Kiedy pojechać na urlop do Tajlandii? Pogoda, klimat i temperatury
Masz ochotę na wczasy w Tajlandii? Sprawdź pogodę, klimat i średnie temperatury panujące w tym kraju i dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się na urlop do Tajlandii
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Znaleziono 43 oferty
Tajskie wyspy od lat przyciągają miłośników bajecznych plaż, przepięknej, bujnej przyrody i błogiego relaksu. Największą, a zarazem najsłynniejszą wyspą Tajlandii jest Phuket, który stanowi kwintesencję rajskich, egzotycznych wakacji. Znajdziemy tu ponad 40 piaszczystych plaż, wspaniałą przyrodę, znakomitą bazę hotelową, a także świetne restauracje serwujące lokalną kuchnię. Phuket to idealne miejsce dla osób lubiących nocne rozrywki, miłośników sportów wodnych i tych, którzy lubią łączyć wypoczynek z odkrywaniem nowych, ciekawych kultur.
Phuket leży w strefie klimatu tropikalnego. Wysokie temperatury (30-33°C w dzień i 23-25°C w nocy) są tu odczuwalne przez cały rok. W tutejszym klimacie można wyróżnić dwie pory roku – deszczową, trwającą od maja do października i suchą, występującą od grudnia do marca. Kwiecień i listopad to miesiące przejściowe, w których możemy spodziewać się zwiększonych opadów deszczu. Podczas pory deszczowej suma opadów wynosi średnio 300 mm miesięcznie, podczas suchej – 35-80 mm.
Temperatura wody jest stała przez cały rok i wynosi 28-30°C.
Najlepszą porą na urlop na Phuket jest pora sucha (od końca grudnia do marca), natomiast surferzy wybierają często lipiec i sierpień, ze względu na to, że w tym okresie na plażach skierowanych na zachód (np. Pansea, Karon, Kata) fale są większe.
Port lotniczy Phuket (HKT) znajduje się 30 km na północ od stolicy wyspy. Obecnie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich połączeń z Polski na Phuket, pozostaje więc lot z przesiadką, np. przez Dubaj, Frankfurt, Tel Aviv, Dohę czy Zurych.
Tom Yam Goong – pikantna i kwaśna zupa występująca w wielu wariantach. Za niezapomniany aromat potrawy odpowiadają przyprawy m.in. trawa cytrynowa, galangal, liście limonki kaffir i papryczki chilli.
Pad Thai – smażony biały makaron z krewetkami, jajkiem i warzywami, często posypany orzeszkami ziemnymi.
Khao Pad – ryż z plastrami ogórka, sosem rybnym, chilli i dodatkami (kai – kurczak, moo – wieprzowina, koong – krewetki).
Tom Kha Kai – zupa na bazie mleka kokosowego z kurczakiem, grzybami, pomidorami, galangalem i trawą cytrynową.
Geng Kheaw Wan Gai – zielone curry z kurczakiem, przygotowywane z dwóch typów bakłażanów.
Krapow moo/kai/nua – mięso gotowane z bazylią i chilli, serwowane z ryżem i sadzonym jajkiem.
Som tam – ostra sałatka z zielonej papai.
Kuey Tiaow – zupa z makaronem, można wybrać zarówno rodzaj makaronu, np. Sen Yai to biały płaski, Sen Lek to cienki biały, Mee Hoon to biały vermicelli, Ba-mee to jajeczny, jak i mięsa, oraz zdecydować czy zupa ma być przejrzysta (Nam Sai) czy mętna (Nam Khon).
Produkty spożywcze – suszone owoce, orzechy, gotowe zestawy przypraw do pad thai lub tom yum, pasta z tamaryndowca, sos rybny.
Produkty użytkowe – ubrania z batiku i jedwabiu, produkty do masażu (olejki z eukaliptusem, peelingi do ciała, kremy), mydełka w kształcie kwiatów, miski z kokosa, wyroby skórzane, maść Tiger Balm na rozmaite dolegliwości (ukąszenia owadów, podrażnienia skóry, bóle stawów)/
Produkty dekoracyjne – biżuteria z pereł, ozdobne poszewki na poduszki.