opowiadać bez końca. Czekałam na tę wyprawę 9 miesięcy i słaby przewodnik zostawił ciemną rysę na cudownych wspomnieniach.

    Małgorzata - 01.06.2023

    20/20 uznało opinię za pomocną

  • 5.0/6

    Dobra wycieczka

    Wycieczka dobrze zorganizowana, zaplanowana w rozsądny sposób, dająca możliwość obejrzenia najciekawszych zabytków położonych wzdłuż całego Egiptu, od granicy z Sudanem po Kair. Rejs po Nilu był przyjemny, statek dobrze utrzymany, przytulne kajuty, codziennie sprzątane, dobre jedzenie w ramach all inclisive. Pilotem wycieczki był lokalny przewodnik Shayeb, Egipcjanin, dobrze posługujący się językiem polskim, z wykształcenia archeolog, a więc bardzo dobrze przygotowany do przekazywania wiedzy z zakresu historii. Był dobrze zorganizowany, potrafiący panować nad grupą, trzymający potrzebną na objeździe dyscyplinę. Do minusów zaliczam hotel Imperial w Hurghadzie oraz hotel El Karma. W pierwszym zastrzeżenia budziła czystość pokoi. Natomiast drugi z wymienionych hoteli to raczej kombinat turystyczny, w którym nie da się odpocząć z uwagi na hałaśliwe arabskie, wielodzietne rodziny oraz nonszalanckich Rosjan. Rozumiem, że dla wielu osób zakupy lokalnego rękodzieła to ważna część wyjazdu, ja natomiast uważam za stratę czasu spędzania do około godziny w przybytkach sprzedających alabaster, papirus czy perfumy. Największym minusem, a wręcz rozczarowaniem było wycofanie w międzyczasie z oferty przejazdu pociągiem na trasie Asuan - Kair, zastępując do samolotem. Odejmuję za to cały punkt w ogólnej ocenie.

    Piotr, Warszawa - 17.08.2024  | Termin pobytu: sierpień 2024

    7/9 uznało opinię za pomocną

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem