Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Bazylei. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie R.pl/rozklady. Po przylocie prosimy o kierowanie się na stronę francuską, gdzie znajduje się parking dla autokarów. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Bazylei, która aspiruje do miana kulturalnej stolicy Szwajcarii. To miasto na pograniczu trzech państw, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in: bramę miejską „Spalentor” usytuowaną na eleganckiej starówce, a należącą niegdyś do murów obronnych, ratusz (późnogotycka budowla z XVI w.), oryginalną w swej architekturze rzeźbę autorstwa Jeana Tinguely’ego oraz szachulcowe kamieniczki. Odwiedzimy romańsko-gotycką katedrę z różowego piaskowca, w której odbyła się msza żałobna po śmierci Władysława Jagiełły. Następnie zwiedzimy Muzeum Sztuki, w którym zobaczymy kolekcję zawierającą dzieła od XV wieku do współczesności: obrazy, rzeźby, instalacje, sztukę wideo i fotografię, a także rysunki i grafikę. Kolekcja zawiera największy na świecie zbiór dzieł Holbeinów, dzieła impresjonistów (m.in. Van Gogh, Degas, Monet), a także prace takich mistrzów jak Konrad Witz, Martin Schongauer, Lucas Cranach Starszy czy Mathias Grünewald i Pablo Picasso. Na koniec możliwość zakupu pamiątek. Transfer do hotelu w okolicach Bazylei/Miluzy. (Trasa ok. 110 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od spaceru po historycznym centrum Lucerny z malowniczym Mostem Kaplicznym z XIV w oraz pomnikiem Umierającego Lwa poświęconym Gwardii Szwajcarskiej. Dla chętnych rejs po Jeziorze Czterech Kantonów (dodatkowo płatny ok. 29 CHF). Następnie przejazd do Zurichu - miasta bankierów. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny, których jest podobno ponad 1100, elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumunster z przepięknymi witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster (zwiedzanie z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Zurichu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się jeden z największych cudów natury na świecie – Wodospady Renu, które podziwiać będziemy z platformy widokowej. Potem odwiedzimy miasteczko Stein am Rhein słynące z niezwykłych malowideł na fasadach budynków. Następnie zatrzymamy się w miejscowości St. Gallen położonej w okolicy malowniczego Jeziora Bodeńskiego. Odwiedzimy barokowe Opactwo Benedyktyńskie, wpisane w 1983 r. na Listę UNESCO. Na terenie rozległego zespołu klasztornego znajduje się jedna z najbogatszych i najstarszych na świecie bibliotek, będąca najpiękniejszym przykładem architektury baroku w Szwajcarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bellinzony (możliwy nocleg po stronie włoskiej). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Bellinzona, pełnej zaułków i uliczek, dworów, neoklasycznych budynków, teatrów i odrestaurowanych kamienic. Symbolem miasta są potężne budowle obronne składające się z trzech bardzo dobrze zachowanych, średniowiecznych zamków, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzimy Locarno, najniżej położone miasto szwajcarskie, gdzie w 1925 r. zawarto układ gwarantujący nienaruszalność zachodniej granicy Niemiec. Jest to znany kurort alpejski i dobra baza wypadowa w góry. Na taras widokowy wjedziemy kolejką szynową. Po południu przejazd do Ascony i krótki odpoczynek nad jeziorem. Powrót na nocleg w okolice Bellinzony. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą drogą przez jedną z alpejskich przełęczy (Simplon, Nufenen lub Furka) do miejscowości Visp, gdzie wsiądziemy do pociągu i przejedziemy trasą słynnego Glacier Express. Podczas podróży podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy górskie. Przyjazd do jednego z najpopularniejszych ośrodków sportów narciarskich i wspinaczkowych Szwajcarii, Zermatt (1610 m n.p.m.). Podziwiać tu będziemy najsłynniejszy szczyt świata Matterhorn (4478 m n.p.m.), górujący nad doliną. Podczas pobytu w Zermatt (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 104 CHF/os) wjazd kolejką na szczyt Gornergrat. Najwyżej w Europie poprowadzona na wolnym powietrzu kolejka zębata w ciągu 24 minut przemierza trasę o długości 9339 m, mijając imponująco poprowadzone mosty, tunele i galerie, pośrodku idyllicznych lasów i alpejskich łąk, w pobliżu głębokich wąwozów i górskich jezior. Przejazd do hotelu w okolicy Martigny. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pełnego uroku miasta Montreux. Po drodze zwiedzimy średniowieczny, malowniczo położony zamek obronny Chillon, który stał się kanwą poematu romantycznego lorda Byrona „Więzień Chillonu”. Zobaczymy wieże obronne, drewniany most oraz podziemia. Spacer nabrzeżną promenadą nad Jeziorem Genewskim. Następnie pełen wrażeń przejazd Riwierą Montreaux w kierunku Genewy. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy: Ogród Angielski z zegarem kwiatowym, plac de Bourg de Four, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji oraz symbol miasta - największą na świecie fontannę Jet d’Eau (słup wody wznoszący się na wysokość 140 m). Wejdziemy także do katedry św. Piotra, w której kazania wygłaszał największy reformator Jan Kalwin. Odwiedzimy również dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych, Pałac Narodów - główną siedzibę ONZ oraz budynki innych wyspecjalizowanych instytucji m.in. Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców, Światowej Organizacji Pracy, Światowej Organizacji Zdrowia (obiekty oglądane z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Genewy (możliwy nocleg po stronie francuskiej). (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień zaczniemy od wizyty w fabryce czekolady Cailler, gdzie poznamy tajniki produkcji słodyczy i skosztujemy szwajcarskich smakołyków. Odwiedzimy także malowniczo usytuowane na wzgórzu miasteczko Gruyeres, słynące z serowarni, którą zwiedzimy. Dla chętnych lunch z tradycyjną potrawą szwajcarską- serowe fondue oraz lampką wina (dodatkowo płatne na miejscu ok. 31 CHF/os). Następnie przejazd do Berna – stolicy Szwajcarii. Przejdziemy malowniczymi uliczkami zabudowanymi mieszczańskimi kamienicami z licznymi podcieniami. Zobaczymy także dom słynnego naukowca Alberta Einsteina, wieżę zegarową z jedynym w swoim rodzaju zegarem słonecznym oraz imponujące budynki parlamentu z tarasem widokowym nad rzeką Aare. Symbolem miasta jest katedra z najwyższą w Alpach wieżą. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Berna/ Bazylei (możliwy nocleg po stronie francuskiej). (Trasa ok. 220/300 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie. W przypadku późniejszego wylotu do Polski (uzależnione od rozkładu lotów) fakultatywna wycieczka do malowniczej miejscowości Colmar zwanej francuską Wenecją (dodatkowo płatna ok. 13 CHF/os). Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. (Trasa ok. 60 km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Taksy turystyczne w hotelach płatne na miejscu.
- W przypadku złych warunków pogodowych przejazd przez przełęcze może zostać niezrealizowany.
- Po przylocie do Bazylei i odbiorze bagażu należy wyjść na stronę francuską, gdzie na grupę będzie oczekiwał pilot.
- Ze względu na możliwość noclegów także po stronie francuskiej lub włoskiej sugerujemy zabranie drobnej kwoty na wydatki własne w walucie Euro (kawa, napoje itp.).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne.

Istnieje możliwość dopłaty do 7 obiadokolacji - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Zakwaterowanie

Hotele **/*** i gasthofy (typowe dla regionu pensjonaty utrzymane w rustykalnym stylu) - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Bazylea/Miluza - 1, Zurych - 1, Bellinzona - 2, Martigny - 1, Genewa - 1, Berno/ Bazylea - 1).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System - (kwota ok. 195 CHF/os płatna pilotowi imprezy; taksy turystycznej ok. 20 CHF/os (płatna w hotelach na miejscu) oraz dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: wjazd na szczyt Gornegrat ok. 104 CHF/os, fondue ok. 31 CHF/os, rejs po jeziorze Czterech Kantonów (ok. 29 CHF/os).

 Istnieje możliwość dopłaty do 7 obiadokolacji - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

 

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Szwajcarski horyzont

5.0/6 (129 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Szwajcarski horyzont
Bestseller
Last Minute!
Galeria (22)
Szwajcarski horyzont
Szwajcarski horyzont
Szwajcarski horyzont
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Wodospady Renu i Stein Am Rhein • kosmopolityczna Genewa • jeden z najsłynniejszych kurortów alpejskich Zermatt • fabryka czekolady i degustacja • rejs i spacer nad Jeziorem Maggiore • Opactwo St. Gallen • Rejs po jeziorze Czterech Kantonów • miasto graniczne Bazylea • regionalna potrawa fondue • Zurych - miasto bankierów • pociągiem po trasie Glacier Express • kolejka Gornegrat z niezapomnianymi widokami • zamkowa Bellinzona • Montreaux na riwierze nad Jeziorem Genewskim • Muzeum Sztuki • górskie przełęcze • taras widokowy Sasso Madonna
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System - (kwota ok. 195 CHF/os płatna pilotowi imprezy; taksy turystycznej ok. 20 CHF/os (płatna w hotelach na miejscu) oraz dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: wjazd na szczyt Gornegrat ok. 104 CHF/os, fondue ok. 31 CHF/os, rejs po jeziorze Czterech Kantonów (ok. 29 CHF/os).

 Istnieje możliwość dopłaty do 7 obiadokolacji - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 740
Razem
9 480 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 20h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.2
Transport
5.1
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Aldona, Warszawa 17.08.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Szwajcarski horyzont - to jest to!

Po poprzednich doświadczeniach z BT RAINBOW , z pewnymi zahamowaniami i obawami ruszałam w trasę. Od początku minęliśmy się z planami biura i planem, co do zwiedzanych obiektów, miast. Ale - była to zmiana fantastyczna - Miluza, jako miasto wypadowe dla Colmaru w Alzacji - rewelacja. Było to moje marzenie od kilku lat i... nagle samo do mnie przyszło. Przewodnik, Pan Wojtek, więcej niż kompetentny - o rozległej wiedzy, spokojny, wyważony, z uśmiechem trzymał grupę w karności - większość nawet nie zauważała, że terminów pilnował z dokładnością kaprala w pruskim wojsku! Trasa ciekawa, po obrzeżach Szwajcarii - co jest niezłym pomysłm na "ukrycie" tańszych noclegów poza samą Szwajcarią. Cudowne miasteczko nad Lago Maggiore - gwarancja miłego wieczoru... Przejazdy po trasie niezbyt uciążliwe, z przerwami, nie zamęczające dlugością. Wyważono czas poświęcony zwiedzaniu zabytków i czas zapatrzenia się na cudowną przyrodę - Ach, te Alpy, lodowce i majestatyczny Matterhorn...I Montreux nad Lemanem... Wracałam z poczuciem żalu, może niewielkiego niedosytu, ale bardzo, bardzo zadowolona! Polecam każdemu, kto chce zwiedzać, popatrzeć, porównać i zobaczyć dostojne, zasobne, syte i szczęśliwe miasta i niesamowitą przyrodę... Aldona

6.0/6

Tomasz, Gdynia 25.08.2016

Jestem pod wrażeniem!

Szanowni Państwo, Super objazd, zwłaszcza "w rękach " takiego pilota. Jeszcze z takim przewodnikiem nie miałem przyjemności podróżować. Program dzięki przewodniczce był wspaniały jak na taką trasę i ilość dni objazdu. Uszanowania, Tomasz Czernieski
Pokaż więcej opinii (127)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem