Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Chennai z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Chennai. Po odprawie wizowo-paszportowej przejazd do Mahabalipuram, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kanchipuram – miasta świątynnego, uznanego za kolebkę południowej architektury sakralnej, jednego z siedmiu świętych miast Indii. Znajduje się tu wykuta w skale urokliwa świątynia Kajlasanatha wzniesiona ku czci Śiwy, oraz świątynia Ekambareswar, która kryje salę o Tysiącu Kolumn. Kanchipuram to również znany ośrodek produkcji jedwabiu. Odwiedzimy manufaktury w których tkane są m.in. sari. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Mahabalipuram – niewielkiego kurortu położonego nad oceanem. Niegdyś kwitnące miasto portowe, dziś niewielka wioska rybacka, której największą atrakcją są pochodzące z VII w. skalne zabytki w nietypowych rozmiarach i kształtach, zdobione pięknymi reliefami, malowniczo ulokowane u wybrzeży Zatoki Bengalskiej. Wolne popołudnie proponujemy przeznaczyć na spacery po plaży. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Po drodze odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Po południu zwiedzanie Pondicherry, dawnej kolonii francuskiej – miasta, w którym nadal czuć atmosferę kolonialnego splendoru. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, nieżyjącym już, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Obiadokolacja i nocleg w ok. Pondicherry. (Trasa ok. 110 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wizyta w świątyni Manakula Vinayagar, poświęconej słoniogłowemu bogu Ganeśi. Następnie wyruszymy w drogę do Thanjavur, położonego w delcie świętej rzeki Kaweri. Po drodze odwiedzimy Chidambaram słynące z jednej z największych świątyń śiwaickich. Ta prywatna świątynia należąca do jednej z kast bramińskich poświęcona jest bogu Śiwie, czczonemu tutaj jako Pan Tańca. Obiadokolacja i nocleg w ok. Thanjavur. (trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Thanjavur – dawnej stolicy władców imperium Ćolów. Nad okolicą góruje świątynia Brihadeśwara, zbudowana w XI w. Jest to budynek sakralny o piramidalnym kształcie, stojący na rozległym dziedzińcu, otoczony mniejszymi kaplicami. W jego architekturze wyróżnia się monumentalna wieża, a wnętrze zdobi czterometrowy lingam, falliczny symbol boga Śiwy. Przejazd do Madurai, starożytnego centrum naukowego, którego historia sięga V w. p.n.e. Miasto zbudowane jest na planie kwiatu lotosu, legenda mówi, że boski nektar spływający z włosów boga Śiwy dał miastu jego starożytną nazwę – Madhurapuri, czyli „kraina nektaru”. Za największy skarb miasta uważana jest świątynia Śri Meenakshi, będąca miejscem kultu małżonki Śiwy. Obiadokolacja i nocleg w ok. Madurai. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny plantacji kardamonu, kakao, zielonego pieprzu oraz orzechów. Opuszczamy stan Tamil Nadu i wjeżdżamy na teren zielonej Kerali, gdzie zwiedzimy plantację przypraw. Czas wolny na terenie Kardamonowych Wzgórz. Wieczorem dla chętnych pokaz południowo-indyjskiej starożytnej sztuki walki Kalaripayattu (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w ok. Periar. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Allepey, gdzie kilkugodzinny rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali. To wspaniała okazja do podziwiania małych wysepek, malowniczych krajobrazów oraz dziewiczej natury. Podczas rejsu serwowany będzie lunch z lokalnymi przysmakami przygotowany przez załogę barki. Rejs jest jedną z największych atrakcji Kerali i najlepszym sposobem, by w atmosferze ciszy i relaksu poznać tradycje i sposób życia lokalnej ludności. Wszystkie barki wyposażone są w pokoje z łazienkami. Obiadokolacja i nocleg na barce. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie na barce. Następnie wyokrętowanie w Allepey i przejazd do Cochin, które jest ważnym portem dla handlujących przyprawami oraz żydowskim miasteczkiem o ponad tysiącletniej historii. Cochin zachował dawny urok miasta, do którego drogą morską przybywali kupcy z dalekiego, zachodniego świata w poszukiwaniu drogocennego pieprzu, pozostawiając w nim swoje tradycje i obyczaje. Po dziś dzień można odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, judaistyczne i brytyjskie. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, synagogę żydowską oraz Pałac Mattancherry zbudowany przez Portugalczyków. Wieczorem pokaz klasycznego tańca indyjskiego Kathakali. Przejazd do hotelu w ok. Cherai, obiadokolacja. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 10

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Możliwość skorzystania z masaży ayurwedyjskich. Powrót na obiadokolację do hotelu.

Dzień 11

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Transfer w kierunku Coonoor na zabytkową stację wąskotorowej kolei Nilgiri Blue Mountain Railway (1839 m n.p.m.) i przejazd malowniczą trasą wśród zielonych wzgórz, plantacji herbaty i gór Nilgiri. Kolej została zbudowana na przełomie XIX i XX w. przez brytyjskich plantatorów, początkowo służyła do transportu liści herbaty, dziś jest jedną z trzech starych górskich widokowych tras kolejowych w Indiach (dwie pozostałe znajdują się w Shimli i Darjeling). Następnie przejazd do hotelu w ok. Ooty. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (Trasa ok. 260 km).

Dzień 12

Dzień 12

Śniadanie, wykwaterowanie i spacer do ogrodów herbacianych w okolicach Ooty. Następnie przejazd do Mysore. Na teren Karnataki wjedziemy przez rezerwat przyrody Madumalai i Park Narodowy Bandipur. Po przyjeździe do Mysore wizyta w pałacu królewskim Wodejarów odbudowanym w latach 1911-1912 (poprzedni spłonął w 1897 r. w trakcie ceremonii zaślubin). W pałacu nadal mieszkają potomkowie rodziny królewskiej. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mysore. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Mysore. Udamy się na wyspę Śrirangapatnam na rzece Kaveri, gdzie swoją stolicę ulokował Sułtan Tipu. Zwiedzimy pałac letni, jeden z nielicznych ocalałych na wyspie obiektów po najeździe wojsk brytyjskich w 1799 r. Następnie udamy się do Śrevanabelagola, które jest jednym z ważniejszych ośrodków dżinizmu na terenie Karnataki. Zobaczymy tu wspaniały posąg Lorda Bahubali zbudowany w X w. To najwyższy monolityczny posąg na świecie, aby do niego dotrzeć trzeba wspiąć się na 150-metrowe wzgórze, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. W 2007 r. posąg został uznany przez mieszkańców Indii pierwszym z 7 cudów kraju. Obiadokolacja i przejadz na lotnisko. (Trasa ok. 230 km). Wylot z Bangalore i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych..

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.Uwaga: na imprezie INK mała dostępność pokoi typu twin.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Pokaz walk kalaripayattu - pokaz południowo-indyjskiej starożytnej sztuki walki Kalaripayattu, której rodowód sięga III w. p.n.e., różnorodnością i formą technik przypomina chińskie Wushu. Cena ok. 17 USD/os.

 

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania i obiadokolacje (według programu imprezy)

Zakwaterowanie

Hotele klasy *** wg kategorii lokalnej (13 rozpoczętych dób hotelowych: 3 - w Mahaballipuram, 1 - w Pondicherry, 1 - w Thanjavur, 1 - w Madurai, 1 - w Periar, 1 - w Allepey, na łodziach, 2 - w Cherai, 1- w Coimbatore lub Mettupalayam, 1 - w Mysore, 1 - w Bangalore).

Pokoje: możliwa dostawka, klimatyzacja lub/i wiatrak przysufitowy.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 279 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 99 zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Chennai, Bangalore - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunch i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 250 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: pokaz sztuki walki (ok. 17 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała
1 / 14
  • ...
    • Wycieczka Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała

5.1/6 (31 opinii)

Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Chennai, Bangalore - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunch i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 250 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: pokaz sztuki walki (ok. 17 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Opinie

Intensywność programu
4.2
Pilot
5.3
Program wycieczki
4.9
Transport
5.4
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Basia 29.03.2014

Wycieczka Tamil Nadu i Kerala

bardzo ciekawa wycieczka po Południowych Indiach
Pokaż więcej opinii (30)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem