Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Bazylea
Bazylea

Szwajcaria

Region: Bazylea

Waluta: CHF

Powierzchnia: 24 km2

Liczba ludności: ‍180 000

Bazylea czyli wakacje w malowniczej Szwajcarii

Wczasy w Bazylei – średniowiecznym miasteczku nad rzeką Ren
Jeżeli chciałbyś spędzić nieco „miejskie” wakacje, Bazylea może okazać się doskonałym wyborem! Właśnie w tym miejscu średniowieczne ulice na Starym Mieście doskonale komponują się ze sztuką nowoczesną. Chyba w żadnym innym mieście Szwajcarii nie ma takiego miasta, które łączyłoby nowoczesność z tradycyjną architekturą. Jeśli cenisz sobie takie dość nietypowe połączenia w architekturze miast, koniecznie przyleć do Bazylei! Warto będzie wybrać się zwłaszcza na Wzgórze Katedralne – stąd idealnie widać rzekę Ren, wzniesienie Szwarcwaldu oraz Małą Bazyleę, zwaną Kleinbasel. Chcesz na własne oczy zobaczyć to spektakularne miasto? Nie wahaj się i wybierz się do Bazylei!

Bazylea i wczasy na „trójstyku”
Bazylea jest niesamowicie położonym miastem – na styku aż trzech państw: Szwajcarii, Francji i Niemiec. Miasto znajduje się dokładniej mówiąc na wzgórzach, jakie zdają się „wynosić” Stare Miasto ponad zakolem Renu. Z całą pewnością zakochasz się w brązowych dachówkach, zielonych okiennicach porośniętych bluszczem oraz klimatycznych kamienicach. Warto zgubić się w tym mieście i wczuć się w jego klimat. Oczywiście, konieczne udaj się też nad rzekę, którą szczyci się Bazylea. Wakacje nad rzeką Ren pozwolą Ci zobaczyć chociażby moment, kiedy to do miasta przypływają statki transportowe – no cóż, transport rzeczny stanowi aż… 40 % transportu miejskiego w tym mieście!

Bazylea to wakacje dla miłośników Starych Miast
Jeżeli uwielbiasz eksplorować Stare Miasta z niecodziennym klimatem, Twoją mekką może stać się właśnie Bazylea! Wczasy spędzone na spacerach wśród krętych ulic malowniczego miasta z całą pewnością będą należały do przyjemnych. W mieście pełno jest mostów, kamieniczek, zabytków i mgościnnych ludzi! Architektura współczesna mocno współgra z tradycyjną – co niesamowicie wygląda zwłaszcza na… wakacyjnych zdjęciach! Warto wybrać się do etnograficznego Muzeum Kultury, a także zrobić zakupy w Bazylei (najlepiej przy ulicy Spalenberg). Koniecznie wyszukaj tu jedną z nietypowych pamiątek. Dlaczego? Otóż, codziennie będzie ona przypominać Ci o niesamowitych wakacjach, jakie spędziłeś w tym spektakularnym… szwajcarskim mieście!

Opinie o Bazylei:

5.8/6

Ocena ogólna Bazylea

6.0 / 6
KANTON STABILNEGO ŻYCIA

TU ZADBANO O ŁĄCZNOŚĆ , TRANSPORT, HISTORIĘ, OPARTY O ŻYCIODAJNĄ RZEKĘ KORZYSTA Z NIEJ PRAWIDŁOWO MUZEUM MA FANTASTYCZNEDodał(a):
BOGUSLAW STANISLAW, RUMIA, 2019.08.27
5.0 / 6
Super Muzeum Sztuki! Bogato!

Muzeum Sztuki w Bazylei to bardzo bogata galeria obrazów (a w mniejszym stopniu rzeźby i grafiki) - poza tym podoba mi się położenie Bazylei, a zwłaszcza lotniska!Dodał(a):
JÓZEF, GDAŃSK, 2021.07.26
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem