Hawana

Piramida Słońca, Teotihuacan

Golden Gate, San Francisco

Kapitol, Hawana

Kapitol, Sacramento

Ostańce Mogotes, Park Narodowy Valle de Vinales

Hawana

Santa Prisca, Taxco

Xochimilco, Mexico City

Plaża, Acapulco

Wielki Kanion

Zabriskie Point

Wielka tama Hoovera

Los Angeles

Teotihuacán

Trzy odsłony dwóch Ameryk

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Wycieczka samolotem
Kuba – Meksyk - Stany Zjednoczone • Niepowtarzalny urok Starej Hawany • rozmach Mexico City • kolonialna Puebla oraz srebro z Taxco • prekolumbijski Teotihuacan • wypoczynek w Acapulco • przemysł filmowy Los Angeles • kasyna Las Vegas • San Francisco i Golden Gate • Wielki Kanion Kolorado i Dolina Śmierci

Terminy i ceny wycieczki 13

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie
Kuba: hotele lokalnej kategorii **** (3 rozpoczęte doby hotelowe). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu).
Meksyk: hotele lokalnej kategorii ***/**** (6 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu). W Acapulco formuła All Inclusive. USA: hotele/pensjonaty/motele *** (7 rozpoczętych dób hotelowych; standard wg kategoryzacji Rainbow, ponieważ w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania amerykańskie - składają się głównie z produktów słodkich (słodkie bułki, muffiny), pieczywa tostowego, płatków kukurydzianych, owoców. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
· Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
· Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.
· Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp · W przypadku osób, podróżujących do USA na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotami wg programu (na trasach z Europy i do Europy przesiadki w portach europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (16 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, kubańską Kartę Turysty, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie: ok. 470 USD/os i 30 Eur/os (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) - płatne jako pakiet u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również kosztów wizy do USA, wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie), posiłków innych niż wymienione w programie, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Meksyku! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon