wypoczynek

Wczasy w Zurichu - co musisz wiedzieć?

  • O Zurichu
  • Opinie
  • Pogoda

Zurich

Zurych jest największym miastem i najważniejszym ośrodkiem gospodarczym Szwajcarii, a zarazem – jej największym kompleksem urbanistycznym. Ale to nie wielkość sprawia, że Zurych warto odwiedzić, i to nie jeden raz. Miasto urzeka niepowtarzalną atmosferą, niezwykłą zabudową i urzekającą przyrodą. Wycieczka objazdowa po Szwajcarii o Zurych musi zahaczyć koniecznie! Co warto zrobić, odwiedzając Zurych? Przede wszystkim – wybrać się nad przepiękne, krystalicznie czyste jezioro i spróbować prawdziwego szwajcarskiego rosti. Dobrym pomysłem jest też spacer nabrzeżem rzeki Limmat, dzielącej Zurych na dwie części, odwiedzić kościół Fraumünster z unikalnymi witrażami Marca Chagalla, czy muzeum Kunsthaus. Z nami to niezwykłe miasto zobaczysz nawet na last minute. Zarezerwuj wycieczkę, której długo nie zapomnisz!

Opinie o Zurichu

Zurichu
5.0 /6

Szwajcaria

Będąc w takich miastach jak Zurych czy Genewa, nie da się ich poznać blisko, widzimy zaledwie powierzchnię.
Dodał(a):
Dariusz, Katowice, 29.08.2021
4.0 /6

Miasto nad jeziorem zurichskim

W stosunku do pozostałych miejsc, raczej nowoczesne miasto - warte obejrzenia. Najprzyjemniej jest jednak wtopić się w tłum zalegający miejsca na bulwarach nad jeziorem.
Dodał(a):
Ryszard, 20.08.2019
5.0 /6

Różnice kantonalne.

Po objęździe całej Szwajcarii uważam, że prawdziwy urok mają małe miasteczka ze swoimi perełkami zabytkowymi i krajopbrazowymi. Duże miasta są raczej szare, bez wyrazu. Wg mnie na wyróżnienie zasługują kantony włoskojęzyczne.

Dodał(a):
Henryk, Zamość, 27.09.2018
5.5 /6

opinia ogólna

ładny ale nie za bardzo, nieco surowy

Dodał(a):
Władysław Zbigniew , Wrocław, 30.08.2018
4.9/6 Ocena ogólna Zurichu

Pogoda w Zurichu